Péče o rodiče a deprese

Anonymní
19.11.18 09:20

pece o rodice a deprese

Hledam pomoc. Staram se o maminku a chodim na plny uvazek do prace. Vubec to posledni mesice nezvladam. Propadam se do deprese.Leky brat nesnesu.Ted posledni dny je mi mnohem hur.Mam strach, ze se psychicky zhroutim…asi uz jsem zhroucena…a snazim se to zvladat dal. Vecer nemuzu vubec usnout a mam silene stavy uzkosti. Maminka ma problem s prujmy po jidle s trochou tuku. I s udrzenim stolice ma problem. Zatim jsem nebyla schopna zaridit pecovatelku. A ty posledni tydny me uplne vycerpaly, ze uz nemam silu na nic. Navic jsem ted mela virozu…k tomu starost o mamku. Nikdy v zivote mi nebylo tak spatne psychicky. V praci jsem uplne vyrizena, nevyspala.Mam deti velke, bydli jinde a stale oba pracuji. Nevim, jak dal. Nikdy jsem nemela problem s usinanim.Ted pul noci nespim. A to musim vzit prasek, abych spala. Sverila jsem se kamaradce…ta to nechape…je psychicky zdrava a matku ma zatim samostatnou. I u psycholozky jsem byla, zatim jednou.Chci zkusit odlehcovaci sluzbu pro mamku, jenze mam silene vycitky, jak to zvladne, jestli tam treba neumre. Mamce je 85 roku, uz 20 let je vdova a poslednich 15 let bydlime spolu. Napadaji me silene myslenky…proc zit dal, kdyz se jen trapim. Pritel me v lete opustil a ted uz nemam oporu v nikom.Mam 46 roku a uz i problemy s hormonama a ten stres k tomu. Tohle trva uz od unora, kdy se stav mamky zhorsil a nechodi uz vubec sama ven. Omlouvam se za dlouhy prispevek.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.11.18 09:26

Ahoj to sami sem měla já když sem se starala o babičku byla ležící a mluvila úplně z cesty a to mě úplně ničilo.Ja se o ni starala ve dne v noci navíc sem měla miminko bydleli sme ve stejným bytě příspěvky na ni pobíral děda a já se starala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15131
19.11.18 09:34

Najdi pedovatelku nebo uvažuj o umístění do domova pro seniory, ono je to sice takové jakoby ses jí zbavovala, ale někde jsou na takové stavy prostě líp zařízení. Myslíš že mamince pomáhá, když vidí já se kuli ní z její dcery stává nevyspalá troska? Tímhle tempem se za chvíli složíte obě a kdo se pak bude starat o ní i o tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 09:35

Jsem uplne vycerpana.Nikdo me v peci cele mesice nevystridal.Kluci nemeli cas.A mamka mela opakovane prujmy, tak by ji nevzali ani do odlehcovaci sluzby.Ted se to malinko zlepsilo, ale pro me ted uz je pozde, jak se z tohoto dostanu a budu nekdy schopna dal normalne zit.Pritom mamka jeste chape, vi kde je, neni uplne mimo, ale hodne spatne slysi.

• Nahlásit
  • Citovat
732
19.11.18 09:40

zkus oslovit místní charitu a domluvit další postup, alespoň ti poradí, kam se obrátit. Výčitky neměj, jsi zodpovědná především za sebe, a pak až za ty ostatní…když se složíš, co bude dál?
Přeju ti hodně sil :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
19.11.18 09:47

Chápu tě. Starali jsme se o jednoho dědu, pak o druhého až úplně do konce byl doma. Nikam do domova nechtěl. Neexistovala žádná dovolená, žádný volný víkend, já psychicky vyšťavená… Nebylo se komu svěřit, protoze kdo to nezažil, nepochopí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 09:50

Ano, je to tezke. Zvladat peci o nemocne rodice a k tomu chodit do prace. Me to nove ceka. K tomu mam jeste skolou povinne dite. Taky nevim, jestli a jak to vse pujde skloubit.
Rikam si jen, MUSI TO JIT :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2955
19.11.18 09:56

Pecovatelska služba a charita, zeptat se na příspěvky,hlavně je dobre ze to resis. Pokud to nezvladas a deti ti pomoci alespoň trochu nemůžou, tak holt nějaké zařízení a chodit za ni po práci a o víkendech - daji ti ji na vizikmpolud nechodi a můžete jet do kantyny na kafe nebo na chodbu apod (ven teď asi těžko) … zkus nejprve tu charitu a výpomoc a pak když tak v okolí zařízení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 11:22

Mam hrozny strach, ze se slozim.Uz to doslo daleko, nechala jsem to dojit…neresila to driv.A ted problem se spankem a to je nejhorsi.Mamka je hodna, nikdy jsme spolu nemely spory.A prave je hodne zvykla na sve…a tak se bojim, jak to tam zvladne.

• Nahlásit
  • Citovat
2955
19.11.18 11:24
@Anonymní píše:
Mam hrozny strach, ze se slozim.Uz to doslo daleko, nechala jsem to dojit…neresila to driv.A ted problem se spankem a to je nejhorsi.Mamka je hodna, nikdy jsme spolu nemely spory.A prave je hodne zvykla na sve…a tak se bojim, jak to tam zvladne.

Tak sup na charitu - řeknou na co mate nárok a jsou schopny ti dat pecovatelku co pomůže s koupanim a bezne věci v domácnosti plus zdravotní sestru pokud je třeba 1 myslím 3× denně na nějakou dobu nebo dobu v celku (asi hodina??) nevím přesně ale řeknou ti..pomůcky ti domu zapůjči za malý poplatek… jako opravdu na to nemůžeš být sama. To je na zhroucení se . Ale neboj má to řešení. Drz se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13910
19.11.18 11:30
@Anonymní píše:
Hledam pomoc. Staram se o maminku a chodim na plny uvazek do prace. Vubec to posledni mesice nezvladam. Propadam se do deprese.Leky brat nesnesu.Ted posledni dny je mi mnohem hur.Mam strach, ze se psychicky zhroutim…asi uz jsem zhroucena…a snazim se to zvladat dal. Vecer nemuzu vubec usnout a mam silene stavy uzkosti. Maminka ma problem s prujmy po jidle s trochou tuku. I s udrzenim stolice ma problem. Zatim jsem nebyla schopna zaridit pecovatelku. A ty posledni tydny me uplne vycerpaly, ze uz nemam silu na nic. Navic jsem ted mela virozu…k tomu starost o mamku. Nikdy v zivote mi nebylo tak spatne psychicky. V praci jsem uplne vyrizena, nevyspala.Mam deti velke, bydli jinde a stale oba pracuji. Nevim, jak dal. Nikdy jsem nemela problem s usinanim.Ted pul noci nespim. A to musim vzit prasek, abych spala. Sverila jsem se kamaradce…ta to nechape…je psychicky zdrava a matku ma zatim samostatnou. I u psycholozky jsem byla, zatim jednou.Chci zkusit odlehcovaci sluzbu pro mamku, jenze mam silene vycitky, jak to zvladne, jestli tam treba neumre. Mamce je 85 roku, uz 20 let je vdova a poslednich 15 let bydlime spolu. Napadaji me silene myslenky…proc zit dal, kdyz se jen trapim. Pritel me v lete opustil a ted uz nemam oporu v nikom.Mam 46 roku a uz i problemy s hormonama a ten stres k tomu. Tohle trva uz od unora, kdy se stav mamky zhorsil a nechodi uz vubec sama ven. Omlouvam se za dlouhy prispevek.

já bych ji dala do pečovatelskyho domu :nevim: tohle je hrozný, si promysli co je důležitější, jestli ty zhroucená anebo matka někde, ode se o ni postarají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama