Péče o děti do 15 let a AOK

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MichaelaD89
Nováček 2 příspěvky 20.12.16 15:01
Péče o děti do 15 let a AOK

Dobrý den maminky. Nevím zda mi někdo poradí ale budu ráda za každou informaci :-) Teď v prosinci mi končí rodičovská dovolená a přemýšlím co dál, chci být doma s dětmi a tím že manžel pracuje v Německu a my jsme k němu přihlášení pod pojišťovnou AOK, tak nevím jak se to řeší. Vím že v čechách zajdu na pojišťovnu a nahlásim že budu pečovat o děti do 15ti let a oni mi budou hradit pojištění ale jak to je, když jsme pojištění v Německu?

Reakce:

Patricia89 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 17:06
@MichaelaD89 píše:
Dobrý den maminky. Nevím zda mi někdo poradí ale budu ráda za každou informaci :-) Teď v prosinci mi končí rodičovská dovolená a přemýšlím co dál, chci být doma s dětmi a tím že manžel pracuje v Německu a my jsme k němu přihlášení pod pojišťovnou AOK, tak nevím jak se to řeší. Vím že v čechách zajdu na pojišťovnu a nahlásim že budu pečovat o děti do 15ti let a oni mi budou hradit pojištění ale jak to je, když jsme pojištění v Německu?

Nic. Zajdes se tam nahlasit a budes to mit furt stejny jako ted. Je pendler, takze pece tady i tam. Pro tebe se nic nemeni.

MichaelaD89
Nováček 2 příspěvky 20.12.16 17:23

Jde mi o to zda musím přejít na tu péči, když máme pojištění v Německu. Laicky napsano, zda nemůžu být doma jen tak bez ničeho a v Německu mi hradí pojištění. V cechach bych si musela pojistné platit sama kdybych nepřešla na tu péči.

Patricia89 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 17:42
@MichaelaD89 píše:
Jde mi o to zda musím přejít na tu péči, když máme pojištění v Německu. Laicky napsano, zda nemůžu být doma jen tak bez ničeho a v Německu mi hradí pojištění. V cechach bych si musela pojistné platit sama kdybych nepřešla na tu péči.

Ale tam si pojistena na manzela. A manzel vydelava. Od toho je to rodinny pojisteni.
Takze kdyby manzel nebyl pendler a byl nahlasenej jen v nemecku, tak se tady z pojisteni odhlasis a ses pojistena jen tam a pracovat nemusis, resp. platit si pojisteni. Ptze to za tebe „plati“ manzel. Jen je jim to treba nahlasit. Pro sichr.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >