Péče o dítě do čtyř let věku a následná nemocenská

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.11.21 13:15

Péče o dítě do čtyř let věku a následná nemocenská

Ahoj, mám dotaz. Jsem zaměstnanec se smlouvou na dobu neurčitou. Před nástupem na mateřskou jsem odpracovala více než deset let. Z důvodu zdravotních problémů a následně rizikového těhotenství jsem před nástupem na mateřskou marodila více než rok (revizní lékař prodloužil o dva měsíce - do porodu). Nyní jsem v režimu péče o dítě do čtyř let věku. Můj dotaz zní. Budu mít nárok na nemocenskou ve výši co před MD, když bezprostředně po dovršení čtyř let věku dítěte opět nastoupím na neschopenku? Čeká mě zákrok a nevím, jak to naplánovat, abych zbytečně nepřišla o peníze. A zároveň nechci zaměstnavateli dělat chaos tím, že by zástup za mě odešel a já pak šla za měsíc na delší dobu marodit. Děkuji za odpověď a zachování anonymu (zdravotní stav).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11016
9.11.21 13:39

Když máš platnou smlouvu tak mezi 3-4 rokem máš u zaměstnavatele dojednáno co? Neplacené volno?

Pokud ti pořád běží smlouva, tak na nemocenskou a mateřskou budeš mít pořád nárok, jen nevim, jestli ve stejné výši jako předtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 13:41

@Cenarius Děkuji za odpověď. Smlouva stále běží. Se zaměstnavatelem jsem domluvená na neplaceném volnu do čtvrtych narozenin dítěte.

• Citovat
  • Nahlásit
79617
9.11.21 15:14

No, stejná výše nemocenské být nemusí, protože se bude počítat z posledního dohledaného platu, čož mohlo být třeba čerpání dovolené po PPM, ale plus mínus podobná bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 16:35

@j.a.n.i1 Děkuji! Ano, po skončení PPM jsem si nechala proplatit dovolenou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat