Reklama

Péče o náušnice s krystaly Swarovski- voda, spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tasa
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.09.18 18:36
Péče o naušnice s krystaly Swarovski-voda,spánek

Ahoj, mám dotaz: koupila jsem si stříbrné (stříbro 925) visací naušnice se Swarovski krystaly. Krystaly nejsou ani vlepované, ani vsazované, jsou pověšené a zacvaklé do toho stříbrného háčku. V obchodě mi ale říkali, že bych se v nich neměla koupat ani spát, anebo výjimečně. Proč? voda - myslím doma- je sladkovodní, tj. není v ní sůl, dále v ní není chlor (anebo ano?). A spaní, to už vůbec nechápu (že by třeba vadilo, když se člověk přes noc někdy zpotí?)

jaké máte zkušennosti s péči o tento typ naušnic - Swarovski krystaly, nelepene, nevsazované, ve stříbře 925.

děkuji

Příspěvek upraven 05.09.18 v 18:39

Reklama

Reakce:

tasa
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.09.18 18:37

pardon, bylo to duplicitní

Jijinka4
Nováček 7 příspěvků 05.09.18 18:51

Určitě doporučuji sundavat na noc i na koupání. Prodávala jsem několik let v obchodě se šperky a viděla jsem co voda dokáže napáchat se Swarowski krystaly a stejně tak hrozí poskrabani při spánku. Sw.krystal je všeobecně hodně nachylny oproti obyč.zirkonu ale taky hezčí samozřejmě.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27165 příspěvků 9 inzerátů 05.09.18 19:00

No, tak předně stříbro, pokud není rhodiované, je náchylné k oxidaci… takže když s tím spíš, namáčíš to, tak ti to zoxiduje a zčerná… a jinak i ta vrstva rhodia je tak slaboučká, že se to mechanickým pohybem za nějakou tu dobu ošoupe a pak následuje to, co jsem psala výše… zoxiduje to… a krystaly jsou sklo, jsou ze zadní strany pokovené nebo nabarvené, takže zase - může se to ošoupat… prostě je to bižuterie… na spaní a na koupání se má sundávat, aby šperk vydržel co nejdéle pěkný a lesklý…

tasa
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.09.18 19:01
@Jijinka4 píše:
Určitě doporučuji sundavat na noc i na koupání. Prodávala jsem několik let v obchodě se šperky a viděla jsem co voda dokáže napáchat se Swarowski krystaly a stejně tak hrozí poskrabani při spánku. Sw.krystal je všeobecně hodně nachylny oproti obyč.zirkonu ale taky hezčí samozřejmě.

a když si koupim s krystaly, ale ne se Swarowski, to budou barveny nebo ciry zirkony? to je pak OK?

tasa
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.09.18 19:03

@Regina Hero děkuju.tak koukam,že to jsem si mohla koupit rovnou bižu a se Swarovskymi krystaly lepenymi a vyslo by to levneji, protože spat a koupat se s tim nemam.dekuju, mám to jako poučení pro příště.

Jijinka4
Nováček 7 příspěvků 05.09.18 19:07
@tasa píše:
a když si koupim s krystaly, ale ne se Swarowski, to budou barveny nebo ciry zirkony? to je pak OK?

Nenadela to takovou paseku ale šperky všeobecně by se měly sundavat na spaní či koupání, aby se posetrily a zůstaly pěkne. Ale musím přiznat že ani já to striktně nedodržuju a prstynky že zirkony nesundavam téměř nikdy :) a jsou ok. Ale ten Swarowski krystaly opravdu sundavat.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27165 příspěvků 9 inzerátů 05.09.18 19:11
@tasa píše:
a když si koupim s krystaly, ale ne se Swarowski, to budou barveny nebo ciry zirkony? to je pak OK?

ono záleží především na tom kovu, ze kterého je šperk vyrobený… o ten jde v první řadě, co udělá… a jinak co myslíš pod pojmem krystaly?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 05.09.18 19:33

My jsme sháněli snubáky tak,aby se nám co nejméně zničily,oba používáme běžně při práci chemii. Máme chirurgickou ocel,celý rok jsem jo nesundala,pořád vypadá jako nový. Mám v něm pár malých zirkonů,ale jsou tak miniaturní,že by na nich škrábance nešly vidět.

tasa
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.09.18 23:03
@Regina Hero píše:
ono záleží především na tom kovu, ze kterého je šperk vyrobený… o ten jde v první řadě, co udělá… a jinak co myslíš pod pojmem krystaly?

Vypada to jako swarowsky,ale asi neni,proste laicky receno barevnej zirkon,tak bych to lidove popsala

tasa
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.09.18 23:04
@Aduš8 píše:
My jsme sháněli snubáky tak,aby se nám co nejméně zničily,oba používáme běžně při práci chemii. Máme chirurgickou ocel,celý rok jsem jo nesundala,pořád vypadá jako nový. Mám v něm pár malých zirkonů,ale jsou tak miniaturní,že by na nich škrábance nešly vidět.

Uz i o oceli jsem uvazovala

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 05.09.18 23:08

@tasa mě tedy mile překvapila,sice jako materiál nemá žádnou cenu,ale opravdu jsem naprosto spokojená a jiné šperky už nechci

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama