Péče o dítě, které je s cizincem a soc. dávky

3
3.8.05 23:14

Péče o dítě, které je s cizincem a soc. dávky

Ahojda, chtěla bych se zeptat, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti. Jedná se konkrétně o itala. A taky jsem se chtěla zeptat na sociální dávky pro svobodné matky. Za každou odpověď předem děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

327
4.8.05 08:22

Jde o to zda s tím italem máte společnou domácnost a žijete spolu a nebo máš dítko svěřené do péče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16762
4.8.05 08:39

soc.dávky

ahoj, to shora platí a ještě důlezitější je, zda je otec uveden v rodném listu !

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.8.05 12:00

Ahojda, mimi se ma narodit v zari. Nezijeme spolu ja jsem tady v CR on je v it a narodi se tady. A zatim v rodnem liste neni a nevim jestli ho tam chci. Pro me je nejdulezitejsi, aby mi mimi sverili do pece. Co proto mam udelat?

• Nahlásit
  • Citovat
327
4.8.05 12:55

Pokud bude v RL a nebudete spolu žít, musíš mít rozsudek o svěření dítěte do péče.A pak si teprve můžeš žádat o dávky SSP (většinou jej vyžadují) a o doplácení do životního minima. Když nebude v RL uveden budete automaticky v dávkách jen vy dva. Těžko říci co je lepší. Pokud víš, že má dobré příjmy a bude ti na mimi platit, tak jej dej do RL, ale pokud ne,tak asi se od něj čehosi domůžeš a přibude ti akorát papírován uveďí. Na porodné máš nárok ať bude nebo ne v RL a pak na rodičák. Ostatní dávky jsou závislé od složení rodiny. No a ještě můžeš brát příspěvek na bydlení, pokud jsi vlastník, nebo nájemce nějaké nemovitosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16762
4.8.05 13:54

vpodstatě souhlasím s tím shora uvedeným. Jen k tomu svěření do péče, je to pro tebe nejdůležitější. Pokud nebude otec v RL uveden, jsi jedinný zákonný zástupce ty a otec na dítě nemá žádný právní nárok. Ale skutečně zvaž výživné, dědictví po otci atd. A pokud vím, tak maminky, co nemají otce v RL uvedeného, jsou kráceny na soc. dávkách, až 3500 Kč to dělalo mé sestřence s ročním dítětem. Není to tak jednoduché, vše zvaž.
Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.8.05 14:09

Irias a na jakých dávkách konkrétně?

• Nahlásit
  • Citovat
327
4.8.05 14:11

pardon,já se nepřihlásila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16762
4.8.05 14:58

soc.dávky

nevím to konkretně, sestřenka je ted na dovol. ale asi doplatek do život. minima. Na úřadě to určitě sdělí přesně.
I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
4.8.05 15:49

Děkuji

A co mám dělat, aby zůstala v mojí péči a on na ní neměl nárok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
4.8.05 18:46

V tom těžko radit, já nevím já můžu mluvit jen za dávky státní sociální podpory a tam jsi jako matka samoživitelka zvýhodněná, nevím jak je tomu na odborech sociální péče, kde doplácí do životního minima. Jen vím, že tam tlačí na mamky, aby otce uváděly do RL. Je to logické, protože spoléhají, že tatínek dává výživné a tudíž stát neplatí tolik té mamce. No každopádně ikdyž neuvedeš otce do RL, jde to pak zpětně a taky by ti ten otec musel dát výživné zpětně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16762
4.8.05 18:49

soc. dávky

jak jsem psala, když neuvedeš otce do RL, nemusíš ani podávat návrh u soudu na svěření dítěte do péče, neboť budeš jediným zákon. zástupcem TY.Pokud otec bude ZAPSÁN do RL dítěte, můžeš si podat u příslušného soudu návrh na „výkon rodičovské zodpovědnosti“,aby dítě bylo svěřeno tobě jako matce. Proto uvaž všechny skutečnosti, zda budeš souhlasit,aby otec byl zapsán do RL. Pokud není ,opravdu žádný právní nárok NEM´A !!!!
Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
4.8.05 19:01

Asi kdybych byla na tvém místě a věděla, že spol.soužití není možné, že to není notabene rovný člověk, neuvedla bych ho do RL. Tu mateřskou bych s pomocí rodičů nějak zvládla. Asi bych se i bála, aby mi jej nevyvezl do zahraničí a já bych se s dítkem neshledala.Nevím musíš sama posoudit jaký je to člověk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
4.8.05 19:17

Ovšem třeba tě mile překvapí a jak sde říká nic se nejí tak horké. Třeba by byl senza taťka. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
4.8.05 22:10

soc,davky

Dekuji vam moc za rady urcite se budou hodit. Byla jsem dost zoufala nevedela jsem co se muze a nemuze stat a ted jsem klidnejsi doufam, ze to vse dobre dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama