Péče o osobu blízkou, dcera 4 roky

13
3.8.20 14:50

Péče o osobu blízkou, dcera 4 roky

Ahoj holky koncem září mi končí rodičák na dceru, bude mít 4 roky. Dcera má od 8 měsíců dejchadlo, (inhalátor) musí ho používat každý den, má bronchitidu. Teď ho doktorka zkoušela vysadit ale bez úspěchu, bez inhalátoru to nezvládá. Napadlo mě zažádat o péči o osobu blízkou. Nemáte s tím někdo zkušenost? Diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31274
3.8.20 15:11

Tak to je sakra málo. U příspěvku na péči se nehodnoti diagnóza, ale funkční schopnosti. Nastuduj si zákon 108/2006 sb. a vyhlášku 505/2006 sb., tam najdeš podrobnosti.

Dcera je na tom úplně stejně, astma od 8 měsíců, ale má teda přestávky. Inhalátor zvládne sama i ve školce a na co má nárok, tak na pobyt v ozdravovne jednou za rok, to je tak všechno.
A některé děti se silným astmatem máme ve spec. školce. Takže pokud máš pocit, že nemůže do běžné, zkus se zeptat na tuto možnost. Potřebuješ doporučení SPC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18973
3.8.20 15:12

@Mona92 a jaky je s tim inhalatorem problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.8.20 15:17

@Cuddy ten že bez něj nevydrží, musí si ráno dejchnout večer taky a někdy během dne při potížích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.8.20 15:20

@Jana206 nejsme z města, a vozit dceru do školky 30 km kde je specializovaná školka, no nevím nevím. Ještě má dcera mléčnou dietu, nemůže laktózu. A bez přestávek my inhalátor nemáme má ho 2× denně a někdy i 3× záleží při potížích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18973
3.8.20 15:20

@Mona92 jasne, take denchame rano a vecer, ale to jsme bezne doma. Dokonce s tim neni problem ani ve skolce, kde sice nesmeji podavat leky, ale na zaklade cestneho prohlaseni a proskoleni lek podaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4209
3.8.20 15:21

Tak ve 4 letech by mohla inhalátor už zvlandout sama. Mela jsem kamaradku astmaticku, chodila se mnou do bezne skolky, do bezne skoly, jezdila na bezny tábor, jeji rodice normalne pracovali.. omezení měla jen v telocviku, a to jen při potížích, jinak normálně delala vše, co ostatní. Já sama jsem měla jednu dobu inhalator a měla jsem pocit, že čím víc ho mám, tím víc ho potřebuju. Začala jsem hodně pozvolna vysazovat a teď jsem bez. Ale to samozřejmě je asi výjimka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31274
3.8.20 15:22

@Mona92 Tady Ti dávám screen, co se hodnotí. Nastuduj si tu vyhlášku. Šance jsou malé. A běžné je vozit děti do specky 30km, i k nám vozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4192
3.8.20 15:22
@Mona92 píše:
@Cuddy ten že bez něj nevydrží, musí si ráno dejchnout večer taky a někdy během dne při potížích

A to je těžký ji dát ráno dejchnout než půjde do školky? Jinak sní můžeš bejt do 7mi let doma zadarmo. Stat ti zaplatí zdravotní pojištění. Dávají to každýmu, stím problém není. Jee tak pardon, špatně jsem cetla. Tchyně je doma s klukem, a je to něco jako žena v domácnosti..? Nevím, prostě do 7mi let doma zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18973
3.8.20 15:24

@Mona92 hele, toto jsou jiz temer civilizacni choroby, u deti hojne rozsirene, na to ti nikdo prispevek neda. Do skolky se jde za pár dni, tam se na to tvari jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
3.8.20 15:52

Ne, na dejchátko příspěvek na péči opravdu nedostaneš.
Dítěti dáš dýchnout ráno a večer, dejchátko má u sebe a v případě potřeby dá dítěti dýchnout personál školky.
Světe div se, ale ani k tomu není potřeba specializovaná školka.
Dokonce ani na bezlaktózovou dietu - běžně je k mání ve školkách, stačí zadat požadavek na dietu. Bezlaktózová strava není žádná velká tragedie.
Takže nejen že nedostaneš příspěvek na péči ale dokonce ani nepotřebuješ dítě vozit do specializovaní školky.
Pardon, ale trochu soudnosti by to chtělo.
Příspěvek na péči se dává na péči o osobu, která není schopná zabezpečit své základní životní potřeby sama a potřebuje neustálou asistenci (nezvládá se obléct, najíst, nezvládá samostatně hygienu, apod). Tvé dítě do této kategorie nespadá, na příspěvek nemáš v žádném případě nárok a upřímně - buď za to ráda.
Jakožto astmatik od raného dětství ti doporučuju, abys dítě neinvalidizovala více, než je nezbytně nutné. Žila jsem od malička ve strachu rodičů, co se stane, když… a není to nic příjemného. V dospělosti jsem sama začala testovat hranice toho, co můžu, a začal se mi postupně „otevírat“ svět. Dejchátko, které jsem s sebou jako dítě měla na každém kroku, mám jenom doma a nic se neděje…
Tím chci jenom říct, že obavy rodičů jsou mnohdy větší, než je potřeba a obvykle je to dítěti ke škodě než ku prospěchu.
Trochu svému dítěti i dospělým okolo věř, že to zvládnou. Ty to zvládneš taky.
Ale chápu, že dát dítě poprvé do školky je těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7687
3.8.20 16:34

Ani se nesnaz. Holka může klidně do normální školky a ty do práce. Nebo můžeš být doma jako osoba pečující o dítě do 7 let, ale zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama