Péče o dítě do 7 let a povinný poslední rok ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ronda1
Kecalka 127 příspěvků 24.08.19 10:37
Péče o dítě do 7 let a povinný poslední rok ve školce

Hezký den, zajímá mě na jak dlouho může být dítě v posledním roce povinné školky, když jsem hlášena jako osoba pečující o dítě do 7 let… Jestli jen do té 12 hodiny, nebo normální do 15 hodin??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Šáruší
Kelišová 5144 příspěvků 24.08.19 10:40

Na 4 hodiny

Šáruší
Kelišová 5144 příspěvků 24.08.19 10:41

Kdyby už bylo školní a ještě mu nebylo sedm, nesmí do družiny, nic se nemění.

karkarka
Závislačka 4289 příspěvků 24.08.19 10:48

4 hodiny

Ronda1
Kecalka 127 příspěvků 24.08.19 10:50

Myslela jsem si, když je to povinné musí tam dítě být povinně do 15 hodin… Takže když si dám přihlášku pro dcerku do školky poslední povinný rok jen na 4 hodiny musí ji vzít?

iiiv
Extra třída :D 11484 příspěvků 24.08.19 10:54

Povinna predskolni dochazka je denne 4 hodiny

Petula306
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 24.08.19 11:00

Dokonce ani ten povinný rok tam nemusí chodit vůbec. Dá se zařídit „domácí příprava“

Šáruší
Kelišová 5144 příspěvků 24.08.19 11:00
@Ronda1 píše:
Myslela jsem si, když je to povinné musí tam dítě být povinně do 15 hodin… Takže když si dám přihlášku pro dcerku do školky poslední povinný rok jen na 4 hodiny musí ji vzít?

ano, vzít jí musí a musí ti umožnit brát ji po obědě

Caboverde
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 24.08.19 11:22

Mě by zajímalo, na co potřebuješ být doma, když budeš mít dítě ve školce? Tuto variantu volí především matky, které děti vzdělávají výhradně v domácích podmínkách.

„Dítě nenavštěvuje předškolní zařízení déle než čtyři hodiny denně a pokud jde o dítě plnící povinnou školní docházku, nepřesahuje doba ve škole dobu návštěvy školy, tedy dobu vyučování (dítě nechodí do družiny).“

Šáruší
Kelišová 5144 příspěvků 24.08.19 13:10

@Caboverde Já tedy nevím, ale je ti něco do toho, proč ona chce být doma, i když má dítě ve školce?

Caboverde
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 24.08.19 14:54
@Šáruší píše:
@Caboverde Já tedy nevím, ale je ti něco do toho, proč ona chce být doma, i když má dítě ve školce?

Vadí mi to, protože stát jí hradí z peněz daňových poplatníků zdravotní pojištění. Dítě vzdělávám doma a zároveň u toho pracuji. Jiné maminky, se kterými jsem v kontaktu, a které taktéž vzdělávají děti v domácím prostředí, děti alespoň neumísťují do školských institucí. Dětem se skutečně věnují většinu svého času. Varianta, kdy se ti o dítě stará stát, a ještě ti hradí pojištění, aby sis mohla válet doma šunky, se mi opravdu příčí.

Ronda1
Kecalka 127 příspěvků 25.08.19 10:36

@Caboverde
Hele paní chytrá..Do toho proč jsem doma je Ti úplné ho*no… Když máš chlapa co vydělá dost peněz a uživí sebe, mě a dceru, auto, vlastní byt… Tak proč bych si nemohla sedět doma na zadku.. Dceři se věnuju, do školky nechodí, půjde až příští rok, což je poslední povinný rok školky co nastoupit musí… :palec:

Caboverde
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 25.08.19 10:45
@Ronda1 píše:
@Caboverde
Hele paní chytrá..Do toho proč jsem doma je Ti úplné ho*no… Když máš chlapa co vydělá dost peněz a uživí sebe, mě a dceru, auto, vlastní byt… Tak proč bych si nemohla sedět doma na zadku.. Dceři se věnuju, do školky nechodí, půjde až příští rok, což je poslední povinný rok školky co nastoupit musí… :palec:

Nastoupit nemusí, moje dítě se vzdělávalo i v předškolním roce doma na IV, loni kdy už byl předškolní rok povinný. Taktéž bych pracovat nemusela, ale nepotřebuji být na někom zcela finančně závislá, je to příliš krátkozraké. Až vás muž vrátí zpět do oběhu, uživíte stěží sebe, natož dítě. Pěkný den

Caboverde
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 25.08.19 10:50

Čím více hulvátství a buranství, tím více finanční závislosti na partnerovi. Moje teorie se potvrdila.

Ronda1
Kecalka 127 příspěvků 25.08.19 14:31

@Caboverde
Hezký den přeji

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama