Péče o dítě.. krok za krokem..poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 13:29
Péče o dítě.. krok za krokem..poradíte?

Ahojte holky, i když tu jsou diskuse, tak bych prosila některou, která si tím prošla, jak krok za krokem postupovat, když někdo odchází z práce, bohužel zdravotní problémy omezují najít si hned novou práci, jak postupovat, při zápisu na tu Péči o dítě do.. nevím, do 7 let, nebo jak to je..
BOhužel se mi stalo, že mi oznámili, že mě dá neprodlouží smlouvu, dovůd byl, i když jsem dělala výkon, i nad, že jsem moc doma s detmi, že kdyby se situace u nás zlepšila, že se mám ozvat.. :roll: BOhužel, je pravda, že jsou víc nemocné, tak ted v této situaci nemám sílu hledat si novou práci. Pracovala jsem půl roku po 3 leté…
zhatím nemám žádné papíry z práce, protože mi to oznámil dnes, a smlouva mi končí 12..
Poradíte někdo krok za krokem jak se to vyžizuje a co to obnáší..
Na Úp jít nechci, protože mám v plánu se hledat spíš i brigády, a nějaké práce podle sebe.. Např. mám možnost jenom víkendy vypomáhat v obchodě
Omluvte anonym, ale jsem fakt z toho dneska smutná no..

Reakce:
ajmy
Kecalka 112 příspěvků 11.09.18 13:36

Zajdes na svou zdrav. Pojistovnu s rodnym listem ditete a nahlasis se jako osoba pecujici o nezaopatrene di­te.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 13:39

@ajmy a potřebuji papíry z práce?? Takže už nemusím teda na Up nic nahlašovat.. Děkuji.. asi blbé obázky, ale prostě oznámil mi to pár hodin zpěta fakt mě to mrzí ..

Uživatel je onlinesolip
Kecalka 454 příspěvků 11.09.18 13:40

Pojistné za tebe platí stát v případě, že pracuješ o jedno dítě do sedmi nebo dve děti do patnácti let, přičemž ty děti nesmi navštěvovat školku na více než čtyři hodiny denně nebo potom školní děti nesmi navštěvovat družinu. Pokud podmínky splňujes, podepíšeš na pojišťovně čestné prohlášení a formulář, kde tuhle skutečnost nahlásis. Nejlepší bude, pokud se tam dostavis osobně, pokud to pro tebe není velky problém. S dalšími úřady bohužel poradit nedokážu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 13:43

@solip mám děti dvě jedno 5leté školka druhé 8 leté škola.. Je teda lepší si vzít na to menší.. ta družina asi moc ne, starší chodí a nechci ho dávat pryč. 3kolka by až tak nevadilo, kdyby kluk chodil do 12 h..Samozřejmě si tam dojdu, ale jen tak co mě čeká..
Pokud si najdu práci, normálně to ukončím a je…?

Uživatel je onlinesolip
Kecalka 454 příspěvků 11.09.18 13:48
@Anonymní píše:
@solip mám děti dvě jedno 5leté školka druhé 8 leté škola.. Je teda lepší si vzít na to menší.. ta družina asi moc ne, starší chodí a nechci ho dávat pryč. 3kolka by až tak nevadilo, kdyby kluk chodil do 12 h..Samozřejmě si tam dojdu, ale jen tak co mě čeká..
Pokud si najdu práci, normálně to ukonačím a je…?

Ano, presne tak. A s tím rodným listem má Ajmi pravdu, to bych zapomněla, ten vezmi určitě s sebou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 13:56

Holky děkuji, je to šok no.. prostě člověk nic nenadělá, když jsou děti nemocné a to mi narovinu řekli, že i když mám nad normu, že prostě proto. Za půl rok´jsme byla doma dvakrát po 14 dnech a ted 3 týdny..přece dítě někde neodložím.. ach jo, tak první zkušenost z prací po rodičovské..
A to byla chráněná dilna …kde se marodi hodně..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 14:09

Tu skolku nikdo nehlida, takze jestli tam bude nekdy dyl tak se nic nebude dit. A nevyplati se ti nejdriv pracak a vycerpat 5 mesicu podporu a az pak jit na peci? Preci jenom u toho muzes mit brigosku nacerno. Nechci ti radit samy takovy veci, ale dela to vetsina lidi takhle.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 15:31

Jánevím, jeslti mám nárok na podporu.. Protože mám určitěé omezení tělěsné, tak nemůžu vzhít hned cokoliv.. Tak je jasné, že třeba hned něco mít nebudu.. Pro ty, co by mi napsaly, jeslti neni lepší práce…
Takže jsem byla doma 3 roky asi 7 měsíců Up a pak půl roku práce.. tak nevím…
Já tam byla předtím a bylo to děsné… Ne, že by mi pomohli, ale naopak. Manžel si musel brát i volna, abych mohla na různé sedění atd.. prostě si chci práci radši sama.. ale .. nevím, práce jak dál

ajmy
Kecalka 112 příspěvků 11.09.18 18:05
@Anonymní píše:
@ajmy a potřebuji papíry z práce?? Takže už nemusím teda na Up nic nahlašovat.. Děkuji.. asi blbé obázky, ale prostě oznámil mi to pár hodin zpěta fakt mě to mrzí ..

To popravdě nevím, já jsem potřebovala papír o ukončení rodičáku a ten rodny list. Raději tam zavolej a poptej se co je potřeba.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >