Péče o dvě malé děti krátce po sobě

Anonymní
20.6.20 14:42

Péče o dvě malé děti

Ahoj, jak zvládáte péči o dvě malé děti. Čekáme miminko a syn bude mít v době porodu 2,5 roku. Syn je hodně aktivní, neposedný, hodně se vzteká. Druhé miminko zatím nebylo plánované. Vůbec si nedovedu představit jak to u nás bude vypadat. Při mateřské chodím občas si přivydělat do hospody. Teď nevím jak chlap zvládne dvě malé děti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
20.6.20 14:46

Ja jsem to zvládla, zvládly to ostatní ženy tak ty určitě taky! Když jsem porodila druhého syna tak měl starší 18 měsíců, taky byl hodně aktivní, občas to bylo těžký. Jinak budeš mít někoho na pomoc na začátku manžela, babičku, kamarádku?

• Nahlásit
  • Citovat
4176
20.6.20 14:49

Mne se se dvema paradoxne ulevilo, bylo to tak nejak lepsi a ted po dvou letech si uz i vyhraji.

Mela jsem je po 2 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16326
20.6.20 14:51
@Anonymní píše:
Ahoj, jak zvládáte péči o dvě malé děti. Čekáme miminko a syn bude mít v době porodu 2,5 roku. Syn je hodně aktivní, neposedný, hodně se vzteká. Druhé miminko zatím nebylo plánované. Vůbec si nedovedu představit jak to u nás bude vypadat. Při mateřské chodím občas si přivydělat do hospody. Teď nevím jak chlap zvládne dvě malé děti.

Chlap je zvladne stejnym zpusobem, jak je zvladas ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4176
20.6.20 15:08

Jo a je velky rozdil mezi dvouletym a dvouapulletym ditetem. 2 a pul roku, to uz je docela velke dite, bude to dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
744
20.6.20 15:18

Já to tak měla.. bylo to v pohode..dcera byla taky aktivní, období vzdoru…Ale když viděla miminko, tak se uklidnila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45676
20.6.20 15:26

Tvůj chlap je zvládne. Já jsem taky zvládnul dceru, když jsme zůstali sami. Bylo jí necelých 22 měsíců. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18596
20.6.20 15:41

Radim co nejvice starsi dite osamostatnit, samo jist, oblekat se, venku zvladat prochazku bez zastavovani na kazdem rohu… Uplne nejvic pomuze, pokud se nauci samo usinat a ty nemas nervy z uspavani na preskacku. Muz to zvladne v pohode, oni resi trochu jine veci nez matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4176
20.6.20 15:47
@Cuddy píše:
Radim co nejvice starsi dite osamostatnit, samo jist, oblekat se, venku zvladat prochazku bez zastavovani na kazdem rohu… Uplne nejvic pomuze, pokud se nauci samo usinat a ty nemas nervy z uspavani na preskacku. Muz to zvladne v pohode, oni resi trochu jine veci nez matka.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Vetsinu tech veci muj prvorozeny odmital delat, zacal az ted ve 4 letech. Jeste ted je obcas krmim nastridacku, kdyz zrovna neni jejich oblibene jidlo.

Ale to samostatne usinani, to je asi zaklad, to je pravda, ze uspavat deti na preskacku by byl masakr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18596
20.6.20 15:53

@Limi123 my ted cekame treti, druhemu jsou dva a hodne na tom pracuji. Ma tedy vzor ve starsim sourozenci, ktereho dohání, ale oblekani zvladne komplet krome zipu, venku jezdi na odrazedle a uz plynule, jidlo tedy jeste pomaham, ale to i u toho starsiho. A jelikoz mladsi dite dpanek jeste hodne potrebuje, tak v poledne zacina usinat samo, aby jeho spanek neskoncil s narozenim mladsiho sourozence. Vecer sedim u obou deti, to mne jiz vubec nevadi, ale to poledne ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2963
20.6.20 15:55

Budu mít dva roky a pět měsíců rozdíl. Nějak se toho nedesim. Když si vezmu kde byl syn před půl rokem a kde je teď, tak si říkám ze to proste půjde :) taky chodím do práce občas a manžel se taky nějak nedesi. Proste s tím počítáme. Hlavně jak vidím jak strašně to utíká, tak než se nadejeme, tak obe decka půjdou do školy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1626
20.6.20 16:47

Mám rozdíl mezi dětmi 11,5 měsíce, je to masakr :-D co bych dala za dva a půl roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4176
20.6.20 16:58
@Cuddy píše:
@Limi123 my ted cekame treti, druhemu jsou dva a hodne na tom pracuji. Ma tedy vzor ve starsim sourozenci, ktereho dohání, ale oblekani zvladne komplet krome zipu, venku jezdi na odrazedle a uz plynule, jidlo tedy jeste pomaham, ale to i u toho starsiho. A jelikoz mladsi dite dpanek jeste hodne potrebuje, tak v poledne zacina usinat samo, aby jeho spanek neskoncil s narozenim mladsiho sourozence. Vecer sedim u obou deti, to mne jiz vubec nevadi, ale to poledne ano.

Je, vy se mate (s tim tretim). Ono kazde dite je jine, mladsi toho ve dvou uz take zvlada hodne (oblekani tedy ne), ale u starsiho to proste neslo a naucil se to az po 4. roce a s obrovskym usilim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6858
20.6.20 17:00

Taky jsem z toho měla hrůzu, stejný věkový rozdíl. A kupodivu se syn po porodu nějak zklidnil, z miminka byl nadšený a v rámci možností ohleduplný. Úplně jak vyměněný. Třeba to u vás nebude tak hrozné, jak se teď obáváš. ;) Uklidňovala jsem se tím, že to zvládli jiní, tak my to taky zvládneme. A vy taky. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
20.6.20 17:06

2 až 2,5 roku je kolem mě ten nejčastější rozdíl, to bude v pohodě. Nijak to neplánuj, res, co přijde, jak to bude přicházet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama