Jakou kosmetiku v těhotenství? Přírodní, nebo i komerční

60
6.9.20 12:32

Pečující kosmetika - přírodní, nebo i komerční "chemická" ??

Ahojky těhulky, jsem poprvé v tom (teprve na začátku), ale chtěla jsem se prosím s Vámi poradit, jestli nějak řešíte, čím se natíráte?? (obličej, tělo i bříško). Používáte čistě přírodní kosmetiku (např. welleda, lavera), nebo na to prdíte a používáte klasickou komerční chemickou z drogerky a lékárny? Např. nivea, eucerin… Nebo jak jste to dělali v předchozích těhotenstvích a jsou mimča ok?? děkujiii :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18441
6.9.20 12:35

Jakože krém na obličej z drogerie poškodí mimino? :roll: :mrgreen: prosím tě jsi těhotná, ne po lobotomii, tak ten mozek používej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2543
6.9.20 12:40

Osobně si myslím, že přes kosmetiku se do těla dostává daleko víc sajrajtu, než by muselo. V minulosti se mi taky párkrát udělalo blbě třeba po krému nebo po sprcháči. Tak jsem si jednu dobu kosmetiku vyráběla. Postupem času jsem ty vyráběné věci z důvodu lenosti dost zredukovala :P, ale dávám si pozor, co na sebe plácám.

Ve vztahu k těhotenství ti neporadím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5243
6.9.20 12:43
@Tvigy píše:
Ahojky těhulky, jsem poprvé v tom (teprve na začátku), ale chtěla jsem se prosím s Vámi poradit, jestli nějak řešíte, čím se natíráte?? (obličej, tělo i bříško). Používáte čistě přírodní kosmetiku (např. welleda, lavera), nebo na to prdíte a používáte klasickou komerční chemickou z drogerky a lékárny? Např. nivea, eucerin… Nebo jak jste to dělali v předchozích těhotenstvích a jsou mimča ok?? děkujiii :srdce:

Weleda s Laverou opravdu nejsou ciste prirodni kosmetika.

Ale jo, mas pravdu, ja se mazala Eucerinem z lekarny, sice nemam strie, ale holka mela uz ve ctvrte dvojku z matiky. Mazat se sadlem, mohla to vytahnout na jednicku raz dva :mrgreen:. Uvidime, jak dopadnou prijimacky na gympl. Treba bych z Eucerinu neco vysoudila za nemajetkovou ujmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
6.9.20 12:48
@MrsNorris píše:
Osobně si myslím, že přes kosmetiku se do těla dostává daleko víc sajrajtu, než by muselo. V minulosti se mi taky párkrát udělalo blbě třeba po krému nebo po sprcháči. Tak jsem si jednu dobu kosmetiku vyráběla. Postupem času jsem ty vyráběné věci z důvodu lenosti dost zredukovala :P, ale dávám si pozor, co na sebe plácám.Ve vztahu k těhotenství ti neporadím :nevim:

Blbě po sprcháči??? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14386
6.9.20 12:49

Používám takovou kosmetiku, která neobsahuje látky které mě dráždí a obsahuje látky, které potřebuju.

Takže část je produkce přírodní kosmetiky, leč ze šuplíčku hypoalergenní (spousta rostlinných extraktů fakt není neškodná) a část s účinnými látkami (vitamín C, zinek, retinoid, aha/bha kyseliny - ale i tam si vybírám výrobky, které neobsahují veci, které mé pleti nedělají dobře.

V koupelně mi stojí z pečujících a čistících věcí - wella, malibu-C, vichy, nizoral, the ordinary, weleda, madára, ziaja, balea, saloos, Havlík, canaderm a vlastní výrobky -zejména konopná mast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14386
6.9.20 12:50
@Oli.Lyon píše:
Blbě po sprcháči??? 8o

inu nocebo efekt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
6.9.20 12:50

Já na sebe chemii nemažu ani mimo těhu. V těhu jsem si koupila na natírání nějaké 100 % olejíčky - mandlový nebo tak, co bylo zrovna k mání a ne nutně ve sklepě s kosmetikou. Nebo jsem mázla nějaký masážní olej, co byl doma. Strie se mi neudělali, ale nevím jestli to bylo mazáním. Spíš mám dojem, že někdo je má a někdo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3664
6.9.20 12:51
@Oli.Lyon píše:
Blbě po sprcháči??? 8o
Čemu se divíš? Tobě snad sprcháč chutná? :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
6.9.20 12:52

Jsem se nenatirala ničím, to je nejjistejsi. Leda bych byla hodně suchá, pak nějakou Balea z dm, neřešila jsem to. Myju se obyčejným mýdlem, nelicim se. Myslím, že minimalizovat kosmetiku je mnohem zdravější (o ekologii nemluvě) než používat, byť i přírodní. Když to jde teda, když má někdo třeba exem, tak se asi mazat musí, to chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
6.9.20 12:52
@Zumpa píše: Čemu se divíš? Tobě snad sprcháč chutná? :mrgreen:

Ajo :mrgreen: to mě nenapadlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5243
6.9.20 12:54
@Oli.Lyon píše:
Blbě po sprcháči??? 8o

To by musela byt nejaka echt chemicka srajda typu Balea a predpokladam, ze i tak by to bylo spis z vune. Ta chemie nema moznost nejak vic se zazrat za par minut ve sprse. To pisu jako atopik, ktery tohle hodne resi. Obcas se mi stane, ze se drbu jako blazen i po oleji od LRP nebo Atodermu od Biodermy, ale pokazde je to zpusobeno nejspise kvalitou vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
6.9.20 12:54

Já patřím zavřít asi. Myslela jsem, ze mym dvema detem v tehu postačí, když nebudu kalit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
6.9.20 12:57
@ontarova.stara píše:
To by musela byt nejaka echt chemicka srajda typu Balea a predpokladam, ze i tak by to bylo spis z vune. Ta chemie nema moznost nejak vic se zazrat za par minut ve sprse. To pisu jako atopik, ktery tohle hodne resi. Obcas se mi stane, ze se drbu jako blazen i po oleji od LRP nebo Atodermu od Biodermy, ale pokazde je to zpusobeno nejspise kvalitou vody.

Mně to přijde jako úplná blbost, aby sprcháč z drogerie dokazal přivodit nejakou nevolnost. Priklanim se taky jen k vuni. A i kdyby to byla nějaká srajda, tak si spíš predstavim podráždění kůže, ale jako aby se nekomu udělalo špatně po umytí schvalenym přípravkem, to jsem fakt ještě neslyšela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14386
6.9.20 12:58
@Capelucia píše:
Já na sebe chemii nemažu ani mimo těhu. V těhu jsem si koupila na natírání nějaké 100 % olejíčky - mandlový nebo tak, co bylo zrovna k mání a ne nutně ve sklepě s kosmetikou. Nebo jsem mázla nějaký masážní olej, co byl doma. Strie se mi neudělali, ale nevím jestli to bylo mazáním. Spíš mám dojem, že někdo je má a někdo ne.

Hele a prozradili ti, že ve vodě je chemie - normále je to oxid, dokonce dihydrogen! A tušíš, že dokonce používáš i fyziku? Vlády se to snaží utajit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama