Péče o dítě a rekonstrukce domu

8
13.9.21 17:35

Péče o dítě a rekonstrukce domu

Zdravím!!!
Ráda bych znala názor i někoho jiného než jen můj na naši rodinnou situaci.
Dlouho se nám nedařilo mít dítě a najednou se stalo, že v roce 2019 se narodila první dcera, 13 měsíců na to druhá. Zároveň když jsem čekala druhou dceru, tak jsme začali řešit i prostor - stávající byt, ve kterém bydlíme, nám začínal být malý. Po delším uvažovaní jsme se rozhodli, že koupíme dům. Ten byl určen ke kompletní rekonstrukci - manžel se do rekonstrukce pustil s vervou, že si všechno co půjde, udělá sám. A tady začíná to naše všechno ale - hned jak se koupil dům, začal na něj jezdit každou volnou chvíli na dům, rekonstruuovat, byli i noci, kdy tam spávat. Chvíli po koupi domu měl trochu problém s policií a měli jsme sedm měsíců od sebe odluku. Sotva se letos v lednu vrátil, tak že prvně že nebude rekonstrukci domu za každou cenu hrotit (jenže jeho představa o nehrocení byla ta, že omezí jen noci). Měli jsme období hádek, kdy jsem se snažila nastínit manželovi moje představy o fungování rodiny - že by si k holkám měl i sednout a trochu si s nimi pohrát i s hračkami, že když ještě nebyl dům, tak starší dceru házel do peřin, blbnul s ní a že mi to chybí - na všechno mi bylo sděleno, že to bude, ale až bude dům. Říkala jsem si dobře, polevím, přestaneme se hádat a snad se to nějak nastartuje, až bude teda dům. Jenže manžel si předsevzal, že dům udělá obyvatelný do listopadu, teď je ve fázi, kdy nestíhá a od dovolené, kterou měl v srpnu, hrotí zase noci. Jenže mě se to, že je přes noc pryč nelíbí - po tom, co jsem zůstala 7 měsíců na dvě holky sama, potřebuju cítit i podporu manžela. Na jednu stranu chápu, že chce dům udělat stůj co stůj, aby měl klid, ale jsou chvíle kdy už to prostě psychicky nedávám, kdy bych fakt potřebovala sbalit kufry a odjet na 14 dní na dovolenou. Když si manžel udělá na rodinu čas a jdeme na hřiště, tak to se jim věnuje, starší dceru uloží do postýlky, převleče do pyžama, když je doma, udělá velkej nákup, ale to je všechno. Říká, že až bude dům hotovej, tak se to změní…ale kolikrát jsem ve fázi, že mě už nebaví čekat až se zapojí víc. Přijde mi, že jsem ustoupila snad ze všeho, co jde - nechci po něm žádné domácí práce, nechci už ani aby si hrával s holkama a hračkama, protože říká, že na to nemá čas, protože dům. Jediné, co chci aby se na noc vracel domů a abych měla aspoň nějaké to rozptýlení ze stereotypu, kolem dětí - ale je mi říkáno, že pracuje tak moc, že je utahanej a nemá sílu sednout za volant, že co když se mu něco stane. Jenže tohle si vybral on, že bude takhle dřít… Moje otázka zní - opravdu jsem tak strašně netolerantní? A mám tolerovat manželovi naprosto všechno, protože rekonstruuje vlastníma rukama dům pro rodinu? Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2498
13.9.21 17:44

Rekonstruuj s ním? My jsme v podobné situaci, už rok opravujeme dům, blížíme se zdárně ke konci. Celý ten rok manžel lita mezi prací a barákem, do toho se snaží udělat si čas na děti, na mě, mně dopřát chvíle bez dětí… je naprosto logicky, že toho má plný zuby. To já taky, a to se do rekonstrukce zapojuju vlastníma rukama jen poslední měsíc cca. Jinak jsem jen jezdila po obchodech, vybírala na netu atp. I to mi lezlo na nervy občas. Rekonstrukce je náročná věc, času na sebe málo, všichni protivni… nám se nejvíc osvědčilo být obcas na baráku všichni spolu. Moc se toho s detma neudělá, ale psychicky to všem pomůže. Pokud chlap poletuje mezi prací a barákem a doma na něj čeká jen naštvaná zena, bude toho brzo mít plný zuby a domů se bude vracet min a min. Takže nesed doma, vem děti na barák a pracujte hezky všichni společně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11210
13.9.21 17:46

Hele já nevím… Asi jste to blbě naplánovali. Možná jste měli s druhým dítětem počkat. Nebudu lhát, z mého pohledu po něm chceš fakt dost. Chápu i tebe, mám děti 20 měsíců od sebe, takže vím, jaký to je záhul. Ale můj manžel chodí do práce na 8 hodin a pak nic nemusí. Kdyby makal na baráku pro nás, tak ani neceknu. Není to navždy, chce mít prostě hotovo, dělá to pro vás :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1817
13.9.21 17:51

Stavba, nebo rekonstrukce, je zatěžkávací zkouška pro vztah. Hlavně když to provádíte svépomocí, k tomu děti… Ideální by bylo zprovoznit dvě místnosti + koupelnu a nastěhovat se tam a makat na tom společně. Nevím v jakém stádiu to teď máte ale jestli říkal do listopadu musíme bydlet, tak ses ho měla zeptat: Do listopadu kterého roku? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11759
13.9.21 18:12

Odkoupili jsme od příbuzných ruinu chalupy, když mladšímu dítěti bylo pár měsíců a staršímu čerstvé 2 roky. Manžel chodil do práce, takže jsem tam byla celé dny já, pořídila jsem tam dětem postýlku a velkou ohrádku, co nejdříve jsme dali do pořádku jednu místnost, ve které mohly děti chvilku být, a já třeba škrábala zdi ve vedlejší místnosti, luxovala a vynášela bordel. Hodiny jsem proseděla u netu a hledala nejlevnější materiál, objednávala a přebírala dodávky např. písku atd., a pak jsem makala hlavně na zahradě. Šlo to, jo, našla jsem si třeba jen 20minutové úseky, ale bylo jich v průběhu dne víc, a moje práce tam byla znát.
U vás mám pocit, že dům je projekt čistě chlapa, a ty jsi vlastně spokojená tam, kde jsi.
To, že se chlap snaží, a bude to trvat třeba ještě tenhle podzim, mu spíš v dnešní době chválím, protože za pár měsíců třeba už nesežene materiál.
Takže radím zapojit se a vydržet. Těch 7 měsíců odluky bych tedy řešila podstatně víc, než fakt, že maká po nocích (jestli tam tedy opravdu maká a nevodí si tam milenky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
13.9.21 18:35

Ja se ti teda nedivim. Tyhlety dva, tri roky, kdy chlap hrdinne stavi barak a mezitim mu vyrostou deti a manželství jde do kopru, jsem nikdy nechápala. Taky tu rekonstruujeme, ale primarni jsme my dva, deti. Jestli se bude delat o dva roky dyl, protoze jsme radsi jeli s detma na vylet, nez aby on hazel zdi a ja litala uhonena za dvema detma sama s pocitem, ze muze uz ani neznam, tak mi to za to stoji :nevim:
Ale to se musite domluvit vy dva primárně, i kdyby ti vsichni napsali, ze on je v pravu, dokud ty se budes citit sama a nevyslysena, stejne vas to semele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
13.9.21 18:55

@zrcadlo Mě nevadí, že pracuje, mě vadí, že nejsme spolu, že veškerý čas, který trávíme jako rodina je minimální, protože manžel tvrdí, že my tam být nemůžeme, že tam budou malé děti akorát překážet. Že se neřeší způsob, jak být víc spolu jako rodina, jak bych mu mohla pomoc na baráku, protože když jsem s tím vždycky přišla - tak to bylo vždycky že je to staveniště, není to místo pro děti. Kolikrát jsem navrhovala, ať nás vezme s sebou, že bych mu mohla s něčím pomoc. Ale že prý minimální pomoc mu bude k ničemu. Že si to raději udělá sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11759
13.9.21 19:09
@1v8na píše:
@zrcadlo Mě nevadí, že pracuje, mě vadí, že nejsme spolu, že veškerý čas, který trávíme jako rodina je minimální, protože manžel tvrdí, že my tam být nemůžeme, že tam budou malé děti akorát překážet. Že se neřeší způsob, jak být víc spolu jako rodina, jak bych mu mohla pomoc na baráku, protože když jsem s tím vždycky přišla - tak to bylo vždycky že je to staveniště, není to místo pro děti. Kolikrát jsem navrhovala, ať nás vezme s sebou, že bych mu mohla s něčím pomoc. Ale že prý minimální pomoc mu bude k ničemu. Že si to raději udělá sám.

Počkej, Ty tam nejezdíš vůbec? To je dům bez zahrady? Proč jste tam nebyli ani přes léto, vždyť stačilo dát do zadního koutu ohrádku a do ní pískoviště a pár kyblíků vody pro starší, a měla bys volné ruce, i na staveništi jde udělat bezpečný kout. Nejedeš tam ani třeba o víkendu s teplým obědem? My jsme kvůli chalupě a rekonstrukci pořídili velké termosky na jídlo, já jsem třeba doma ráno uvařila guláš, dala do těch termosek, sbalila děti a vyrazila na chalupu, kde už manžel s tchánem makali, a o dvě hodiny později jsme měli teplý oběd, já vzala třeba napytlovaný odpad do města, prostě spolupracovat se dalo. Tohle mi spíš zavání tím, že si tam přítel dělá něco úplně jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1638
13.9.21 19:20

Žijete si nad své poměry. Představa, že jeden člověk zrekonstruuje dům jako bokovku, je blbost. Můžete vychovávat děti v malém bytě nebo bydlet v domě bez rekonstrukce. Je zbytečné svádět vinu jeden na druhého. Stanovili jste si úkol nad vaše možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
13.9.21 20:28

:think: nějak se mi to manželovo chování nezdá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16510
13.9.21 20:42
@Villanelle píše:
Ja se ti teda nedivim. Tyhlety dva, tri roky, kdy chlap hrdinne stavi barak a mezitim mu vyrostou deti a manželství jde do kopru, jsem nikdy nechápala. Taky tu rekonstruujeme, ale primarni jsme my dva, deti. Jestli se bude delat o dva roky dyl, protoze jsme radsi jeli s detma na vylet, nez aby on hazel zdi a ja litala uhonena za dvema detma sama s pocitem, ze muze uz ani neznam, tak mi to za to stoji :nevim:
Ale to se musite domluvit vy dva primárně, i kdyby ti vsichni napsali, ze on je v pravu, dokud ty se budes citit sama a nevyslysena, stejne vas to semele.

Zejo. Mám kolem sebe pár případů rekonstrukce svépomocí, kdy chlap děti pomalu ani nezná a zdá se mi to hrozný… Chápu, že obzvlášt v poslední době letěj ceny nahoru a tak, ale nechtěla bych to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
13.9.21 20:52

@zrcadlo Snažila jsem se nadhodit, že bychom tam mohli být společně - jenže na každou mou snahu mi bylo řečeno, že se mám starat o děcka. Že na staveništi to nejde - jedna místnost, kde bychom všichni mohli přespat je podle manžela taky nereálná a s pískovištěm se prý dělat nebude, na to není čas, když musí rekonstruovat dům. Přitom mu v koncem června přijelo auto písku, který potřeboval na podlahy, tak se ani pískovitě dělat nemuselo, holkám se mohly vzít jen hračky. Ale všechny moje snahy jak být spolu byly smeteny ze stolu a že verze - kdy on sám dělá na baráku, kam si jezdí ve dnech kdy má jeho strojvedoucí od vlaku volno a doma je před noční a nebo na dohodu a já se mám starat o děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.9.21 21:20

A za co byl v tom vězení na 7 měsíců?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11759
13.9.21 21:21
@1v8na píše:
@zrcadlo Snažila jsem se nadhodit, že bychom tam mohli být společně - jenže na každou mou snahu mi bylo řečeno, že se mám starat o děcka. Že na staveništi to nejde - jedna místnost, kde bychom všichni mohli přespat je podle manžela taky nereálná a s pískovištěm se prý dělat nebude, na to není čas, když musí rekonstruovat dům. Přitom mu v koncem června přijelo auto písku, který potřeboval na podlahy, tak se ani pískovitě dělat nemuselo, holkám se mohly vzít jen hračky. Ale všechny moje snahy jak být spolu byly smeteny ze stolu a že verze - kdy on sám dělá na baráku, kam si jezdí ve dnech kdy má jeho strojvedoucí od vlaku volno a doma je před noční a nebo na dohodu a já se mám starat o děti.

A proč by to musel dělat on, ty nemáš k dispozici prostředky, že bys koupila bazarové pískoviště a ten písek si tam nanosila sama? To jako on řekne „nesmíte se jet podívat na barák“? Vždyť jste tam od jara do podzimu mohli být i ve dnech, kdy on jezdí tím vlakem. Mohla jsi plít, zametat, hrabat, pytlovat bordel. Jídlo sis mohla vzít v těch termonádobách, na strom nebo plot zavěsit solární sprchu (černý pytel za pár korun) a i ta teplá voda na omytí misky nebo talíře by tam byla (pokud by uvnitř byla zrovna v rekonstrukci). Na jeho stavební věci bys nesahala, nepřekážela mu, a on by si třeba uvědomil, že je vlastně fajn tam přijet do poklizeného a že už někdo kultivuje zahradu.
Jako tvoje představy kombinace jeho práce, rekonstrukce a ještě plnohodnotného života v bytě prostě skloubit nejde. Ale přijde mi fakt blbost, abys ty na mateřské, kdy máš celé dny prostor, na ten barák vůbec nejezdila a jen čekala doma. A chtít od něj souhlas, aby ses tam mohla jet podívat, tak to už mi přijde úplně mimo.
Mně třeba manžel volal, že jede a ať stavím na kafe, takže přijel z práce, měl nachystané kafe a něco dobrého, pokecali jsme, pohladil děti, převlékl se a začal makat a my odjeli nebo jsem naložila děti do kočárku (starší tam měl stupínek) a jela s nimi na procházku a na hřiště do vedlejší vesnice. To kafe by si stejně vařil a dřív by makat nezačal, zdržení žádné. Přijela jsem s dětmi za 2h, nachystala večeři (tím jsem mu naopak čas šetřila) a pak tam třeba opravdu ještě manžel zůstával a přespával a já už jela s dětmi domů. Je fakt, že jsme dost projezdili a máme 2 auta, tak ta logistika byla jednoduchá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
14.9.21 21:46
@1v8na píše:

Proste chce byt na baraku a nechce travit az tolik casu s tebou a děckama. Proc, to musis vedet ty. Ale je to divny. Jsi manualne prakticka? My zacali rekonstrukci kdyz jsem byla těhotná, tak o tom, jaky to je mit dite na stavbe neco vim. Par let to trvalo. Sranda to neni, ale jde to. Chtela jsi dum, budes mit dum. Do listopadu to ale nejspis nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat