Pečeme a konzumujeme moc sladkého - např. buchty a zákusky?

3699
23.4.21 13:33

Pečeme a konzumujeme moc sladkého - např. buchty a zákusky?

V jedné diskuzi se řeší pečení v domácnosti. Hodně diskutujících se tam vyjádřilo, že nepečou vůbec, že to není zdravé a že pozorují neustále tlak okolí a příbuzenstva jíst buchty, zákusky a dorty na návštěvách a všude je jim to vnucováno, když oni to nejí.
Prý i plech nějaké buchty na celou rodinu jednou týdně je až až. Údajně lidi, co jedí buchty častěji, jsou obézní a mají cukrovku.
Já teda jsem zvyklá jíst něco sladkého skoro každý den. Když byly otevřené kanceláře, tak po obědě automaticky. Ted' doma taky peču, klidně 2 x týdně. A jíme i zmrzlinu nebo čokoládu. Obézní nejsme, mám velikost S nebo 36.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4635
23.4.21 13:38

A jádro věci…???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
23.4.21 13:39

A?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21076
23.4.21 13:40

No a? Se cpi čím chceš, proč zakládat diskuzi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
23.4.21 13:41
@Stueyina píše:
A jádro věci…???

Zde obvyklá otázka: Máte to některá také tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3699
23.4.21 13:43
@Stueyina píše:
A jádro věci…???

No jestli si myslíte, že v ČR moc pečeme a jíme moc sladkého a jestli máte pocit, že vám pořád někdo z příbuzenstva nebo jiných vnucuje na návštěvách sladké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3386
23.4.21 13:49
@Josefuna píše:
No jestli si myslíte, že v ČR moc pečeme a jíme moc sladkého a jestli máte pocit, že vám pořád někdo z příbuzenstva nebo jiných vnucuje na návštěvách sladké.

Mně nikdo sladké nutit nemusí :mrgreen:

Příspěvek upraven 23.04.21 v 14:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
23.4.21 13:52

Sladké miluju. Každý den si něco sladkýho dám. Ať už je to oplatek nebo buchta. Obézní nejsem, nesním toho kilo denně. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
23.4.21 13:52
@jita22 píše:
Mě nikdo sladké nutit nemusí :mrgreen:
:lol: mě taky ne.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9757
23.4.21 13:54

Sladké miluju a obezni nejsem. Kolem mě spousta žen pece domácí zákusky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
23.4.21 13:57

@Josefuna A to je nějaký průzkum? Jen by mě zajímalo, k čemu vám to je.. Nic víc.. Já peču pořád, baví mě to a máme to rádi.. A tlustí nejsme, troufnou si říct :lol:
A na návštěvy teď moc nechodím… A když už, tak třeba k našim a ty mají vždycky něco ke kafi, vyrostla jsem v tom a nevidím na tom nic divného.. Myslím, že lidi by se měli zaobírat důležitějšími věcmi, než kde je kolik cukru :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7885
23.4.21 13:57

Peču tak 3× týdně, ale jen z poloviční dávky. Čili máme to na 2 - 3 dny, kousek buchty ráno a po obědě nebo syn k svačině do školy. Občas na víkend udělám dort, třeba cheesecake, mrkvový nebo piškot s ovocem. Výjimečně čokoládový, třeba kubánský.
Peču hodně z jablek, z tvarohu, dávám málo cukru. Málokdy máme vysloveně „buchtu“.

Zákusky občas taky koupím, asi 2× měsíčně. Jen opravdu z dobrých cukráren, kde je kousek za stovku i víc, ale jsou dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8292
23.4.21 14:04

Ja si treba postavu hlidam a nemam ji zadarmo. Ale hysterii kolem sladkeho a domaciho peceni nechapu. Nepecu denne, ale jednou do tydne nejakou sladkost udelam. At uz je to strudl, tiramisu nebo i obycejny pudink. Ale tak treba to kolem padesatky, s prechodem nebo diabetem na krku, prehodnotim ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
23.4.21 14:11

Tak podstatná je celková skladba jídelníčku, kolik z něj tvoří to sladké, kolik tam je ostatních živin, jaké jsou poměry, kolik vlákniny k tomu a jak se hýbe.

Jde o proporce. Cukr sám není zlo, dlouhodbý nadbytek cukru je rizikový, zejmna proto že to bývá spojeno stím, že člověk k tomu obecně jí jako prase a tudíž má kalori, ale ne živiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 14:13

Nepeču, nechutná mi to, a vel. 36 je mi většinou malá. Moje matka taky nepeče, a vel. 36 je jí většinou velká (což je na výšku 178cm celkem obdivuhodné). :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat