Péče o děti do 15 let a AOK

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MichaelaD89
Nováček 2 příspěvky 20.12.16 15:01
Péče o děti do 15 let a AOK

Dobrý den maminky. Nevím zda mi někdo poradí ale budu ráda za každou informaci :-) Teď v prosinci mi končí rodičovská dovolená a přemýšlím co dál, chci být doma s dětmi a tím že manžel pracuje v Německu a my jsme k němu přihlášení pod pojišťovnou AOK, tak nevím jak se to řeší. Vím že v čechách zajdu na pojišťovnu a nahlásim že budu pečovat o děti do 15ti let a oni mi budou hradit pojištění ale jak to je, když jsme pojištění v Německu?

Reakce:
Patricia89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 17:06
@MichaelaD89 píše:
Dobrý den maminky. Nevím zda mi někdo poradí ale budu ráda za každou informaci :-) Teď v prosinci mi končí rodičovská dovolená a přemýšlím co dál, chci být doma s dětmi a tím že manžel pracuje v Německu a my jsme k němu přihlášení pod pojišťovnou AOK, tak nevím jak se to řeší. Vím že v čechách zajdu na pojišťovnu a nahlásim že budu pečovat o děti do 15ti let a oni mi budou hradit pojištění ale jak to je, když jsme pojištění v Německu?

Nic. Zajdes se tam nahlasit a budes to mit furt stejny jako ted. Je pendler, takze pece tady i tam. Pro tebe se nic nemeni.

MichaelaD89
Nováček 2 příspěvky 20.12.16 17:23

Jde mi o to zda musím přejít na tu péči, když máme pojištění v Německu. Laicky napsano, zda nemůžu být doma jen tak bez ničeho a v Německu mi hradí pojištění. V cechach bych si musela pojistné platit sama kdybych nepřešla na tu péči.

Patricia89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 17:42
@MichaelaD89 píše:
Jde mi o to zda musím přejít na tu péči, když máme pojištění v Německu. Laicky napsano, zda nemůžu být doma jen tak bez ničeho a v Německu mi hradí pojištění. V cechach bych si musela pojistné platit sama kdybych nepřešla na tu péči.

Ale tam si pojistena na manzela. A manzel vydelava. Od toho je to rodinny pojisteni.
Takze kdyby manzel nebyl pendler a byl nahlasenej jen v nemecku, tak se tady z pojisteni odhlasis a ses pojistena jen tam a pracovat nemusis, resp. platit si pojisteni. Ptze to za tebe „plati“ manzel. Jen je jim to treba nahlasit. Pro sichr.

Danísek10
Povídálka 34 příspěvků 08.02.19 14:19

Ahoj,chtěla bych se zeptat,manžel pracuje v Německu a mi jsme k němu pojištěni,jsme všichni pendleři,chtěla jsem se zeptat jak to dopadlo,jestli jsi mohla zůstat s dítětem doma až do patnácti let věku dítěte,zda Platí pojištění stále AOK,když jste doma.Ptám se jelikožbudu muset být se synem doma,zjistili mu bezlepkovou dietu a je jasné že 8 kluk si sám nenakoupí ani neuvaří,zvažuji tuto variantu.Moc děkuji za odpověď

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Krásky z Mostu: I tyhle české kočky jsou z města nýmanda Luďka!

Most! Tak se jmenuje osmidílný komediální seriál, který z obyvatel tohoto... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >