Reklama

Péče o miminko po porodu, co vás překvapilo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 25.02.17 15:14
Pece o miminko po porodu, co vas prekvapilo

Ahoj holky,

Pri prochazeni recenzi na porodnice velice casto ctu, ze cerstve maminky nebyly spokojene s chovanim sester po porodu. Zvlaste prvorodicky pry citily nezajem a nulovou snahu pomoci s beznou peci o mimco. Na druhou stranu pokud narazim na diskuze, kde se prvorodicky zajimaji o knihy, ve kterych by rady byly, ostatni matky je odrazuji, ze je nejlepsi selsky rozum.
Pokud patrite k tem, ktere byly po porodu bezradne a chtely vetsi pomoc sestry, nez ocividne byla komfortni uroven zapojeni se dane sestry, dejte vedet, s cim byl u vas problem. Co jste chtely lepe vysvetlit, ukazat,… Ze je problem s laktacnimi sestrami vim, ale zajima me zbytek ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tarinka
Echt Kelišová 8194 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 15:27

Mne vadily po porodu asi hlavne, kdyz nejaka sestra utrousila blbou poznamku, neco jako: -,Vam to miminko ale place' nebo, Maminko, vy nam ho tady ale trapite hlady'… clovek je dost precitlivelej, ale ty sestry by s tim mely umet nakladat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 25.02.17 15:30

@Devuska No, já bych řekla, že tento problém má řešení přímo v porodnici a lidově se mu říká „líná huba…“ nesetkala jsem se ani při jednom z pobytů v porodnici s tím, že by sestry neukázaly to, na co se daná novopečená mamina zeptala. Na druhou stranu, já celkem oceňovala, že se s pomocí nijak nevnucovaly, vše ukázaly jednou pro celý pokoj a kdo chtěl víckrát, nebyl problém, jen se musel ozvat.

Pam12
Echt Kelišová 8365 příspěvků 25.02.17 15:40

Já rodila ve dvou porodnicích. jediný co mě vadilo, je ten nátlak na kojení. Já nemám problém s kojením, ale vadí mi, když dítě řve hlady, já po sekci mlíko prostě hned neměla ani v jendom případě a prostě mu nikdo nechtěl dát UM. Dokud neměl 38,5 tak prostě strašný problém. Obě děti byly evidentně hladový, ale ne, přikládejte přikládejte. První takhle týraly hlady dva nebo tři dny. U druhého jsem věděla, že se prostě rozkojím v klidu doma, ale stejně zas boje se sestrama. 8o
Jinak si na chování stěžovat rozhodně nemůžu

fotze
Kecalka 276 příspěvků 25.02.17 15:45

Taky bych po porodu uvitala alespon nejakou snahu pomoci s kojenim, ktery mi neslo. Ale misto toho jsem jen poslouchala poznamky typu: Vy jeste nekojite??? To si nechte zastavit laktaci, kdyz nechcete… Dejte ji ten Nutrilon do lahvicky a ne do strikacky, ta stejne nikdy kojit nebude apod.

Margery
Echt Kelišová 7865 příspěvků 25.02.17 15:48

Mi vadilo, že každá směna sester měla jiný postup u kojení. Jedna doporučovala kojit co nejdýl a nejvíc, druhá zas v intervalech a jinak nechat být. Odnesla jsem to zánětem :zed: a odporem ke kojení :roll:

Jinak si nemůžu stěžovat, ale to i proto, že si ty maličkosti po skoro pěti letech moc nepamatuju :mrgreen:

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 25.02.17 15:52

Tak já žádný takový problém neměla. Rodila jsem v Brně - Bohunicích a všechny sestry byly skvělý. Všechny mi radily to stejné, pomáhaly, mohla jsem se zeptat na cokoli, klidně i vícekrát a žádná mi nikdy neodsekla, nebyla nepřijemná apod. :nevim:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 3 inzeráty 25.02.17 15:53

Ja po druhé rodila po roce a nejvíc mě prekvapilo, ze mi nikdo s ničím nepřišel pomoct, protože jsem nejspíš rodila po takové chvíli a mysleli si, ze to mam jeste v pameti :lol: Vim, ze po prvnim porodu nam porad někdo ukazoval co a jak. I tak jsem si v koupání, ošetřování pupicku a kojení nebyla jistá, tak jsem musela za sestrickama sama, ale problém mi pomoct neměli, to ne :) Jinak jsem byla maximálně spokojena :palec:

Příspěvek upraven 25.02.17 v 15:56

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 25.02.17 15:54

@Kikuška90 A kdys rodila? Taky se chystam zrejme do Bohunic

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 16:10

Kecy ohledně kojení. Nenechala jsem si malou přiložit, chovala jsem ji až po příteli. Žádala jsem o zastavení laktace. Důvody psychické… Prostě si mysleli kdoví jaká jsem hrozná a že chce sát a já jí nedám. Byla jsem po porodu mimo, dítě bylo z mojí strany nechtěné. Staral se první dny hlavně přítel. To měli poznámky, že on je nějak aktivní atd. Anonym, je to pro mě citlivé téma.

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 25.02.17 16:22
@Devuska píše:
@Kikuška90 A kdys rodila? Taky se chystam zrejme do Bohunic

Před třemi týdny :)

katyna1984
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 25.02.17 16:24

@Pam12 Ja zas byla nastvana, ze ani u jednoho ditka chvilku nepockali a hned jim vrazili flasku s prikrmem, pak jsme hrozne s kojenim bojovali. A ze jim tu flasku vrazili i misto toho, aby mi je prinesli na dalsi kojeni, protoze se jim nechtelo takovou dalku na pokoj, kdyz jsem byla jeste po sekci na JIP. Taky to, ze kdyz jsem u druheho ditete prosila, jestli by mi nemohli pujcit odsavacku, ze bych chtela rozjezd laktace podporit, tukali si na celo, ze jako proc a nepujcili. Pritom jsem od prvniho vedela, ze po cisari je u me odsavacka nutnosti. Takze ted uz si budu balit do tasky svoji a prdim na vsechny sestry.

lokynka
Kelišová 5228 příspěvků 25.02.17 17:05

@Pam12 tento postup je naprosto normální a v pořádku.

Po porodu má miminko zásoby z bříška a na zasycení mu stačí pár kapek mleziva, které je pro ně výječné a velmi žádoucí. Je nutné přikládat často, podle potřeb miminka, nehledět na intervaly. Nejlépe kontakt kůži na kůži. Nezavinovat miminko.
Po porodu má mimčo žaludek asi jako třešničku, tam se ani bůhví kolik mlíka nevejde a je normální, že miminko zhubne až 10 % porodní váhy.

CaravaggioDaMerisi
Kecalka 197 příspěvků 25.02.17 17:37

@Kikuška90
Ja tam rodila taky, vesmes spokojenost (az na nastrih, sic malej ale stejne, kterej beztak PA udelala, jen aby si na me nacvicila siti), ale teda nejakou konzistencnost nazoru laktacnich na kojeni jsem tam teda nezaznamenala. Ja mela nactena a docela na haku, ale citlivejsi a mene informovane rodicky by to mohlo dost rozhodit (a mnohe taky rozhodilo co jsem tak zaznamenala). Ale jinak na to, ze se jedna o porodnici s privlastkem tovarna na deti, jsem byla docela pozitivne prekvapena.

alimelab
Nováček 8 příspěvků 25.02.17 21:57

Tak já měla velký problém s kojením - velká prsa, žádné mléko a dítě s krátkou podjazykovou uzdičkou = šílená kombinace. Nejsem zrovna hysterický typ, tak jsem vydržela až do nástupu laktace a po dvou dnech se i dítko nebaštilo :) ale s totálně zmasakrovanymi prsy jsem už nezvládala (krátká uzdicka je fakt svinstvo :P ) a požádala sestru o pomoc a nebyl problém. Vše, oč jsem si řekla, mi bylo splněno. Včetně ukázky oblékání bodýčka (přes hlavu), zabalení do plenky a vysvětlení jak moc ji utáhnout atd. Ve výsledku i když jsem chtěla nějaké erár oblečení, které se netahá přes hlavu (asi jsem tatar, ale to jsem ze začátku fakt nedávala), bylo mi vyhověno. Což znamená, že v porodnici si člověk musí o vše říct a pak to jde.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama