Péče o děti soud - Domazlicko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martinka654
Kecalka 118 příspěvků 18.04.19 09:20
Péče o děti soud - Domazlicko

Dobré ráno, potřebovala bych radu. S přítelem jsme se rozešli, zůstala jsem sama s 2,5letymi dvojcaty. EX pracuje v Německu, příjem cca 2 300 E v čistém, děti pobírají kindergeld, ten jsem zadala na sebe, ale momentálně ještě chodí na jeho účet, takže nám to předává, ale.. žádné alimenty platit nechce, jelikož máme KG..ověřila jsem si na socialce, že KG jsou pouze děti a ne moje nebo jeho.. snažila jsem se s nim tedy domluvit na alimentech 3k pro děti, nesouhlasí s tím a neustále mě napadá, že mi jde jen o peníze a že jsem **** a že si budu chodit za jeho peníze na nákupy a že chce odkládat složenky, co za to kupuju dětem atd..na styku jsme víceméně domluveny, chtěl je 1× za 2 týdny na víkend, ale.. vyzvedává a vrací je kdy chce a ráda bych si domluvila nějaké pevnější hodiny, nemůžu takhle si nic plánovat..žije u rodičů a musí se prý přizpůsobovat jim..Volala jsem na socialku a bohužel to musíme dát k soudu, jinde nám to nesepisou ani neupravi..má otázka tedy je, jestli má někdo podobnou zkušenost a věděl by na co zhruba máme s dětmi právo? Nechci ho oskubat, ale chci aby děti také mohli třeba někdy na lyzak nebo mít něco našetřeno.. dále jestli má někdo zkušenost s dobrým právníkem v Domažlicích nebo Klatovech? Předem děkuji :-)

Reakce:
welovefashion
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 87 inzerátů 18.04.19 10:06

Zkušenosti nemám, ale s jeho příjmem můžeš žádat klidně o 3000 korun na každé dvojče, kindergeld je skutečně pro děti, ale rozhodně mu žádný složenky ukazovat nemusíš…tu dávku si nech posílat na svůj účet, aby se fakt nestalo, že ti nic nedá…

Jinak samozřejmě vše přes soud, když nejste schopni se sami rozumně domluvit :-)

canaglia
Závislačka 4016 příspěvků 21.04.19 21:07

@Martinka654 S tím soudem bych tak nespěchal, zkus se nejdříve domluvit. KG sice patří dětem, ale v Německu je zavedené, že se odpočítává od alimentů, samozřejmě že dobrodějnice z OSPOD ti poradí vytřískat co můžeš, ale bohužel i za cenu vyostření vztahů, což není v zájmu dětí. Pokud je s dětmi 2/14, pak by měl mít i z KG 2/14, a k tomu hradit výživné, pokud si nedomluvíte jinou formu plnění vyživovací povinnosti, což může být i to, že ti proplatí větší náklady na děti, oblečení, sportovní potřeby apod. K soudu nemusíte, většinou to vztahy dost poškodí. Takže jeho přístup hrazení nákladů přímo je možný, pro chlapa je to i přijatelnější, že ví, na co to je, že to není na nehty a kadeřníka. Někteří chlapi nevědí, co děti stojí, takže při přímé platbě bude ochotnější.

Váš příspěvek
Reklama