Péče o dvě děti do 15 let věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 22:36
Péče o dvě děti do 15ti let věku

Dobrý večer, jdu se poradit se svým problémem. Loni mi skončil rodičák, po kterém jsem se na 5 měsíců přihlásila na úřad práce. Po vypršení 5 měsíců ( v březnu) jsem se z úřadu práce odhlásila. Na zdravotní pojišťovnu jsem se přihlásila jako osoba pečující od dvě děti do 15ti let. Sociální pojištění (na důchod) jsem si chtěla platit dobrovolně sama, ale bohužel ke složitější situaci kolem dětí a stěhování, jsem to opomněla.

A teď se ptám, jak se vyřizuje placení dobrovolného důchodového pojištění, a jestli lze nějak těch cca 6 měsíců doplatit zpětně.
Snad mému dotazu rozumíte.
V pondělí jsem připravena volat nebo vyrazit na ČSSZ, ale ráda bych věděla, co mě čeká.

Děkuji! :kytka:

Reakce:
veria
Generální žvanilka 23791 příspěvků 1 inzerát 27.09.18 23:07

Vyridis si to na ČSSZ a zpětně doplatit nelze pokud jsi nebyla přihlášena.

miminko11
Povídálka 13 příspěvků 27.09.18 23:14

Ahoj. Dobrovolné důchodové pojištění můžeš doplatit až rok zpětně. Jestli tvé mladší dítě nemělo ještě 4 roky, nemusíš platit nic. Do důchodu se ti započítávají roky až do jeho 4 let. Řešila jsem to asi před 2 měsíci s ČSSZ. Naše dítě bude mít 4 až v listopadu. Takže platit si dobrovolné důchodové pojištění začnu až v prosinci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 08:58
@miminko11 píše:
Ahoj. Dobrovolné důchodové pojištění můžeš doplatit až rok zpětně. Jestli tvé mladší dítě nemělo ještě 4 roky, nemusíš platit nic. Do důchodu se ti započítávají roky až do jeho 4 let. Řešila jsem to asi před 2 měsíci s ČSSZ. Naše dítě bude mít 4 až v listopadu. Takže platit si dobrovolné důchodové pojištění začnu až v prosinci.

Dceři bude za měsíc 5 let. O tom doplacení rok zpětně jsem četla, a úplně tomu nerozumím. Jsem ráda, že to jde. V pondělí to vyřídím. Děkuji. Zakl.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >