Reklama

Péče člena rodiny o dítě do 3 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 22:37
Péče člena rodiny o dítě do 3 let

Dobrý den,

nevím jak u nás v ČR, ale na Slovensku jde údajně využít jakýchsi dávek, nebo příspěvků, kdy člen rodiny (prarodič - invalidní nezaměstnaný důchodce) pečuje o dítě, které nenavštěvuje předškolní zařízení, pobírá příspěvek za to, že o dítě pečuje v době, kdy jsou oba rodiče v zaměstnání. Nevíte, zda něco takového funguje u nás? Ani se mi netýká o příspěvek ale o to, že nastupuji do zaměstnání, já i manžel pracujeme ve směnném provozu, a děti (syn 5 let navštěvující MŠ a druhý syn 2 roky) bude v naší nepřítomnosti hlídat dědeček (invalidní důchodce tč. na úřadu práce). Jaké jsou možnosti aby ho z ÚP neposílali jako tomu je doposud každou chvíli na nějaké pracovní pozice - nebude tam moci docházet. Děkuji za odpovědi, nevím ani pod čím bych to na stránkách MPSV měla hledat :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 29.01.17 22:41

Bohužel nic takového neexistuje, pečující osoba má rodičovský příspěvek. Nic dalšího není.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 22:45

Žádný příspěvek na to není, ale nevidím důvod, proč by on měl být registrovaný na UP, když má invalidní důchod a práci nehledá :think:

Tereza1986
Kelišová 6751 příspěvků 29.01.17 22:47

Když nebude chtít chodit kvůli nabízené práci, tak ať odejde z ÚP a je to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 22:48

Já upřímně nevím jak to má, má invalidní důchod, nesmí vykonávat náročnější fyzickou činost a je na ÚP, pobírá snad nejaký doplatek na bydlení. Stále ho z ÚP posílají na pohovory třeba na vrátnice atd. Vůbec by mě nenapadlo se o to zajímat, kdyby s tím nepřišel on :mrgreen: Prý jak bude na ÚP pak vysvětlovat že tam a tam nemůže když mi hlídá děti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 22:49
@Tereza1986 píše:
Když nebude chtít chodit kvůli nabízené práci, tak ať odejde z ÚP a je to.

Patrně tam pobírá nějaké dávky, jinak nevím proč by tam byl…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 22:50
@Anonymní píše:
Patrně tam pobírá nějaké dávky, jinak nevím proč by tam byl…

No, tak mu nejspíš budete muset něco platit, aby mu to nahradilo onen výpadek dávek, když se odhlásí z UP a bude vám hlídat.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 29.01.17 22:50
@Anonymní píše:
Já upřímně nevím jak to má, má invalidní důchod, nesmí vykonávat náročnější fyzickou činost a je na ÚP, pobírá snad nejaký doplatek na bydlení. Stále ho z ÚP posílají na pohovory třeba na vrátnice atd. Vůbec by mě nenapadlo se o to zajímat, kdyby s tím nepřišel on :mrgreen: Prý jak bude na ÚP pak vysvětlovat že tam a tam nemůže když mi hlídá děti.

Invalida na úřadu práce není, ten pobírá invalidní důchod a případně pracovat může ale na úřadu není. Zdravotní za něj platí stát. Takže asi tak invalidní nebude ;)

Ale jinak to bohužel nejde, na ÚP prostě chodit musí. Stejně jako na nabídky prací.
Tak pro mladší školku, nabídka už je širší, případně soukromou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 22:51

Nemůže tam být třeba z důvodu že by měl částečný invalidní důchod?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 22:52

@Aletheia Tak pokud nemá ID 3. stupně, tak na UP klidně být může… a jinak tedy tipuju, že tam bude kvůli tomu doplatku na bydlení, sice dávky hmotné nouze až zas tak neznám, ale mám takový pocit, že bude podmínka „hledat práci“.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 22:53
@Aletheia píše:
Invalida na úřadu práce není, ten pobírá invalidní důchod a případně pracovat může ale na úřadu není. Zdravotní za něj platí stát. Takže asi tak invalidní nebude ;)Ale jinak to bohužel nejde, na ÚP prostě chodit musí. Stejně jako na nabídky prací.
Tak pro mladší školku, nabídka už je širší, případně soukromou.

Jde nám o vykrytí cca 10 nočních směn v měsíci, tam nám školka právě nepomůže :( Jinak by to bylo fajn a dědu by jsme nepotřebovali ;) Fakt nevím jak to děda má, jen zjišťuju čím mě stále bombarduje :lol:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 29.01.17 22:54
@j.a.n.i1 píše:
@Aletheia Tak pokud nemá ID 3. stupně, tak na UP klidně být může… a jinak tedy tipuju, že tam bude kvůli tomu doplatku na bydlení, sice dávky hmotné nouze až zas tak neznám, ale mám takový pocit, že bude podmínka „hledat práci“.
:think: To leda. Mamka byla dva roky v invalidním, jenom první stupeň a na úřadu práce právě nebyla, zdravotní řešit nemusela. Pak začala pracovat i při důchodu. Ale to si našla sama.

Ale je fakt že to asi bude podmínka té hmotné nouze, tam je přímo podmínka že se musí osoba sama snažit zlepšit svoji situaci.. Tak je to asi tohle.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 29.01.17 22:55
@Anonymní píše:
Jde nám o vykrytí cca 10 nočních směn v měsíci, tam nám školka právě nepomůže :( Jinak by to bylo fajn a dědu by jsme nepotřebovali ;) Fakt nevím jak to děda má, jen zjišťuju čím mě stále bombarduje :lol:

Aha, tak jestli jde jenom o noční kdy děti spí :nevim: Asi nebude mít konkurzy v noci ne? :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 22:55

@j.a.n.i1 Vím jen že má ID (nevím jaký), a pak nějaký příspěvek na bydlení a na stravu tuším… Já se v dávkách právě nevyznám vůbec, nikdy jsem je (krom MD a RP) nepotřebovala…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 22:58
@Anonymní píše:
Jde nám o vykrytí cca 10 nočních směn v měsíci, tam nám školka právě nepomůže :( Jinak by to bylo fajn a dědu by jsme nepotřebovali ;) Fakt nevím jak to děda má, jen zjišťuju čím mě stále bombarduje :lol:

Tak pokud potřebujete vykrýt 10 nočních, tak to ho snad neomezuje v docházení na nabídky, které mu dohodí UP, ne :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama