Pečetění zubů - máte zkušenosti?

79
15.9.11 11:16

Pečetění zubů - máte zkušenosti?

AHoj,
nedávno jsem se dověděla od naší dětské zubařky, že existuje „pečetění zubů“.Je to takový film, který se udělá dítěti na zubu,zatvrdí infračervenou(nebo takovou nějakou) lampou a ten zub se potom nekazí. Jelikož náš 7letý syn trpí kazivostí zubů( dědictví po rodičích), nechali jsme mu u zubařky 4 nové šestky stoličky „zapečetit“.Vůbec to syna nebolelo,teda trochu nás při placení, stojí to 150Kč za zub.Když jsem se ptala paní doktorky, kdy to máme přijít obnovit, tak řekla že nikdy, že mu to vydrží. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Opravdu se zuby už nekazí?Bylo by super, kdybychom už nemuseli absolvovat tu hrůzu trhání nebo plombování zubů, aspoň těch šestek. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4478
15.9.11 11:22

Tak mi byli na peceteni zrovna vcera. Nam doktorka rekla, ze ta pecet vydrzi tak dva roky. Pokud by vypadla, tak se to zapeceti znovu. Vysvetlila mi, ze po tech dvou letech se ta pecet pry uz neobnovuje, ze zoubkum za ty dva roky dostatecne zesili a vytvrdne sklovina a pak uz se to peceteni nedela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
15.9.11 11:28

Tak to máte krásnou cenu mě zdělila 400 za zoubek :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Karkule01
15.9.11 11:33

Spíše než pečetění se doporučuje zhotovit „preventivní výplň“. Malým kuličkovým vrtáčkem se lehce projede fisura(spára) a zaleje stejným materiálem (kompozit)

U pečetění je riziko, pokud už by tam byl počínající kaz/demineralizace ještě neodhalitelný vyšetřením- pečetěním se tam zabetonuje a může skrytě pokračovat dál. Pečetidlo stále drží i nad docela rozsáhlým kazem.

Pokud byl zub před zapečetěním ošetřen ozonoterapií, nemám námitek :)

nepřihlášená Karkule

• Nahlásit
  • Citovat
9449
15.9.11 12:33

to slysim poprve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
15.9.11 13:09

Tak my už máme taky všechny čtyři zoubky zapečetěné jeden nás vyšel na 300,– jednou za čtvrt roku nám je ještě čistí flouridem to už stojí jen 100,– mělo by to vydrže ty dva roky než zoubky zesílí alespoň co říkala naše mudr. pokud vypadne dá se dovyplnit. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Karkule01
15.9.11 15:56

Mám to z přednášek stomalotogie… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
3660
16.9.11 09:47

A co by si doporučila, nechat zoubky jak jsou a jen čistit a používat ústní vodu :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
16.9.11 16:33

Děkuju za rady, to zní rozumně.Zubařka malému zuby před pečetěním zkontrololovala,žádný kaz nenašla.Jestli mu na ně pouštěla ozón to fakt nevím. To pečetění nám dělali v Přerově, možná proto ta nižší cena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Karkule01
16.9.11 20:48

Doporučila bych buď zhotovit výše zmiňovanou preventivní výplň, pokud je spára hluboká, strmá,ev. pigmentovaná. Někdy má spára na řezu tvar kapky a tam může nastat problém- na dně „kapky“ se již může tvořit kaz a v horní části (zúžení) je pevná sklovina a běžným vyšetřením kaz nelze odhalit.

Pokud pečetit- 1.) hned po prořezání žvýkací plošky, skloionomerním cementem ( v případě, že se pod ním udělá kaz- vypadne)
2.) před pečetěním provést ozonoterapii, která vyhubí všechny případně bakterie obývající spáru. Je to finančně náročnější (vysoká pořizovací stěna přístroje). Poté zapečetit fotokompozitem.

• Nahlásit
  • Citovat
3660
19.9.11 09:45

Díky za podrobnou informaci. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
28.10.11 22:39
Karkule01 píše:
Spíše než pečetění se doporučuje zhotovit „preventivní výplň“. Malým kuličkovým vrtáčkem se lehce projede fisura(spára) a zaleje stejným materiálem (kompozit)

U pečetění je riziko, pokud už by tam byl počínající kaz/demineralizace ještě neodhalitelný vyšetřením- pečetěním se tam zabetonuje a může skrytě pokračovat dál. Pečetidlo stále drží i nad docela rozsáhlým kazem.

Pokud byl zub před zapečetěním ošetřen ozonoterapií, nemám námitek :)

nepřihlášená Karkule

jojo, to udělala původní zubařka starší dceři. Ona teda i řekla, že tam kazík malej je, že to zadělá a bla bla. Já v tý době netušila a nevěděla (dneska bych nechala opravit všechno hned). Pak jsme náhodou jeli k nové zubařce a o zub holka brzy přišla (a zbytek těch úžasných a bezkazových má zaplombovaný)

Každopádně k tomu „pečetění“. Mám ve stoličkách hluboké rýhy, což prej nic moc a zuby se mi kazí odvnitřku, není to na pohled vidět (nebo to vypadá jako malej a pak vrtnou a ulítne kus zubu). Tak mi bylo doporučeno - trošku to ovrtali a zadělali mi to (nevýhodný pro mě je, že mi přesně nepasujou zuby a mam zkousanej jazyk :( )

Té starší dceři dr pečení první stálé stoličky postupně, 6tky. Přesně, jak psala karkule. Dělá jí to na nové a (snad) zdravé zuby právě jako částečně prevenci při její kazivosti (ale jasný, že se to musí hlídat)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Martufka
9.11.11 11:11

Dceři 6 let pečetění doktorka doporučila tento týden, za jeden zoubek máme platit 500,– a chce jí to udělat u obou šestek. Mladší 3 leté jsem za 2 plomby zaplatila také 500,– Nevím jestli jí to mám nechat udělat nebo ne, všechny moje holky mají zvýšenou kazivost zubů a když si uvědomým tu částku ve finále tak mě jímá hrůza. Jaké máte zkušenosti, je to alespoň k něčemu?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.5.13 13:50

Pečetění zoubků v Praze… kde a cena?

• Nahlásit
  • Citovat
týjo
15.9.13 12:04

To koukám jako blázen, my platily za jeden zub 500kč za pečeť. Doktorka šla do důchodu, uvidím, kolik si řekne ta nová, děti máme dvě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama