Péče o děti po rozchodu, rozvodu

11679
4.8.20 15:16

Pece o deti po rozchodu, rozchodu

Ahoj, chtela bych se zeptat, jak zvladate peci o deti po rozchodu? Mam dva kluky 9 a 6 let, mladsi nastupuje v zari do 1. tridy. Zatim mame spolecnou peci, o prazniny je mam tyden ja a pak tyden ex. Az pujdou deti do skoly, tak je budu mit 2-3dny v tydnu a nektery vikend. Ted o prazniny to jeste zvladam, beru si dovolenou abych je mohla mit, ale desim se skolniho roku. Delam 12 hodinovy smeny v nepretrzitem provozu. Deti maji skolu 12km od domova, takze se musi kazdy den vozit, navic maji narocny krouzek na cas a vikendy. Mam z toho strasny bobky, jak se budu stihat s detma ucit a vubec se jim venovat. Jak jste to zvladali a nebo zvladate vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6729
4.8.20 15:32

No mit dve deti takhle male a pracovat v 12ti hodinovem nepretrzitem provozu a nemit hlidani, tak to se asi neda, ne?
Resila bych zmenu zamestnani…
To jste se takhle dohodli sami nebo soud? To prece neni normalni. A ex pracuje jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62522
4.8.20 15:37

No, leda práci bez těchto směn. Nebo se vykrejvat s otcem. A nebo nějaké babičky/placené hlídání… JInak těžko, no. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8752
4.8.20 15:38

Když jsem měla dvanáctky, tak jsem děti třeba týden prakticky neviděla.
Staral se manžel. Jako samoživitelka to bez spolupráce rodiny nemůžeš zvládnout, protože to není proveditelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23603
4.8.20 15:40

No, to nevím teda. U nás je péče stejná. Když byl starší v 1 třídě a mladší ve školce, pracovala jsem na směny. Když jsem měla ranní tak jsem to zvládala dobře. Ale škola byla blízko. Kroužky vlastně ještě neměli. Když jsem měla odpolední, tak odpoledne je opatřil nový partner, babička, a ve středu a čtvrtek otec. Když šli do školy oba a měli i kroužky, tak už jsem byla doma na nemocenské a RD. Člověk to musí nějak rozumně skloubit, děti a práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62522
4.8.20 15:47
@Sany80s píše:
Když jsem měla dvanáctky, tak jsem děti třeba týden prakticky neviděla.
Staral se manžel. Jako samoživitelka to bez spolupráce rodiny nemůžeš zvládnout, protože to není proveditelné.

Tak teoreticky může, pokud píše, že mají společnou péči s otcem dítěte- budou fungovat tak, jako do ted. Ale to lze vyřešit leda s ním. Ne tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11679
4.8.20 15:47

Deti budu mit vzdy kdyz nebudu v praci, kdyz budu mit smenu, bude je mit ex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62522
4.8.20 16:11
@iiiv píše:
Deti budu mit vzdy kdyz nebudu v praci, kdyz budu mit smenu, bude je mit ex.

NO, tak kde je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11679
4.8.20 16:26

@Lama Lama no jde mi o to jak to zensky zvladaji, ja jsem v tehle situaci cca 3 tydny. A strasne se toho bojim, jak to s detmy budu zvladat sama, kdyz jsme na to do ted byly 2. Proste z toho mam strasny strach, ze nebudu stihat, budu unavena a na deti protivna. Ze nebudu schopna se poradne pripravovat s prvnakem do skoly. 🙁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6729
4.8.20 16:32
@iiiv píše:
@Lama Lama no jde mi o to jak to zensky zvladaji, ja jsem v tehle situaci cca 3 tydny. A strasne se toho bojim, jak to s detmy budu zvladat sama, kdyz jsme na to do ted byly 2. Proste z toho mam strasny strach, ze nebudu stihat, budu unavena a na deti protivna. Ze nebudu schopna se poradne pripravovat s prvnakem do skoly. 🙁

Ale to vis, ze to budes zvladat, neboj. Ty mas nejake problemy se sebevedomim, ze te prepadaji takovehle myslenky, kteryma se uplne zbytecne nicis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11679
4.8.20 16:39
@Jana525 píše:
Ale to vis, ze to budes zvladat, neboj. Ty mas nejake problemy se sebevedomim, ze te prepadaji takovehle myslenky, kteryma se uplne zbytecne nicis?

Jo, ted mam sebevedomi na bodu mrazu. Pul zivota jsem mela vedle sebe partnera a ted jsem na to sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6729
4.8.20 16:45
@iiiv píše:
Jo, ted mam sebevedomi na bodu mrazu. Pul zivota jsem mela vedle sebe partnera a ted jsem na to sama.

To zvladnes, dulezity je pecovat hodne o sebe, jak psychicky tak fyzicky, to je to nejdulezitejsi, proste mit se rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11679
4.8.20 16:54

@Jana525 to je bohuzel to, co mi ted nejde 🙁 porad si vycitam, ze za ten rozchod muzu ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62522
4.8.20 17:14
@iiiv píše:

NO, tak většina rozvedených by to nedávala, protože b zkrátka se nestaral otec. Pokud funguje, dohodnete se na střídání dětí podle směn, tak mi to piřjde uplně cajk. :nevim: Dětem je dost, počkáš rok dva, i mladší už zvládne do školy chodit sám. CO se týká přípravy, tak třeba u nás problém nikdy nebyl. Čas pro sebe někdy mít budeš ( večer nebo víkend)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11679
4.8.20 17:16
@Lama Lama píše:
NO, tak většina rozvedených by to nedávala, protože b zkrátka se nestaral otec. Pokud funguje, dohodnete se na střídání dětí podle směn, tak mi to piřjde uplně cajk. :nevim: Dětem je dost, počkáš rok dva, i mladší už zvládne do školy chodit sám. CO se týká přípravy, tak třeba u nás problém nikdy nebyl. Čas pro sebe někdy mít budeš ( večer nebo víkend)?

Cas pro sebe ani nevim, to jsem zatim neresila. Nejdriv potrebuji aby se zabehly ty provozni veci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama