Pečování o mamku 7 dní v týdnu od rána do večera

Anonymní
6.6.21 17:33

Pečování o mamku 7 dní v týdnu od rána do večera

Jdu si pro radu. Pečuji o mamku 7 dní v týdnu od rána do večera. Bere antibiotika po 8h.ma svůj režim večerního usínání a brzy ráno vstávání. Pres den ráno odpoledne pečování o ní.
Sháněla jsem pečovatelky, mají teď toho moc.
Jak to udělat, když potřebuji některý den i sama pro sebe?
Takto se starám 7 dní v týdnu od brzkého rána o večera ráno, dopoledne, odpoledne, navečer, večer.
Do domova důchodců ji dávat nechci.
Prosím o anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1863
6.6.21 17:35

U nas ma na tohle program charita.
Popripade najmout nejakou zdravotni sestru v duchodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 17:40

@VitaminC i charita má plný stav. A někoho soukromého nechci. Ale ta, sestra v důchodu by nebyla špatná. Otázka je jestli se někdo takový najde.

• Citovat
  • Nahlásit
5943
6.6.21 17:42

Co všechno děláš? Maminka nechodí, nevaří, nedojde si na záchod, neumyje se, neotočí se v posteli? Nebo ji jen dáváš antibiotika po 8. hodinách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 17:49

@Uslava nechodí. Výměna plinek, osobní hygiena, jídlo na stůl, v posteli se otočí, cvičí aby se rozchodila, cvičení v týdnu dopol se sestřičkou-ta je jen na cvičení dopoledne.
Odpoledne a o víkendu dopol a odpol. já.
Chystaní 10 léků ne jen antibiotik. V určitý čas, před jídlem, po jídle a ostatní ráno, odpoledne, večer.

• Citovat
  • Nahlásit
91
6.6.21 17:55

Pokud nechceš hospic, tak celkem nevím, co by jsi chtěla slyšet. Jen pozor, když se z toho zhroutíš a dál už to nepůjde, celkem dlouho trvá, než se ve vhodném zařízení uvolní místo. Je třeba myslet dopředu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
6.6.21 18:00

Jak „soukromou nechci“…?

Musi u ni nekdo nonstop byt? Jestli ano, tak bez pomoci se zblaznis. Ber kohokoliv spolehliveho, charita necharita.
Edit: jestli se na posteli otoci, vezme si ze stolku jidlo, naji se, tak tam asi uplne furt byt nemusis.

Příspěvek upraven 06.06.21 v 18:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22736
6.6.21 18:01
@Sisika9 píše:
Pokud nechceš hospic, tak celkem nevím, co by jsi chtěla slyšet. Jen pozor, když se z toho zhroutíš a dál už to nepůjde, celkem dlouho trvá, než se ve vhodném zařízení uvolní místo. Je třeba myslet dopředu…

já nějak nevím, často se tady doporučuje hospic, hospic je pro umírající - náš dědeček jako ležák na plenách byl 4 roky, a jsou lidé, kteří „vydrží“ ještě dýl, myslíš, že hospic je to pravé?
a když se zakladatelka zhroutí, řešení bude velmi rychlé, LDN

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4918
6.6.21 18:03

U nás dělá domov důchodců za poplatek tzv. Odlehčovací služby..
např. vozí obědy, pomohou s hygienou.. to bych určitě zaplatila..
máš vyřízený příspěvek na péči?
pokud ano a je to tvá „hlavní práce“ tak pak si jen na své osobní volno prostě další osobu najmout/zaplatit.. existují pečovatelky, charity, hlídačky. cz (to je ale spíš cílené na děti a zvířata), zkusila bych dát na svém fcb inzerát pro zdrav. sestru na mateřské/v důchodě ve vašem městě a okolí, že by to vzaly jako „brigádu“, domluvit hodinovou sazbu a pak to smazat (kvůli daním a tak, no..)… vše jde zařídit, jen se musíš snažit a zapojit všechny monžosti… já bych to osobně třeba nedala ani nechtěla a smekám klobouk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2994
6.6.21 18:05

My tohle dáváme jen proto, že jsme velká rodina. Primární péči má babička. My lítáme okolo (sežeň, zařiď, uvař) a jsme s dědou když ona musí někam jít (a on si duševně odfrkne, protože ta nervově taky jede). Takže první možnost je rodina.

Volno by ti mohla umožnit někdo z domácí péče, nevzpomínám si na ten termín, přišlo mi to zavádějící. Seznam dali v nemocnici a já jsem volala pořád dokola, až jedni pečovatelku na umytí a pod našli. Takže paní přijede, je s ním a je chvíle volna. Další varianta jsou střední školy, k nám dochází kluk, který to má jako praxi, zvedne ho na vozík, zakšíruje a vyveze ven na procházku, navíc si pokecají. (také je přebalovaný, nemá nohu, zbytek těla po mrtvici, ale pořád ležet by bylo na sebevraždu, která se mu blbě koná)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4918
6.6.21 18:08

@Altavista to jste borci :potlesk: :srdce: :srdce: úplně to zahřeje, když člověk vidí, že někde to ještě funguje…
ale je to jak píšeš - NEDÁ to Jeden člověk, prostě nedá!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2994
6.6.21 18:10
@Lucie_Sx píše:
Jak „soukromou nechci“…?

Musi u ni nekdo nonstop byt? Jestli ano, tak bez pomoci se zblaznis. Ber kohokoliv spolehliveho, charita necharita.
Edit: jestli se na posteli otoci, vezme si ze stolku jidlo, naji se, tak tam asi uplne furt byt nemusis.

Příspěvek upraven 06.06.21 v 18:02

To kdy tam člověk nemusí být je ale tak na 30 minut, pak už se zase chystá pití, je třeba přebalit, je třeba dát nějaké další léky. Ten člověk sám třeba nesedí, takže pomoc, podpěra. Mezitím převazy atd… Chvilka je, když usne. Ale to není na duševní restart, ani na to jít si něco zařídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 18:12

@Lucy75 žádost na příspěvek mám, dávala jsem tento týden, paní mi řekla, že než přijdou na posouzení trvá to 2 až tři měsíce. Na pečovatelku z charity atd mám taky žádost, musím počkat jsem v pořadí

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 18:15

@Lucy75 děkuji, zeptám se na net na někoho. 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 18:16

@Lucie_Sx přebalování plinek Chystaní snídaně, obědu, večeře, léků

• Citovat
  • Nahlásit