Reklama

Péče o dvě děti do 15 let věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 22:36
Péče o dvě děti do 15ti let věku

Dobrý večer, jdu se poradit se svým problémem. Loni mi skončil rodičák, po kterém jsem se na 5 měsíců přihlásila na úřad práce. Po vypršení 5 měsíců ( v březnu) jsem se z úřadu práce odhlásila. Na zdravotní pojišťovnu jsem se přihlásila jako osoba pečující od dvě děti do 15ti let. Sociální pojištění (na důchod) jsem si chtěla platit dobrovolně sama, ale bohužel ke složitější situaci kolem dětí a stěhování, jsem to opomněla.

A teď se ptám, jak se vyřizuje placení dobrovolného důchodového pojištění, a jestli lze nějak těch cca 6 měsíců doplatit zpětně.
Snad mému dotazu rozumíte.
V pondělí jsem připravena volat nebo vyrazit na ČSSZ, ale ráda bych věděla, co mě čeká.

Děkuji! :kytka:

Reklama

Reakce:

veria
Generální žvanilka 23405 příspěvků 1 inzerát 27.09.18 23:07

Vyridis si to na ČSSZ a zpětně doplatit nelze pokud jsi nebyla přihlášena.

miminko11
Povídálka 13 příspěvků 27.09.18 23:14

Ahoj. Dobrovolné důchodové pojištění můžeš doplatit až rok zpětně. Jestli tvé mladší dítě nemělo ještě 4 roky, nemusíš platit nic. Do důchodu se ti započítávají roky až do jeho 4 let. Řešila jsem to asi před 2 měsíci s ČSSZ. Naše dítě bude mít 4 až v listopadu. Takže platit si dobrovolné důchodové pojištění začnu až v prosinci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 08:58
@miminko11 píše:
Ahoj. Dobrovolné důchodové pojištění můžeš doplatit až rok zpětně. Jestli tvé mladší dítě nemělo ještě 4 roky, nemusíš platit nic. Do důchodu se ti započítávají roky až do jeho 4 let. Řešila jsem to asi před 2 měsíci s ČSSZ. Naše dítě bude mít 4 až v listopadu. Takže platit si dobrovolné důchodové pojištění začnu až v prosinci.

Dceři bude za měsíc 5 let. O tom doplacení rok zpětně jsem četla, a úplně tomu nerozumím. Jsem ráda, že to jde. V pondělí to vyřídím. Děkuji. Zakl.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >