Péče o dítě do 7 let věku a novorozenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Qadra
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 08.08.19 15:58
Péče o dítě do 7 let věku a novorozenec

Dobrý den. S prvorozenou dcerou jsem u zdravotní pojišťovny vedena jako osoba pečující o dítě do 7let ",tudíž zdravotní za mě hradí stát. Za pár dnů mám termín porodu a chtěla bych, aby dcera už od září chodila do školky bez časového omezení. Mohu se po narození dalšího miminka odhlásit jako osoba pečující o dítě do 7let na dceru a přihlásit se jako osoba pečující o dítě do 7 let na novorozence? Jde mi o to, aby za mě někdo platil zdravotní pojištění, neb nejsem zaměstnaná a ani vedená na úřadu práce. Děkuji

Reakce:
Kari-nka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 8 inzerátů 08.08.19 16:01

Po narození miminka budete přeci na rodičovské dovolené ( pobírat RP )a tak budete vedená i na pojišťovně a stát takto za Vás bude hradit pojištění, ne?

Qadra
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 08.08.19 16:12

@Kari-nka vůbec právě netuším, ale dává to smysl…

Šáruší
Závislačka 4271 příspěvků 08.08.19 16:13

Budeš mít rodičák, takže po celou délku rodičáku je hrazeno zdravotní díky tomu rodičáku. Jinak ano, nahlásíš se jako osoba pečující o mladší, když by nebyl rodičák, a starší pak nemá omezení.

Qadra
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 08.08.19 16:15

@Šáruší děkuji

Šáruší
Závislačka 4271 příspěvků 08.08.19 16:18
@Qadra píše:
@Šáruší děkuji

když budeš pobírat rodičák do čtyř let věku, budeš mít z tohoto titulu hrazeno do čtyř let věku. Tak na to pak myslí, třeba rozložit poslední splátku rodičáku ještě o rok, kdyby sis to chtěla vzít na tři roky, kvůli výši peněz. Stačí i 50korun měsíčně pobírat, takže fakt rozložit poslední splátku a máš o rok víc bez problémů to zdravotní

Váš příspěvek
Reklama