Reklama

Ped. psych. poradna - jakou vybrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aspera
Generální žvanilka 20534 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 18:05
Ped. psych. poradna - jakou vybrat

Ahoj, máme doma předškoláka, který má problém s řečí. Řeč nastoupila opožděně a proto dodnes jezdíme na logopedii a trénujeme hlásky. Nyní mu chybí sykavky, r, ř a sem tam něco není 100% upevněné. Z toho důvodu jsme odesláni do poradny, kvůli školní docházce. Je mi jasné, že není poradna jako poradna a proto bych ráda slyšela recenze na poradny v Jihočeském kraji a na Vysočině. Nemám problém s ním dojet jinam než patříme spádově. Hlavně potřebuji, aby se mu tam fakt věnovali a zjistili jak na tom je jinak.
Dle mě i učitelky je v ostatních ohledech připraven na školu v pohodě, jen ho brzdí řeč. Na druhou stranu ho kvůli tomu nechci nechat ještě rok ve školce, protože už se tam začíná nudit a ptá se každou chvíli na nějaké informace.
Už vím, že poslední slovo v odkladu je na mě, takže u zápisu mu odklad nedám, případně ho vytáhnu v srpnu, kdyby se mi něco nezdálo, ale i tak bych ráda měla zprávu z poradny dle pravdy. Díky za odpovědi.

Reklama

Reakce:

azalia
Kecalka 300 příspěvků 25.01.18 18:36

Byly jsme s dcerou v Budějovicích na Nerudovce. Vyšetření trvalo 2 hodiny a celou dobu tam byli fajn.
Co se týká odkladu - to v srpnu opravdu nevyřešíš. Musí být roznodnuto tuším do konce května.

Aspera
Generální žvanilka 20534 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 19:04

@azalia mám zprávy od ředitelky a můžu se rozhodnout do konce srpna. Teď si dojdeme do poradny, papír si schovám a pak ho případně vytáhnu.
A dík za radu, ČB by nebyl problém, jen jestli budou mít místo.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15356 příspěvků 28.01.18 14:06

Syn ma taky problem s logopedii. Dochazime ns logopedii od necelych 3let. Jsme z Brna. Volala jsem si do PPP kde mi bylo receno ze pod ne nespadame.
Odkazali nas na SPC (specialne pedagogicke Centrum) pro vady reci.
Na vysetreni jsme byli minuly tyden. Probihalo na 2×. Jeden den logopedicke vysetreni a druhy den psychologicke vysetreni. Kazde trvalo cca 2hodny (1,5hod prace s ditetem a 30min mluvili se mnou)
Za mesic prijde zprava.
Synovi chybi r a ř a uplna fixace sykavek. Odklad by doporucen a rozhodnout se mame do kvetna. Uvazujeme o priprevne tride… nejradeji bych pockala do leta ale pry to nejde :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 20534 příspěvků 1 inzerát 28.01.18 15:02
@aknah31 píše:
Syn ma taky problem s logopedii. Dochazime ns logopedii od necelych 3let. Jsme z Brna. Volala jsem si do PPP kde mi bylo receno ze pod ne nespadame.
Odkazali nas na SPC (specialne pedagogicke Centrum) pro vady reci.
Na vysetreni jsme byli minuly tyden. Probihalo na 2×. Jeden den logopedicke vysetreni a druhy den psychologicke vysetreni. Kazde trvalo cca 2hodny (1,5hod prace s ditetem a 30min mluvili se mnou)
Za mesic prijde zprava.
Synovi chybi r a ř a uplna fixace sykavek. Odklad by doporucen a rozhodnout se mame do kvetna. Uvazujeme o priprevne tride… nejradeji bych pockala do leta ale pry to nejde :nevim:

Zkus se zeptat ve škole, mám info přímo do ředitelky ZŠ, že jim můžu dát ten papír až v srpnu a prostě nastoupí zpět do školky místo do školy.
Děkuju za informace z vyšetření, uvidím jak pochodíme my.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15356 příspěvků 28.01.18 17:38

@Aspera mame zitra schuzku s reditelkou ZS kvuli tomu pripravnemu rocniku. Pokud by se nam tam dostal tak bych asi volila ten pripravny rocnik. SPC nam doporucuji odklad. Ucitelka v MS zase ze by ho dala do skoly, protoze ve skolce maji 14predskolaku. Kdyz by tam zustal zustane tam mezi samyma malima detma.. takze ten pripravny rocnik se mi jevi jako nejlepsi reseni.. Ale uvidime no. Neni to nase spadova skola plus dojizdeni tam.

Zeptam se na to do kdy se to teda musi rozhodnout protoze ucitelka ve skolce mi tvrdi taky do kvetna, v SPC mi rikali ze k zapisu bych mala uz jit rozhodnuta tak nevim no :nevim: :nevim: Jako je brzo do zari je jeste 8mesicu :think:

Aspera
Generální žvanilka 20534 příspěvků 1 inzerát 28.01.18 18:43

@aknah31 právě že je moc brzo. Může jim vše naskočit. Kdybych měla možnost přípravného ročníku tak bych asi moc neváhala a dala ho tam. Já mám jen možnost škola, školka. Já teprve uvidím co nám doporučí. Ale zatím mluvili o odkladu jen kvůli řeči, tak si říkám, že bych ho i dala do školy a řeč budeme pilovat i dál ve škole.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >