Pcr test - nez žádanky(dr není dostupný) - lze proplatit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
2177
28.1.22 19:27
@Aspera píše:
Nám ani po pozitivním antigenu ve škole. Chtěla jsem test co nejdřív, abychom věděli jestli můžeme v klidu pracovat nebo ne. A musela jsem uhnat zástup naší doktorky.

To vám ovšem měla zařídit škola. Pro to dítě tedy. A pokud by bylo pozitivní, rizikové kontakty (což členové domácnosti bez debat jsou) musí na 5 dní do karantény a nelze ze z ní vykoupit vlastním negativním PCR testem. Nebo to už zase neplatí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38932
28.1.22 20:09
@lucad77 píše:
To vám ovšem měla zařídit škola. Pro to dítě tedy. A pokud by bylo pozitivní, rizikové kontakty (což členové domácnosti bez debat jsou) musí na 5 dní do karantény a nelze ze z ní vykoupit vlastním negativním PCR testem. Nebo to už zase neplatí?

tak škola to nezadává do systému hned a okamžitě, je tam termín nějak do 12 hodin. Takže pokud rodič vezme děcko hned na test, nemůže být v systému. A karanténa je na pět dní a vykoupit se z ní nejde. Ale pokud je antigen dítěte pozitivní a následný PCR negativní, žádná karanténa už není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7850
28.1.22 20:12
@Trojlístek píše:
@Borrealis prosím tě, jak dlouho se má ještě ve firmách testovat? Víš o tom něco?
Má se to zrušit úplně nebo to nějak omezeně bude pokračovat?
Mám něco společného s administrativou kolem toho a už fakt nechci :?

jsou velké tlaky na zrušení, ale testovací mafie má velice silnou pozici, a to víte nechce se cecíku pustit, je to neskutečný

snad do poloviny února, ale trochu se bojím že… :think:

já už taky nechciiiii nás by se to vlastně ani nemělo dotýkat, ale dotýká, lidi volají, bezpříznaků žádají žádanky na PCR…a dohadujte se s nima, už mě to taky nebaaaaa

:zed:

strašný je to, je to ke prospěchu jen testovací mafii, nikomu už jinýmu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7850
28.1.22 20:14
@Trojlístek píše:Ale to pořád nemění nic na tom, že testovat se v brzké fazy je v pořádku a klidně za dva dny znova taky. Tohle je situace, kterou ještě nikdy nikdo nezažil, nelze tedy s jistotou říct, co je lepší. Že je to zbytečné je pouze úhel pohledu, tady už se prodrbalo tolik prostředků, že pár testů je proti tomu nic.

ne, není

není to v pořádku, je to totiž zbytečné a tečou na to miliardy ze zdravotního pojištění, které budou velice chybět

kdybychom leželi na ložisku ropy, mávnu rukou, a neřešíme, ale neležíme…jsou to miliardy doslova vyházené oknem

:?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7248
28.1.22 20:49

@Borrealis a co by bylo dražší, test nebo přivolaná sanitka a následná hospitalizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82395
28.1.22 21:31
@Trojlístek píše:
@Borrealis a co by bylo dražší, test nebo přivolaná sanitka a následná hospitalizace.

No, vezmeme-li to statisticky, tak vyjde levněji ta privolana sanitka. Akorát tedy nevim, cim u omikronu pomuze, ze vis, ze jsi pozitivni, aby nebylo treba volat sanitku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7248
28.1.22 21:39
@j.a.n.i1 píše:
No, vezmeme-li to statisticky, tak vyjde levněji ta privolana sanitka. Akorát tedy nevim, cim u omikronu pomuze, ze vis, ze jsi pozitivni, aby nebylo treba volat sanitku :think:

Ale já měla covid předloni a ne úplně lehký průběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26651
28.1.22 21:42
@lucad77 píše:
Škola zařídila. Poslala formulář jak měla, ale žádanka od nich přišla až večer. Takže bych sehnala termín místo v úterý až ve středu. Škola to odeslala po 8 hodině ráno.
To co píšeš platí, ale musí být covid potvrzený. Do té doby já nemám nárok na volno. Takže čekat na hygienu, jdeme na test místo v úterý ve středu a výsledky by místo středy odpoledne došly ve čtvrtek odpoledne a 4 dny budeme vesele prskat.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82395
28.1.22 21:46
@Trojlístek píše:
Ale já měla covid předloni a ne úplně lehký průběh.

No a co to na veci meni, to jako vedomi, ze si pozitivni zajistilo, ze nebyla ta sanitka potreba? Jako jo, kdybys rekla, ze mas dalsi onemocnění, diky ktetym si riziková a bylo by to loni na podzim, tak tam chapu proc delat test brzo, ale predloni i ted to valny vyznam nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82395
28.1.22 21:48
@Aspera píše: Škola zařídila. Poslala formulář jak měla, ale žádanka od nich přišla až večer. Takže bych sehnala termín místo v úterý až ve středu. Škola to odeslala po 8 hodině ráno.
To co píšeš platí, ale musí být covid potvrzený. Do té doby já nemám nárok na volno. Takže čekat na hygienu, jdeme na test místo v úterý ve středu a výsledky by místo středy odpoledne došly ve čtvrtek odpoledne a 4 dny budeme vesele prskat.

Tak ja naposled prosze udelala regiszraci hned s tim, ze zafanka stihne dorazit, ono je podstatné, aby existovala v dobe testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7248
28.1.22 21:54
@j.a.n.i1 píše:
No a co to na veci meni, to jako vedomi, ze si pozitivni zajistilo, ze nebyla ta sanitka potreba? Jako jo, kdybys rekla, ze mas dalsi onemocnění, diky ktetym si riziková a bylo by to loni na podzim, tak tam chapu proc delat test brzo, ale predloni i ted to valny vyznam nema.

Protože já reagovala na to, že dělat test na první priznaky je v pořádku. Kdybych vyčkávala, tak mě na testování odveze leda tak sanitka. Nebylo nikoho, kdo by toho byl schopen a já sama o sobě téměř nevěděla. Manžel dopadl dost podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26651
28.1.22 22:00
@j.a.n.i1 píše:
Tak ja naposled prosze udelala regiszraci hned s tim, ze zafanka stihne dorazit, ono je podstatné, aby existovala v dobe testu.

Jenže v té době už byla místa bez žádanky zabraná, s žádankou jsem se dostala na test v úterý. Jako je to bordel. Ve vedlejším městě to funguje, že dostanou papír od školy a s tím jdou ihned na test a oni jim ho udělají. U nás se čeká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82395
28.1.22 22:01
@Trojlístek píše:
Protože já reagovala na to, že dělat test na první priznaky je v pořádku. Kdybych vyčkávala, tak mě na testování odveze leda tak sanitka. Nebylo nikoho, kdo by toho byl schopen a já sama o sobě téměř nevěděla. Manžel dopadl dost podobně.

No a co, tak bys nebyla otestovana, no. On by kvuli tomu svet nespadl. Lepsi jeden neoteszovany, ktery stejne lezi doma, nez 10 falešně negativních v praci.

Příspěvek upraven 28.01.22 v 22:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82395
28.1.22 22:02
@Aspera píše:
Jenže v té době už byla místa bez žádanky zabraná, s žádankou jsem se dostala na test v úterý. Jako je to bordel. Ve vedlejším městě to funguje, že dostanou papír od školy a s tím jdou ihned na test a oni jim ho udělají. U nás se čeká.

Ja to na drzouna mrskla jako zadankovy test :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7248
28.1.22 22:06
@j.a.n.i1 píše:
No a co, tak bys nebyla otestovana, no. On by kvuli tomu svet nespadl. Lepsi jeden neoteszovany, ktery stejne lezi doma, nez 10 falešně negativních v praci.

Tak v té době se na to opravdu nikdo tak nedíval. V tu dobu jezdili sanitky k potencionálně nakaženým zdravotníci ve skafandrech. Máš velmi slabou paměť na to, co bylo téměř v počátcích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat