Reklama

Péče po kastraci fenky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anik
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 24.07.18 13:53
Péče po kastraci fenky

Ahoj holky, mám rok a čtvrt starou čivavu, má za sebou dvě hárání. Teď ale nastoupila falešná březost, a strašně mě štve, i ona se jistě trápí, nemyslím, že jí to je příjemné. To je důvod proč uvažuji o kastraci. Než se půjdu ztrapnit s otázkama na veterinu, tak raději tady: kdy je nejlepší kastrovat? mám na mysli vzhledem k hárání. Jaká je péče po? kolik dní je fenka „mimo provoz“? Je lepší operaci nasměrovat třeba na pátek, abych o víkendu s ní byla v klidu doma, nebo je to prostě jedno? Četla jsem, že je možno nechat dospat na veterině, což bych byla raději, doufám, že je to standart u veterinářů.
díky, A.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Monchichik
Závislačka 4187 příspěvků 24.07.18 13:57

@Anik Proč by si se měla ztrapnit otázkami na veterině? Právě od toho tam jsou,ne? Nikdo ti asi neporadí líp než veterinář. Mám psa, nemám fenku, takže s tím ti bohužel neporadím, operace určitě ale bude lepší v pátek, aby si s ní byla víkend doma. Já jsem měla psa na operaci se zuby, vzala jsem si ho hned po zákroku, nedospával se tam. Tak se zajdi zeptat přímo tam, kde bys jí nechala kastrovat, uvidíš, jak to chodí u nich.

 
Anik
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 24.07.18 14:01

nojo, mám takovou nepříjemnou veterinářku, uvažuju o změně. A taky mě spíš zajímaly zkušenosti, než info, který si můžu najít na netu, i jsem samozřejmě našla, ale jak říkám, zajímá mě jak to je opravdu… zkušenosti ze života :)

 
Monchichik
Závislačka 4187 příspěvků 24.07.18 14:03

@Anik Tak k nepříjemné veterinářce bych nešla, najdi si někoho jiného, já taky jezdím do jiného města, protože jsem tady s nima nebyla spokojená.

 
Soňa Zacharová
Závislačka 3363 příspěvků 24.07.18 14:05

@Anik Kastace je individuální každý pes/fena to nesou jinak. Tohle je lepší řešit na veterině.

 
Čičorečka
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 24.07.18 14:18

Čekali jsme na hárání a asi čtrnáct dní po tom šla na sál. Brala jsem si ji asi hoďku po operaci domů. To už sice omámená, ale šla po svých. Doma asi dvě hoďky prospala a pak už byla komunikativní. Hned ten večer mi blběna vyskočila na komodu, protože jsem tam měla pytlík s piškoty :roll: a to měla rozsáhlou kastraci s vyjmutím mléčné žlázy až do podpaží. Nicméně volila bych ten pátek. Kdyby náhodou. Ale obecně se zotavují docela rychle. My ji hned druhý den museli krotit, protože chtěla aportovat :D Domluv se s veterinářem, že očekáváš hárání tehdy a tehdy, on s tebou bude počítat. Jakmile začne hárat, zavolej tam a rovnou domluvíte termín. Já jsem obecně pro kastraci každého psa, který není určený na chov. Ušetří to mnoho starostí.

 
Akve
Stálice 96 příspěvků 24.07.18 14:35

Já se rozhoupala asi celkem těsně před očekávaným háráním, ale tak stihli jsme a vet nic neříkal. Brali dělohu + vaječníky, mám zrovna plemeno, které mívá vaječníky nějak nešikovně umístěné, tak se jí tam asi museli víc rochnit než u jiných. Usnula tam se mnou, vyzvedávala jsem si jí taky už probuzenou, prý čekali až jí dokape nějaká kapačka či co, no byla oblbnutá ale ven mě odtamtud táhla jak blázen, chůdě. A zas tak zadarmo to teda neměla, komplikace tedy žádné, ale brala ještě asi 3 dny léky proti bolesti, ten první den teda celkem trpěla, nejdřív se bála si i lehnout, otočit se… Další už lepší, zbylé byla asi spíš oblbnutá těmi léky, jak je dobrala, tak už začla fungovat celkem normálně. Já to plánovala schválně tak, abych byla pár dní potom doma a mohla na ní dávat bacha, aby mohla chodit čůrat dle libosti, nervala si stehy, no cokoliv prostě…

 
Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 24.07.18 14:51

Naše fenka (skoro 7 let) kastraci nesla dobře, druhý den byla jenom naštvaná, že nemůže běhat. Jinak nám jí veterinář probudil před námi a normálně si došla k autu, jenom se motala jako po soudku piva. Určitě je potřeba být v den operace s fenkou doma, může nastat hypotermie (ideální lék je teplý vývar a izotetmická přikrývka). Ale co bych určitě doporučila, tak nedávat límec, prodávají se pooperační oblečky na ochranu stehů, psi je snášejí líp než límce.

 
g.sandova
Závislačka 3642 příspěvků 24.07.18 14:53

Moje fenka byla úplně v pohodě. Byla trochu oblba, dovezla jsem ji domů. Postupně do večera byla ok. Žádná extra péče nebyla

 
pajisek90
Závislačka 2506 příspěvků 24.07.18 15:02

Kastrovali jsme fenu v necelých 4 letech. Kastrovaná byla jen laparoskopicky. Žádnou extra péči nepotřebovala. Jen byla chvilku mimo,ale hned druhý den byla úplně v pohodě.
Jen stehy jsme ji meli za pár dní vytáhnout sami. Díky laparoskopii měla jen dva,tak i to nebyl žádný problém.

 
35ja
Kecalka 351 příspěvků 24.07.18 16:23

@Anik já vám řeknu jak jsem to měla já..fenku jsem nechala kastrovat asi ve věku té vaší po hárání.v den operace jsem si ji odvezla domu,měla jsem dovolenou (celozávodní) manžel byl na 4 dny pryč ( tak byl doma klid :mrgreen: ) z ordinace jsem ji odnášela,v autě domu spinkala,prospala celej den až do večera,večer se jen napila a vyčůrala,bylo vidět že ji to bolí tak spinkala až do druhého dne,jen jsem ji hlídala aby si nesáhla do stehu,druhý den ještě také nic moc jen polehavala ale už se trochu najedla.treti den už byla úplně ok i veselá jen jsem ji musela krotit aby nelitala, byla ukázková pacientka vůbec si ránu nelitala ani neskrabala,hlídala jsem ji a byla vzorná.setkate se s různými názory kdy kastrovat, tchýně má velké plemeno,nechala ji kastrovat ve stěně čím věku,fenka ještě neharala, každý má na to prostě jiný názor moje veterinářka to dělá až když fenka je pohlavně vyspělá … :mavam:

 
Afrikana
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 24.07.18 16:32

Ja bych kastrovala jiny den nez patek, nebo bych aspon vybirala veterinu s vikendovou pohotovosti. Ze kdyby se po kastraci neco pokazilo, aby byla po ruce otevrena veterina. Mimo vikend bych zustala dva dny doma pro jistotu. Taky kastraci planujeme, tak jsme uvazovali takto.

 
Malike
Extra třída :D 11593 příspěvků 24.07.18 17:03

Kastrovala bych v pátek …dohled přes víkend i ohledně hojení a stehu bude lepší.
Mám dvě feny a každá to brala jinak..jedna v pohodě a druhá kvičela pár hodin po zákroku.
Nutno dodat,je velmi hysterická.

 
g.sandova
Závislačka 3642 příspěvků 24.07.18 17:32

@35ja řekla bych, že je to lepší. Po prvním hárání. Taky bych nechala odharat

 
Markéta80
Hvězda diskuse 39323 příspěvků 24.07.18 17:50

@Anik hlavně si načti i negativa ne jen pozitiva. Ty totiž málokterý veterinář řekne :? Jinak bych to volila tak abych byla pár dní doma, chce to ohlídat aby si nevykousala stehy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >


Reklama