Péče o dítě a dlouhá pracovní doba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 01:17
Pěče o dítě a dlouhá pracovní doba

Všechny Vás tu zdravím,
mám 11i leteho syna.
Již několik let pracuji v jedné nejmenované firmě. Teď je to rok co mě řeložili na jinou pracovní pozici. Směny mi moc vyhovovali. Jeden den od rana do večera :-(, ale druhý den do 14 hod.
Náhle nastoupila nová vedoucí a rozhodla (nejspíš na ni manager tlačil), že moje prace bude trvat od 8 do 17:15hod každý den. V té firmě mě to vážně baví, ale když po 17 hod jedu na nakup, zkontroluji synovi ukol a udělám večeři můžu jít zrovna spát. Občas ješťe neco poklidím, ale často se mi víc nechce. :zed:
Syn přijde v 15hod z družiny a lítá po venku nebo jen hraje xbox. Mám na něho čas převážně jen o víkendu. A je to znát jak na jeho chování doma, tak i ve škole. Hrozně mě to štve.
Ráda bych znala váše názory, rady a prostě vše co vás napadne udělat na mém místě.

• chci v ve své práci zůstat
  • změna směn zpět jak byli vubec neovlivňuje produkci práce ( spíš tam jsem ty hodiny navíc a udím se)
  • vedouci mi slibuje uz skoro cely rok, ze ty smeny změní zpět, že to byla chyba a že cosi manager říkal, ale v planu to rozhodně nemá - jen med kolem pusy.

Moc moc dekuji za vaše názory. Mona :*

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 01:28

Takto - já jsem řešila hodně podobné. A to mám celkem jinak velmi vstřícné prostředí v práci, kterou mám hodně ráda. Probírala jsem to tak nějak různě ze všech stran a dospěla jsem k tomu, že s tím nejde nic dělat. Když se rozhlédnu kolem, má to tak spousta lidí :nevim: Dlouhodobě se snažím nějak logisticky ošetřit doma - děláme večeře spolu, buď studené nebo spolu vaříme na dva dny dopředu, snažím každý den vsunout alespoň jednu společenskou hru, nezapínat TV, když jsme spolu na doslech nebo naopak si naplánujeme kouknutí něčeho společně, co potom u vaření rozebíráme. Bohužel se někdy i stane, že musím přes týden na nákup, snažím alespoň společně, jinak eliminovat velkým nákupem, dovozem..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 01:37

Ten nakup je spíš o tom, že na rychlo vlétnu do obchodu. Koupím pečivo na svčinu do školy a letím domů. Ale každý den jak jsem v práci do večera přijedu úplně vyřízena, předtím jsem byla ob den a druhý pěkně jsem si ospočla a věděla jsem, že máme se synem ty chvíle spolu. Moje práce není fyziky naročná, ale spíš na psychiku. Prostě jezdím domu ko a nechce se mi nic.

Baksheesh3
Nováček 1 příspěvek 05.01.19 01:41

Ještě v pátek, to už syn vi, se mnou nic není. Až teprve v sobotu od rana do neděle funguji jako prava mamka.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15787 příspěvků 05.01.19 04:48

Tak ať do toho obchodu vběhne dítě, tobě to ušetří cca 15min.

Russet
Extra třída :D 13216 příspěvků 05.01.19 05:20
@Anonymní píše:
Všechny Vás tu zdravím,
mám 11i leteho syna.
Již několik let pracuji v jedné nejmenované firmě. Teď je to rok co mě řeložili na jinou pracovní pozici. Směny mi moc vyhovovali. Jeden den od rana do večera :-(, ale druhý den do 14 hod.
Náhle nastoupila nová vedoucí a rozhodla (nejspíš na ni manager tlačil), že moje prace bude trvat od 8 do 17:15hod každý den. V té firmě mě to vážně baví, ale když po 17 hod jedu na nakup, zkontroluji synovi ukol a udělám večeři můžu jít zrovna spát. Občas ješťe neco poklidím, ale často se mi víc nechce. :zed:
Syn přijde v 15hod z družiny a lítá po venku nebo jen hraje xbox. Mám na něho čas převážně jen o víkendu. A je to znát jak na jeho chování doma, tak i ve škole. Hrozně mě to štve.
Ráda bych znala váše názory, rady a prostě vše co vás napadne udělat na mém místě.
  • chci v ve své práci zůstat
  • změna směn zpět jak byli vubec neovlivňuje produkci práce ( spíš tam jsem ty hodiny navíc a udím se)
  • vedouci mi slibuje uz skoro cely rok, ze ty smeny změní zpět, že to byla chyba a že cosi manager říkal, ale v planu to rozhodně nemá - jen med kolem pusy.
Moc moc dekuji za vaše názory. Mona :*

Nemáš pak přesčasy?
Já mám dvanáctky a někdy se mi sejdou dvě dvanáctky za sebou a třetí den jdu na noc dvanáctku a pak zas. Domů se dostávám před sedmou. Nevím, jak to budu zvládat, až syn bude ve škole. Ale žiju s partnerem a máme (zatím) fungující babičku. Osobně bych buď chtěla změnu pracovní doby (když stejně práci navíc neděláš a jen tam dřepíš) nebo bych hledala jinde a pak odešla středem. Kluk si může v jedenácti housku koupit sám cestou do školy. Já nakupovala snad od osmi. U pultu u nás v sámošce za domem.

Alušáček
Závislačka 3322 příspěvků 05.01.19 06:40

Zažádej si o zkrácení nebo úpravu pracovní doby, máš na to jako osoba pečující o dítě nárok ze zákona.

Lenis87
Kecalka 132 příspěvků 05.01.19 07:11

Sice máš ze zákona nárok na úpravu pracovní doby, jelikož pečuješ o dítě do 15 let. Nicméně vedení se podle toho zařídí a nikdo ti nezaručí, že tě nevyhodí. Ne hned, to nesmí, ale třeba za půl roku. Zkus šéfovou obejít a promluvit si přímo s managerem. Ona si třeba jen nechce dělat zbytečné problémy. Pokud nejsi třeba vedoucí v obchodě, kde má ta pracovní doba smysl, tak by ti mohli vyjít vstříc.

vokishka
Extra třída :D 13205 příspěvků 05.01.19 07:38

Casove to nevychazi, pokud mate pul hodinovou pauzu,tak byste mela koncit v 16.30.

Paoloska
Echt Kelišová 8163 příspěvků 05.01.19 07:48

Pokud se budeš synovi věnovat byť hodinu denně ve všední dny, je to v pohodě. Předpokládám, že má tatínka. Já mám stejnou pracovní dobu jako ty, k tomu dělám i v sobotu dopoledne. No a ráno chodím navíc od sedmi. Ale to je fakt navíc. V tomhle režimu jedu už 10 let a rodina by ti mohla vyprávět, jak jsem vyšťavená. Když jsem sem nastupovala, byla jsem ráda, že už mám kluky velký. Mladšímu bylo 9, staršímu 12. Nijak je to nepoznamenalo. Spíše pozitivně, k větší samostatnosti. Mozná že na tvého syna jde už spíš puberta. Dala bych mu nějaké úkoly, třeba nakupovat může místo tebe. Jo a to že chodí ještě do družiny máš teda dobrý. U nás byla družina do 3.třídy. Co nějaký kroužek?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64123 příspěvků 3 inzeráty 05.01.19 07:53

Upřímně, ma smysl cokoliv radit, pokud si jiz rok nechas libit pracovni dobu, kteta na prvni pohled odporuje zakoniku prace?

Micaella22
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 05.01.19 08:01

Nasla bych si praci jinde, pokud by s temi smenami do tydne neco neudelali.

luci5
Závislačka 3833 příspěvků 05.01.19 08:43

Taky nerozumím, proč pracuješ do 17.15, když vychází do 16.30

blumen
Hvězda diskuse 44218 příspěvků 05.01.19 08:53

A jak dlouhe mas pauzy na jidlo? Nebo proc pracijes tak dlouho? To nemas ani jeden den pak kratsi?

Tatinek nefunguje? Pokud ne, hledala bych praci jinde. Pokud tazinek funguje, tak bych pisemne zazadala o upravu pracovni doby a pripadne jeste vyckavala, jinak bych taky hledala jinde.

Kriss Tina
Kelišová 6995 příspěvků 05.01.19 08:55

A nemůžeš si aspoň ty směny dát dřív? Že bys začla v 7 ráno a končila po 4?? Jinak se mi délka těch směn nějak nezdá, proč děláte do čtvrt na 6?? 8 hodinová směna s půl hodinovou pauzou je do půl páté :palec: jinak nákup bych si klidně objednávala domu až ti ho dovezou večer, ušetříš čas. A jinak si s dítětem sama? Chlap končí ještě dyl? Já si nedovedu představit že by byl syn byť v tomhle věku pořád sám doma…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >