Pečení bábovky v pekárně na chleba

66
25.4.17 18:40

Pečení bábovky v pekárně na chleba

Ahoj holky,
mám pekárnu na chleba už déle, zatím jsem v ní pekla chleba a nechala udělat kynuté těsto. Teď jsem četla recepty třeba na bábovku a péct ji také v pekárně.
Napadlo mě, jestli se má ta forma předem vymazat jako se vymazává forma na bábovku
nebo také vysypat moukou? Na pečení chleba ji nevymazávám, ale na bábovku nevím,
aby se nepřipálila. Napište mi, prosím, jestli s tím máte zkušenosti. Zrovna tak
třeba na pečení sekaně měla by se forma předem vymazat?
Mějte se pěkně.
Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

616
25.4.17 18:48

Forma se nevymazává, bábovka se na formu nenalepí. Dělám takto buchty, když nemám čas, nemusím to hlídat. Na sekanou to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
531
25.4.17 18:56

Mám obyč. pekárnu z lidlu, forma se nikdy nemusí vymazat, ale zrovna u té bábovky mám strašně ráda její tvar a peču ve formě. Pro mě už by to nebyla bábovka, ale prostě buchta - ale to nevadí, když je spěch :)

Doporučuju péct v pekárně perník, mazanec - jsou krásně vláčné… Receptů je plný internet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
25.4.17 19:35

Já s tím mám špatnou zkušenost. Zkusila jsem před lety dvě buchty, jednu nějakou citronovou a tu druhou si nepamatuju a nepovedla se ani jedna. Obě byly zvenku připálené a vevnitř nedopečené. A měla jsem poměry pro pekárnu. Takže tohle míchám a peču mimo pekárnu.

• Nahlásit
  • Citovat
Kobea
25.4.17 19:36

Vlastně mazanec jsem dělala a ten byl v pohodě. Nedařilo se mi jen péct z Prdopeče.

• Nahlásit
  • Citovat
531
25.4.17 19:48

@Kobea a co máš za pekárnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
26.4.17 06:58

Mám pekárnu Domo. Včera jsem jednu buchtu (bábovku) upekla. Musela jsem přidat ještě 10 min. pečení, protože uprostřed ještě nebyla. Okraje už trochu tmavší, ale
není spálená. Je celkem dobrá, ale taky myslím, že v troubě by byla lepší.
Tak moc děkuji za odpovědi. Zkusím ještě ten mazanec.
Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama