Péče o pleť s akné ve 36 letech...

Anonymní
13.11.20 22:58

Péče o pleť s akné ve 36 letech...

Zdravím,
bylo mi letos 36 let a vždy od puberty jsem bojovala s akné.. Ani přibývající roky tento problém nevyřešily, možná spíš naopak. Nyní mám už skoro 2 roky zavedené hormonální tělísko.
Bohužel trpím po své matce šíleným zlozvykem, a tím je si akné vymačkávat a narušovat ho, hlavně v místech, kde ho nemám tolik na očích (krk, hruď, záda). :roll: :cert:
Nyní jsem byla u kožní lékařky, která se mnou v podstatě neřešila nic (měla jsem za to, že ji např. bude zajímat můj jídelníček nebo kosmet. přípravky, které používám). Jen mi předpsala antibiot. krém Acnatac..
Můžete mě, prosím, nasměrovat, jakou kosmetiku bych měla začít používat, a kterou řadu, vzhledem k věku a akné, vybrat? Na druhou stranu je mi jasné, že min. o 50% si stav pokožky sama zhoršuji tím, že na ni sahám a pupínky vymačkávám…
Nějak nevím, co sama se sebou a určitě i z mého dotazu je to patrné..
Omluvám se za sloh. Kdo poradí, co se mu osvědčilo? Na trhu je toho tolik… :zed:
Hezký večer :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13
13.11.20 23:03
@Anonymní píše:
Zdravím,
bylo mi letos 36 let a vždy od puberty jsem bojovala s akné.. Ani přibývající roky tento problém nevyřešily, možná spíš naopak. Nyní mám už skoro 2 roky zavedené hormonální tělísko.
Bohužel trpím po své matce šíleným zlozvykem, a tím je si akné vymačkávat a narušovat ho, hlavně v místech, kde ho nemám tolik na očích (krk, hruď, záda). :roll: :cert:
Nyní jsem byla u kožní lékařky, která se mnou v podstatě neřešila nic (měla jsem za to, že ji např. bude zajímat můj jídelníček nebo kosmet. přípravky, které používám). Jen mi předpsala antibiot. krém Acnatac..
Můžete mě, prosím, nasměrovat, jakou kosmetiku bych měla začít používat, a kterou řadu, vzhledem k věku a akné, vybrat? Na druhou stranu je mi jasné, že min. o 50% si stav pokožky sama zhoršuji tím, že na ni sahám a pupínky vymačkávám…
Omluvám se za sloh. Kdo poradí, co se mu osvědčilo? Na trhu je toho tolik… :zed:
Hezký večer :kytka:

Ahojky. Já a moje známé máme velice dobrou zkušenost s firmou TianDe. Neznáš? Já bych tě přidala do skupinky, kde je plno takových příběhů a zkušenosti žen. Martina :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.20 23:13

TianDe…no, radši si o tom něco zjistěte, než do toho případně půjdete, i zde je spousta diskusí na toto téma :think:
Ale k vašemu dotazu…v podstatě, jako byste psala o mě :) Stejný věk i problémy, a stejné zkušenosti s dermatologem :roll: Také mě překvapilo, že se dr. nezajímala o nic okolo. Konkrétně mi nejlíp zabírá nejíst sladké a už vůbec ne čokoládu…přitom jsem totální čokoholik :zed: Doporučuji pravidelně chodit na kosmetiku, nejíst to sladké a pleť poctivě čistit a hydratovat. Já vím, že to jsou ty klasické obecné rady, ale vážně to funguje. Co mi moc nezabírá, to jsou ty cílené akné řady, podle mě moc přesušují. Teď mám pleť celkem hezkou, protože fakt nepřeháním sladkosti, ale taková ta „dětská prdelka“ to prostě nikdy nebude, s tím už jsem se smířila. Používám hydratační řadu od Yves Rocher každý den a čistící uhlíkovou masku od Mary Kay jednou/dvakrát týdně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.20 23:15

No a samozřejmě na pupínky nesahat!!! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 23:15
@Anonymní píše:
Zdravím,
Hezký večer :kytka:

komerční značky jako je Avon, Oriflame, Faberlic a Tiande jsem zrovna na mysli neměla.., promiň ;)
Nehledám tady odkaz na reklamu, nýbrž OSOBNÍ zkušenosti ostatních..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 23:19
@feijao amado píše:
TianDe…no, radši si o tom něco zjistěte, než do toho případně půjdete, i zde je spousta diskusí na toto téma :think:
Ale k vašemu dotazu…v podstatě, jako byste psala o mě :) Stejný věk i problémy, a stejné zkušenosti s dermatologem :roll: Také mě překvapilo, že se dr. nezajímala o nic okolo. Konkrétně mi nejlíp zabírá nejíst sladké a už vůbec ne čokoládu…přitom jsem totální čokoholik :zed: Doporučuji pravidelně chodit na kosmetiku, nejíst to sladké a pleť poctivě čistit a hydratovat. Já vím, že to jsou ty klasické obecné rady, ale vážně to funguje. Co mi moc nezabírá, to jsou ty cílené akné řady, podle mě moc přesušují. Teď mám pleť celkem hezkou, protože fakt nepřeháním sladkosti, ale taková ta „dětská prdelka“ to prostě nikdy nebude, s tím už jsem se smířila. Používám hydratační řadu od Yves Rocher každý den a čistící uhlíkovou masku od Mary Kay jednou/dvakrát týdně

Děkuji za osobní zkušenost :kytka:
Na kosmetiku jsem nechodila nikdy, je pravda, že vyzkoušet by se to mohlo, otázka je, máme-li ti nějakou fakt kvalitní :think: :mrgreen:
Jinak obličej držím docela na uzdě, jakž takž :zed:, ale horší jsou záda, krk a hruď no.. Já vím, že u mě je problém i strava, až že. ru všechno :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 23:37

Jsem na tom stejně, je mi 36 a podkožní bolaky. Celkem mi pomáhají náplasti Anscare Acne, nejsou proti akné, ale pomáhají hlavně v tom, že je na rozskrabnute místo nalepiš a jak jsou hydrokoloidni, tak se to pod nimi zahojí beze strupů. Člověk pak nemá tendenci na dané místo sahat. A když sáhne, nezanese si přes náplast infekci. Nemá tendence to znovu rozskrabat. vytahují hnis.

Celý obličej bych tím mít polepeny nemusela, ale jedna -dvě jsou úplně ok a docela dobře to akné maskují.

Nevýhoda je cena. Člověk je musí měnit tak po hodině, když je venku, jinak nataženým hnisem zbelaji a pak už to není hezké. Doma klidně na 5 hodin jedna.

• Citovat
  • Nahlásit
12097
14.11.20 06:25

Uz jsem to tady psala hodnekrat. Vynechat nadbytecnou chemii. Cim vice pripravku, tim je to horsi :think: Zde opravdu plati rceni, ze mene je vice.
Oblicej si myt cistou vodou za pomoci pratelnych odlicovacich tamponu, rucnicku apod. Koupit si myci gel/penu urcenou na oblicej (me treba sedi od kritizovaneho Avonu pena s vytazky z psenice). Nepouzivat micelarni vody! Misto nich si koupit v lekarne jarischovu vodu. Po vstrebani nanest hydratacni krem (kazde z nas vyhovuje jiny, musi se hledat).
Nic vic neni potreba. Zadna sera, zadne odlicovace, tadne peelingy, opravdu jen zaklad. Kazdy produkt leze do poru, ty se ucpou, zaniti a pak hnisaji. Plet je potreba podporit, ale ne dusit. Kdysi jsem se taky trapila, hlavne celo bylo tragicke. Dnes mam cistou plet bez pupinku. Ale chtelo to cas a trpelivost :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12097
14.11.20 06:30
@Anonymní píše:
Děkuji za osobní zkušenost :kytka:
Na kosmetiku jsem nechodila nikdy, je pravda, že vyzkoušet by se to mohlo, otázka je, máme-li ti nějakou fakt kvalitní :think: :mrgreen:
Jinak obličej držím docela na uzdě, jakž takž :zed:, ale horší jsou záda, krk a hruď no.. Já vím, že u mě je problém i strava, až že. ru všechno :lol:

Pokud je problem az takovy, muze jit o potravinovou nesnasenlivost, mozna i atopicky ekzem. A ten jinak nez upravou stravy nezmirnis. Jen ty sama muzes zjistit, jake jidlo ti vadi. Obecne to byva vetsi mnozstvi cukru, cokolady, obilovin (a to vubec nemusis byt celiatik).
V lete, kdyz se opalujes, je to lepsi? Pokud ano, mozna by v mirne forme pomohlo i lokalne „horske slunicko“, jak se tem domacim pristrojum lidove rika :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
14.11.20 07:11

Já znám velice dobře TianDe a je založeno na tradiční čínské medicíně. Mají 400 produktů na bylinné bázi, unikátní produkty každodenní spotřeby. Při výrobě jsou použity houby Lingzhi, mořský kolagen, hadí tuk, šnečí mucin, ovčí placenta… takže produkty skoro přírodní. Nedám na něho dopustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28201
14.11.20 08:38
@Matyy píše:
Já znám velice dobře TianDe a je založeno na tradiční čínské medicíně. Mají 400 produktů na bylinné bázi, unikátní produkty každodenní spotřeby. Při výrobě jsou použity houby Lingzhi, mořský kolagen, hadí tuk, šnečí mucin, ovčí placenta… takže produkty skoro přírodní. Nedám na něho dopustit.

A jsi si jistá, že ty „přírodní produkty“ nepocházejí z velmi znečištěného prostředí? Jde vůbec něčemu čínskému opravdu věřit? Pokud se jí dělají boláky i na zádech, bude to mít spíš hormonální původ a to nějakými neléky nespraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
14.11.20 08:42

Pouzivam lesni med. Super, vyborna vec :palec: na, ty predrazeny chemie hodit bobek. Ja trpela akne a po aplikaci medu mam krasnou tvar. Doporucuju zkusit a uvidis pozitivni vysledek :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10790
14.11.20 08:47
@Matyy píše:

To je nepříliš dobře napsaný příspěvek prodejce kosmetiky. Zakladatelka stojí o příspěvky uživatelek, které mají konkretni zkušenosti s konkrétními přípravky. Ty žádné takové zkušenosti nemáš a nepises.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10790
14.11.20 08:50

Je nejen kosmetika na pleť, ale někomu pomáhá užívat něco vnitřně. Zkus to taky - pupalka, zinek, vitamin A. Je toho víc, každému zabírá i něco jiného. Něco se už v ČR neprodává, co bylo přímo na akné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3503
14.11.20 09:06

Jsem na tom podobně a nějak jsem se smířila, že je to genetický, moje mamka to měla stejně, sladký nejedla vůbec, o pleť se starala šetrně a prakticky bez chemie, ale na pupínky trpěla taky i po padesátce :roll: Snažím se vyhýbat tomu, co to ještě zhoršuje a kosmetiku používám co nejvíc přírodní a něco si i vyrábím. Největší problém byly u mě pupínky ve vlasech, ale po letech jsem konečně našla ideální šampon :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama