Reklama

Péče o děti do 15 let a AOK

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MichaelaD89
Nováček 2 příspěvky 20.12.16 15:01
Péče o děti do 15 let a AOK

Dobrý den maminky. Nevím zda mi někdo poradí ale budu ráda za každou informaci :-) Teď v prosinci mi končí rodičovská dovolená a přemýšlím co dál, chci být doma s dětmi a tím že manžel pracuje v Německu a my jsme k němu přihlášení pod pojišťovnou AOK, tak nevím jak se to řeší. Vím že v čechách zajdu na pojišťovnu a nahlásim že budu pečovat o děti do 15ti let a oni mi budou hradit pojištění ale jak to je, když jsme pojištění v Německu?

Reklama

Reakce:

Patricia89 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 17:06
@MichaelaD89 píše:
Dobrý den maminky. Nevím zda mi někdo poradí ale budu ráda za každou informaci :-) Teď v prosinci mi končí rodičovská dovolená a přemýšlím co dál, chci být doma s dětmi a tím že manžel pracuje v Německu a my jsme k němu přihlášení pod pojišťovnou AOK, tak nevím jak se to řeší. Vím že v čechách zajdu na pojišťovnu a nahlásim že budu pečovat o děti do 15ti let a oni mi budou hradit pojištění ale jak to je, když jsme pojištění v Německu?

Nic. Zajdes se tam nahlasit a budes to mit furt stejny jako ted. Je pendler, takze pece tady i tam. Pro tebe se nic nemeni.

MichaelaD89
Nováček 2 příspěvky 20.12.16 17:23

Jde mi o to zda musím přejít na tu péči, když máme pojištění v Německu. Laicky napsano, zda nemůžu být doma jen tak bez ničeho a v Německu mi hradí pojištění. V cechach bych si musela pojistné platit sama kdybych nepřešla na tu péči.

Patricia89 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 17:42
@MichaelaD89 píše:
Jde mi o to zda musím přejít na tu péči, když máme pojištění v Německu. Laicky napsano, zda nemůžu být doma jen tak bez ničeho a v Německu mi hradí pojištění. V cechach bych si musela pojistné platit sama kdybych nepřešla na tu péči.

Ale tam si pojistena na manzela. A manzel vydelava. Od toho je to rodinny pojisteni.
Takze kdyby manzel nebyl pendler a byl nahlasenej jen v nemecku, tak se tady z pojisteni odhlasis a ses pojistena jen tam a pracovat nemusis, resp. platit si pojisteni. Ptze to za tebe „plati“ manzel. Jen je jim to treba nahlasit. Pro sichr.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama