Péče o dítě do sedmi let a nástup do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
yasmine5
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 21.12.18 19:34
Péče o dítě do sedmi let a nástup do práce

Ahoj, jsem vedená jako osoba pečující o dítě do 7let věku, ale nastupuji teď do práce, hlásí se to někam? :)

Reakce:
Monchichik
Kelišová 6075 příspěvků 21.12.18 19:48

No třeba zrovna na tu zdravotní pojišťovnu.

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 21.12.18 21:14

@yasmine5 ahoj. Muzu se zeptat? Jak jsi to udelala? Ty ses po rodicovske sla nahlasit kam? Ze chces byt doma do 7 let veku ditete. A mas narok na nejake penize nebo ti stat plati zdravotni a ty jsi doma zadarmo? A musi byt k tomu nejaky zvlastni duvod? Jako treba nemocne dite nebo se tak muzes rozhodnout ikdyz je dite zdrave?. Dekuji.

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 21.12.18 21:18

Dítě mám zdravé, zdravotní mi platil stát, ano. Je na to nárok, šla jsem se nahlásit na UP nebo na socialku, teď už nevím plus na zdravotní pojišťovnu.. Nenašla jsem hned pak práci a mohla jsem si dovolit být v domácnosti tak jsem zůstala doma. Dítě ale nesmí chodit na odpolední družinu.

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 21.12.18 21:21

@yasmine5 dekuji :-)

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 22.12.18 09:46

Jen dodám, že po čtvrtém roku nejmladšího dítěte se doba doma nezapočítává do důchodu, pokud se dobrovolně neplatí sociálka - od nového roku přes 2200 měsíčně.
A na sociálku bych to také hlásila, ať se to pak nemusí dohledávat zpětně - co,kdy.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Hořící muž z Václavského náměstí: Následovníka Palacha hasili bundami

Policie dnes odpoledne kolem třetí hodiny zasahovala v horní části... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >