Péče o dvojčata, jak zvládate?

125
28.6.13 10:54

péče o dvojčata-jak zvládate?

Hezký den přeju
mám dotaz na maminky co mají dvojčata a nebo i dětičky blízko v sebe… zajímalo by mě jak zvládate péči o ne, mám dva chlapečky, který děsně moc miluju, po porodu byli každý zvlášť. jeden doma a druhý v nemocnici. a teď na sebe děsně žárli. občas uz je to na palici a dochází mi nápady. za každou radu a zlepšovak budu rada :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6639
28.6.13 10:59

Nejsem v té situaci, ale napadlo by mě kubíčka hodně nosit v šátku, aby se mu vyrovnal deficit z nemocnice, s Vojtíškem si hrát na dece nebo v postýlce, pak mají mámu oba, ale věřím, že to musí být hodně náročné, přeju hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
28.6.13 11:01

Taky nejsem v té situaci, ale přeju pevný nervy, já kolikrát nevím co s jednou, a to je - dovolím si říct - hodně hodný mimino. Můžu se akorát zeptat, jak to, že mezi nima byl takovej rozdíl…? To vidím prvně :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6832
28.6.13 11:03

Jak žárlí?
já mám dvojčata 8m a nemám pocit, že by na sebe žárlili :think: (ale mám je pořád u sebe, narozeni až 38tt, takže jsme byli jen 5 dnů v porodnici všichni 3 pohromadě a pak už doma)
nechám je hodně ať si hrajou spolu, ale ti moji už si fakt hrajou, přetahujou se o hračky a tak :roll:
jsou dříve narozeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
28.6.13 11:09

Jak na seba žárlí? Já jsem teda měla holky pořád spolu, takže to až tak neznám, ale dávala bych co nejvíc k sobě - do ohrádky, nebo na deku na zem, nechávala jsem je, ať se můžou otlapkávat, občas si ocucávaly hlavy, mazlila jsem se s oběma najednou ap. Jak je krmíš? Já jsem kojila vždycky naráz, pokud nekojíš, jde to i s krmením flaškou - buď v lehátkách, nebo třeba podepřít kojícím polštářem, v každý ruce držíš jednu flašku. Jde o to, dělat co nejvíc věcí všichni tři spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
28.6.13 11:12

Kluci byli hodně propleteni, odhad jsem měla oba 2.5 kg a pak tohle, kluci jsou narození ve 38 tt ale kubík byl 3 tydny v nemocnici a s druhým jsem byla uz doma… žárli na sebe tak, že když třeba i jen přebaluju jednoho, druhý začne brečet a vyžaduje mou pozornost on, hraju si s nima oběma na dece, přebaluju taky tam… doufám jak budou stárnout že se to zlepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
28.6.13 11:18

A jak jsou stari? Ja to nevidim :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
28.6.13 11:20
@mmmmmmmm píše:
A jak jsou stari? Ja to nevidim :(

dnes 3 měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6832
28.6.13 11:20

No tak mi taky jeden řve, když druhého odnesu přebalit :roll: ale to není tím, že by žárlil, ale spíš že ten druhý chybí (aspoń si to tak myslím :think: ) protože jako malí to nedělali začali až někdy kolme 6 měsíce, to už více rozumí všemu co se děje okolo nich

to co popisuješ je mylsím normální a jen svědčí tom, že to jsou šikovní vnímaví kluci a správně se rozvíjejí a časem bude i hůř :mrgreen: až podáš hračku jednomu a druhý mu ji vytrhne z ruky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
28.6.13 11:23
@subsomi píše:
No tak mi taky jeden řve, když druhého odnesu přebalit :roll: ale to není tím, že by žárlil, ale spíš že ten druhý chybí (aspoń si to tak myslím :think: ) protože jako malí to nedělali začali až někdy kolme 6 měsíce, to už více rozumí všemu co se děje okolo nichto co popisuješ je mylsím normální a jen svědčí tom, že to jsou šikovní vnímaví kluci a správně se rozvíjejí a časem bude i hůř :mrgreen: až podáš hračku jednomu a druhý mu ji vytrhne z ruky :mrgreen:

děkuju z uklidnění, mě to přijde jak žárlivost, ale mas pravdu že kluci se den ode dne lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3730
28.6.13 11:27

Ahojky, taky nemám pocit, že by na sebe naši drobci žárlili a to je jim 17 měsíců. Spíš se už škubou o hračky, vždy je lepší ta co má sourozenec i když je 2× :roll:
Neboj to se spraví a zase budeš řešit něco jinýho :lol:
Včera předvedli žárlivost když jsme si dali s tatkou pusu :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
28.6.13 11:35

Třeba nechápu jak dělají to, že spinka jeden z nich mi v ruce, mluvím na kohokoliv a vse je ok, začnu mluvit na druhého a okamžitě se začne kroutit a fnukat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
28.6.13 11:42

Ja mam jedno.

Pred vami vsemi klobouk dolu!

Omluva zakladatelce za OT…

• Citovat
  • Nahlásit
4635
28.6.13 11:43

Hele z toho co pises mi taky neprijde nic takoveho ze by na sebe zarlili, spis vyzaduji hodne pozornosti, ale to je normalno. Ja mam dvojky skoro 8 mesicu a ted se stava ze kdyz s jednim odejdu z mistnosti a nesu ho do druhw mistkosti tak to druhe co zustalo samo zacne plakat ale myslim ze to neni nic divneho, spis nez zaelivosti bych to v tom veku tech mych prirkla separacni uzkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
28.6.13 11:53

Holky, mám radost z vašich příspěvků. uklidňuje te mě, pořád jsem měla pocit že něco dělám ja špatně… naši me podporují kluky pohlídaji když je potřeba, ale pro přítelovi rodiče jsem ta nejhorší, nekojím( o mlícko jsem přišla každodenním ježděním do hk za kubíkem a stresem jak na tom bude-museli ho oživovat) i to co je v závorce mi dávají za vinu, na kluky se byli podívat 3×(mají to k nám 3 km) jediný co by brali je aby jsme tam jezdili mi, ale ja tam nechci-mají 6 koček(rodí jim, s.rou klidně doma v obýváku) všude bordel, i přítel tam nejezdí, jen ho mrzí že jeho rodiče nemají zájem a hlavně se držte proč-máme kluky a oni kluky nechtěli,
proč to píšu uz jsem to ze sebe musela dostat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat