Péče o miminko když má člověk covid

141
22.10.20 10:45

Péče o miminko když má člověk covid

Zdravím, prosím o radu. Jak pečovat o miminko (9.mes) když má maminka covid? Já ho nemám, zatím nikdo z našeho města, ale smyčka se utahuje i kolem nás, vývoj je takový jaký holt je a já chci pro jistotu být připravena. Co tedy dělat kdybych se nakazila? Manžel bude muset být v karanténě, to je jasné, ale kojit za mě nemůže :lol: kdyby náhodou, mám tedy dělat vše dál jako do teď ale s rouškou? S rukavicemi? Je tu prosím nějaká maminka od menších dětí, která se nakazila a musela fungovat, protože to jinak nešlo, která by zde sdílela své zkušenosti, postupy, domácí opatření? Naše malá má teď navíc tak trochu separační úzkost, takže chce být hlavně se mnou…

Příspěvek upraven 22.10.20 v 10:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19652
22.10.20 10:56

Hele ja bych to nehrotila, pokud nebudes mit prubeh vylozene na hospitalizaci. Doma se tomu stejne nevyhnete, rouska ti bude k nicemu a musela bys ji mit non stop. Proste funguj a koj dal jakoby nic, vetsina lidi ma jenom lehky prubeh nebo ani zadne priznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
22.10.20 11:00

@Kriss Tina pravda je že by mi asi nic moc jiného nezbývalo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14582
22.10.20 11:05

Pokud budeš mít mírný průběh, tak prostě koj, pokud budeš mít těžký průběh, tak holt nebzude než mít v zásobě umělou stravu. Nejde o to, že bys ji ohrozila, ale o to, že jaksi nebudeš s to kojit.

Statisticky malé děti mají slabší či bezpříznakový průběh, navíc v tvém mateřském mléce budou už po pár dnech, nejspíš dřív, než se projeví příznaky, tvoje protilátky proti covidu.

http://www.kojeni.cz/…-a-covid-19/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
22.10.20 11:24

Asi stejně, jako kdybys měla anginu, chřipku nebo cokoliv jiného? Dokud ty můžeš, pečuješ :nevim: jestliže lehneš s čímkoli na vážno a nebudes schopna se postarat, tak to bude muset převzít muž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
22.10.20 11:30

Abyste eliminovala riziko nákazy, musela byste fungovat jako lidi v nemocnici - ochranný oblek, respirátor, rouška, štít, rukavice, obuv… to si myslím, že určitě absolovat nechcete. Zbytek forem ochranny je kontroverzní - dítě máte neustále u sebe, dotýkáte se ho, převlékáte jej a přebalujete, kojíte, tam se prostě nákaza eliminovat nedá ani na 90%. Já byla u dcery, když byla kojenec, 2× nemocná, jednou s horečkami, a nikdy jsem tedy roušku nenosila, ani rukavice, žádná opatření nedělala, to bych se asi dřív zbláznila. Jediné, co jsem dělala v šestinedělí, že jsem si občas dezinfikovala ruce, když jsem ji šla přebalovat (na doporučení z nemocnice). Některé věci je lepší raději neřešit. Covid to ale určitě nebyl. Kdybych jej chytla, tak prostě funguji dál jako dosud, když to tělo dovolí, jen nevylezu ven z bytu. A to už jsme byli letos 3× nemocní, naposledy v září. Jestli to byl Covid, to nevím… dcera měla 2,5 roku, já čekám další mimčo v lednu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 11:37

Já to tedy mám mírné, manžel o něco horší, ale fungujem. Od začátku jsem k tomu přistupovala tak, že prostě od dětí se oddělit nejde a beztak už je to v bytě všude. Takže o batole oba pečujeme, roušky doma nenosíme, normálně kojím, ale i mazlím, pusinkuju a dokonce i zpívám :mrgreen: Obě děti zcela OK, výsledky testů negativní.
Když bylo dítě novorozenec, manžel dotáhnull virózu, zcela jsem ho oddělila v ložnici, jídlo mu dávala za dveře, na záchod jenom v roušce. nechytil to nikdo, jen ten novorozenec, co se k nemocnému nepřiblížil na pět metrů, takže po tomhle už jsem to nijak neřešila.

• Citovat
  • Nahlásit
141
22.10.20 11:39

Tak jasné, moc se dělat nedá, ledaže bych chodila v těch hadrách jak mají kosmonauti… :mrgreen: děkuji za reakce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.20 11:42

V jednom bytě nemáš šanci zabránit nákaze. Na tvém místě bych pro jistotu koupila balení umělého mléka (kdyby ti bylo tak blbě, že by nešlo kojit) a navařila do zásoby a jídlo zmrazila (kdyby vám bylo s manželem blbě oběma). Nebo aspoň koupit pár mražených pizz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1715
22.10.20 11:55

Taky o tom premyslim, mame 3M kojence a batole. Kdyby to mel manzel, tak ho budu izolovat, ja bych se neizolovala, nema to smysl. Lezet, kojit. Nakoupila jsem nejake zasoby veci ktere se daji otevrit a snist bez vareni, kdybychom na tom byli oba s muzem zle, at mame co dat jist batoleti. Ale snad to tak nedopadne. Ale uz to maji snad vsichni nejblizsi okolo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
22.10.20 12:57

@LaVoisin JJ, bohužel. Max na jídlo myslete předem, ať máte případně zásoby - něco navařeno nebo jídla k rychlé úpravě (konzervy), případně to UM, trvanlivé potraviny. Toto se dá předem aspoň trochu ošetřit. Ale zabránit přímo infekci fakt asi ne… ještě třeba nějaké rozpustné vitamíny C a Dčko vitamín, a případně léky na tlumení kašle, horečky mít v lékárničce navíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama