Péče o stárnoucí rodiče x vlastní děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 11:35
Péče o stárnoucí rodiče x vlastní děti

Byli vaši rodiče rádi, že zakládáte rodinu? Mně moje mamka udělala strašnou scénu, hýkala a házela se o postel, že na ni „s*ru“ a ona bude daleko (máme barák 13km od ní). Nejhorší bylo, když zjistila, že když budeme mít druhé dítě, nevejde se nám do auta. Ona má vlastní auto, ale nejezdí.
Tchyně je teď na nás taky naštvaná, už půl roku asi, protože jsme jí málo pomáhali na zahradě - manžel dělá od 8-19h + jednou měsíčně víkend, já rizikové těhotenství a záda v pr… (to mám doteď, chodím na rehab.) - ale stejně tam jezdil 3× týdně + soboty a udělal, co chtěla a ještě mu nadávala, když sebou vzal staršího syna, že s ním udělá málo a proč ho tam pořád bere :nevim:
CHtěli bychom s manželem třetí dítě časem, ale jak to skloubit s péčí o rodiče? Jsme oba jedináčci a rodiče jsou rozvedení. To abychom se oba rozkrojili. A co budoucnost? Jsem z toho celkem na nic… Jak to máte vy? Kdo pečuje o rodiče?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
magratka
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 28.05.19 11:38

Kolik je rodičům?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 11:39

Od 63 - 65 let

ontar
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 28.05.19 11:39

Vykašlete se na ně…

sakota
Kelišová 5815 příspěvků 28.05.19 11:43

To jsou teda rodice za odmenu. Fuj. Jinak k otazce: ne, moji i manzelovi rodice jsou z nasich deti nadseni a pomahaji, jak mohou (nasi jsou tedy o neco mladsi, ale manzelovi rodice jsou v te tvoji vekove kategorii prarodicu). Tohle je teda husty. Radu asi nemam, ale taky bych se na ne trochu vic vykaslala, pokud jsou jeste sobestacni a schopni se postarat sami…

hanullllka
Kecalka 274 příspěvků 28.05.19 11:46

@ontar naprosto souhlasím. Nejsou tak stáří. Tchýně mít zahradu nemusí, když ji sama nezvládá. Zakladatelčina matka je evidentně manipulátor. Kdyby jim bylo 80 neřeknu, ale vy se máte starat o děti a trávit čas jako rodina. K rodičům můžete jezdit 1× týdně max. I tak je to víc než dost

zelfka
Kecalka 168 příspěvků 28.05.19 11:48

A maminka i tchyne uz jsou obe samy, ze na vas tak visi? A maji uz nejaka zdravotni omezeni?

K tve otazce - ano, u nas meli vsichni radost, ze cekame rodinu, pomahame si tak nejak navzajem, oni s hlidanim a my jim na zahrade a co je treba, ale oni jsou jeste vsichni fit, tak to se asi neda moc srovnavat.

Tretiho ditete bych se urcite nevzdavala.

milwinka
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 28.05.19 11:52

Tchýně když už nezvládla zahradu, tak se přestěhovala do bytu a tam byla soběstačná, obědy si nechávala dovážet z jídelny. Teď má teda už přes 70 let a není na tom zdravotně moc dobře, ale ještě se to dá, potřebuje jen aby jí někdo nakoupil a tak, ale naštěstí má manžel dva sourozence, takže se to vždy nějak prostřida.

kve-tinka
Kelišová 5136 příspěvků 2 inzeráty 28.05.19 11:53

Aha tak vy se máte starat o ně, a kdo se jednou bude „starat“ o vás, když si nepořídíte děti? :think:

Amelie30
Závislačka 2667 příspěvků 28.05.19 11:53
@ontar píše:
Vykašlete se na ně…

Asi tak. Nejsem proti pomoci, ale nesmí mi to negativně ovlivňovat život. Tady je to negativní až dost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 11:55

Občas jsou spratci děti, občas rodiče :mrgreen:
Hele… neustupuj, protože takovým rodičům nic není dost. Já pracuju de facto z domova, umožňuje mi to za rodiči jezdit hodně často… opravdu hodně a daleko nad rámec dovolené v jakémkoliv zaměstnání… samozřejmě pomáhám, jak se dá. Nope, nestačí. Jsem zlá, že tam s nimi nechci být trvale, a zcela vážně se ode mě očekává, že oblažování rodičů bych měla dát přednost před hledáním partnera a založení rodiny. Teda abych byla hodná dceruška, což já h***l odmítám. I když pevně věřím, že na hlavu je tenhle jejich požadavek, ne můj přístup, tak to fakt není snadný…
Kámoška podobnej nátlak nevydržela a v podstatě jezdí do vlastního bytu jen přespávat, jinak skáče kolem rodičů… a cokoliv se nepovede, za to si o ni ještě otřou boty…
Fakt se nedej strhnout, drž si míru kontaktu a pomoci, jaká vyhovuje tobě. Ty požadavky prarodičů občas nejsou reálný. Je to těžký, ale spadnout do role jejich sluhů je pak ještě horší. Drž se :hug:
Prosím anonym, nerada bych, aby si někdo spojil popis rodiny s přezdívkou.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 28.05.19 11:56

Kašlete na ně, o takové rodiče bych se teda nestarala…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 11:58

Zatím o rodiče nepečujeme..starají se o sebe sami, chodí do práce.
Jako pokud mají něco proti vlastním vnukům tak to bych pomoc velice omezila. Pokud nezvládá zahradu, at se o ni nestará, a koupí si byt. Nejlepe v prvním patře aby nebrblala, že musí chodit do schodů.
to je to, proč si nepořizovat jedináčky :o)
mi jsme tři, tak se snad o rodiče nějak podělíme, manžel je ze dvou, takže tam taky. Jinak tchýně je rozvedená, ted se po x letech stěhovala ke svému dlouholetému příteli, a udělala to tak, že v tom městě, kde ted bydlí, sehnala mamince ubytko v domově seniorů, takže jsou si blízko, o víkendu je v podstatě u tchýně a jejího partnera, atd.
Do budoucna to tak také plánujeme, prostě si rodiče sestěhujeme do měst kde bydlíme a budeme se starat, ale ne tohle, aby ještě vyčítali. To nebude nic. :nevim:

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 19359 příspěvků 28.05.19 12:00

Jsem stará bába, takže jinak - jsou tvoji rodiče tedy tchyně a máma soběstačné? nakoupí si, uvaří, uklidí, tedy mohou to dělat? Pokud ano, jezdila bych pomáhat jenom třeba s velkým úklidem, ten dá zabrat. Anebo po malování například. Zahrada není nutnost, tudíž jedině tvrdě odmítnout s tím, at si nechá co zvládne, na zbytek přijde tráva a tu jí můžete posekat jednou za měsíc třeba. Pro piplání v hlíně jí stačí málo. Pokud nezvládne ani to, pak zrušit všechno.
Pokud už soběstačné nejsou, potřebují nákupy, vaření apod. - pak jedině do bytovky a nejlíp do domu se službami. A hotovo. Každý máme právo i na svůj život. Nebýt k nim hrubá, ale pouze pevná. Nejlíp nediskutovat, nevysvětlovat, nejhůř se oponuje prostému vlídnému a milému NE.

free333
Nadpozemská drbna 25131 příspěvků 28.05.19 12:01
@Anonymní píše:
Byli vaši rodiče rádi, že zakládáte rodinu? Mně moje mamka udělala strašnou scénu, hýkala a házela se o postel, že na ni „s*ru“ a ona bude daleko (máme barák 13km od ní). Nejhorší bylo, když zjistila, že když budeme mít druhé dítě, nevejde se nám do auta. Ona má vlastní auto, ale nejezdí.
Tchyně je teď na nás taky naštvaná, už půl roku asi, protože jsme jí málo pomáhali na zahradě - manžel dělá od 8-19h + jednou měsíčně víkend, já rizikové těhotenství a záda v pr… (to mám doteď, chodím na rehab.) - ale stejně tam jezdil 3× týdně + soboty a udělal, co chtěla a ještě mu nadávala, když sebou vzal staršího syna, že s ním udělá málo a proč ho tam pořád bere :nevim:
CHtěli bychom s manželem třetí dítě časem, ale jak to skloubit s péčí o rodiče? Jsme oba jedináčci a rodiče jsou rozvedení. To abychom se oba rozkrojili. A co budoucnost? Jsem z toho celkem na nic… Jak to máte vy? Kdo pečuje o rodiče?

Navrhnout jim, at se přestěhujou někam tam poblíž vás do bytu, to mi přijde nejlepší řešení, nemůže nikdo po vás chtít, abyste tam dojížděli a jestli mají barák a nezvládají to, tak ten byt bude jednodušší…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama