Péče o kočku po revizi močového měchýře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Iwet88
Stálice 71 příspěvků 03.01.18 18:13
Péče o kočku po revizi močového měchýře kvůli kamenům

Ahoj všem, nikde jsem tohle téma nenašla. Nasi kocicku ceka revizi mocoveho měchýře kvuli kamenum a chtěla bych se zeptat, zda tu nejaka maminka nemela stejný problem jako my. Jak to probíhalo po operaci, bylo to náročné? Musime davat kocicce dietni granule, ale bohuzel mame jeste druhou zdravou kocicku a ta zase nesmi ty dietni. Takze ted musim hlidat kocky, aby kazda jedla svoje granule. Byly nauceny jist i v noci, samy se obslouzily, ted musim krmit ja, tak doufám, ze je to v noci odnaucim. Čeká mě brzy porod, tak nevim jak bych to v noci zvládla.

Reakce:
Slečna Ferka
Extra třída :D 10155 příspěvků 03.01.18 19:04

@Iwet88 Já nevím, u nás se kočkám dávaly ty dietní oběma, a prosperovaly celkem dobře (zdravý kocour se dožil 19 let, ty dietní granule jedl asi 3 roky). Teď máme jednu kočku alergičku, a hypoalergenní krmivo taky jedí obě. (Ale to je samozřejmě něco jiného než ledvinová dieta.)

Jinak nám říkala veterinářka, že se na to oddělené jídlo kočky dají naučit. Prostě když zjistí, že jídlo je jen ráno (nebo max. i jednou večer), a mezitím nic, tak se naučí se najíst tolik, aby celý den zvládly. (Já bych se teda u našich bála, že to do sebe z hladu nahází bez kousání, a pak to vyblijou… ale ony jsou žaludečně dost citlivý, to ty Tvoje možná nejsou.)

Další možnost samozřejmě je je např. v noci zavřít každou do jiné místnosti s vlastníma granulema.

Iwet88
Stálice 71 příspěvků 03.01.18 19:23

@Slečna Ferka Veterinářka to zakazala davat zdravé, jinak by si je zase naopak tim mohla ty kameny pridelat. Bohužel mame 2+1 a jen jedny dveře, ale myslim, ze je snad aspon v noci odnaucim, pres den uz by to slo.

Kačí86
Povídálka 12 příspěvků 03.01.18 19:27

Ahoj, kdysi jsem četla, že někde vyřešili rozdílné krmení koček automatickým krmítkem na mikročip, ale je dost drahé. Já mám jednu kočku alergickou na kuře a druhá má zase citlivý žaludek, takže většinu granulí, které smí první, nemůže druhá a naopak, ale naštěstí jsem našla značku, která vyhovuje oběma.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >