Pedagog - psychopat na 1. stupni - měli jste také?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LadyLada
Závislačka 4541 příspěvků 21.10.14 23:42
Pedagog psychopat - měli jste také?

Zdravím :)
Jiná dnešní diskuse mě přiměla ke vzpomínce na učitelku na prvním stupni ZŠ. Najednou se mi vybavily některé děsy běsy, kterých se na nás dopouštěla. Žádné trauma z té doby naštěstí nemám, spíš z toho, že se něco takového může opravdu stát. Byly jsme výjimka nebo i vy podobné zkušenosti?
Začnu třeba touto vzpomínkou:

• poslouchali jsme pohádku a měli jsme namalovat cokoli, co se k pohádce vztahovalo. Jedna spolužačka namalovala cca přes 70% plochy čtvrtky hrad, resp. stěnu hradu, nějaké to okýnko a oblohu. Při další hodině učitelka výkresy vyhodnocovala a tento ohodnotila za 4. Následně si spolužačku předvolala ke katedře a požadovala vysvětlení, proč namalovala zrovna toto. Asi chápete, že se rozhovor od samého počátku odehrával ve velmi nepřátelském, agresivním, útočném tónu. Takže děvče mlčelo. Nevědělo, co má říct, patrně mělo sevřené hrdlo strachem (stejný pocit jsem při jakékoli přímé konfrontaci zažívala taktéž). No a když děvče neodpovídalo, učitelka přitvrzovala, zvyšovala hlas, začala ječet a vše vyvrcholilo tím, že děvče uchopila za ramena a třásla s ní jako kdyby byla omdlelá a přitom na ní řvala, proč mlčí a že chce odpověď…
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Tereza1986
Kelišová 6753 příspěvků 21.10.14 23:55

Tak jasně :D Ve školce mě nutily sníst rybí pomazánku, pamatuju si do teď, jak smrděla. Samozřejmě jsem se pozvracela. Ve škole už bylo všechno fajn. Ale že školky mám popravdě divný pocit do teď.

LadyLada
Závislačka 4541 příspěvků 22.10.14 00:00

@Tereza1986 No vidíš, tak to já si na školku pamatuji jen matně a vše jen v dobrém, No a ve škole nás také nutili jíst všechno. Dodnes si pamatují ten hřímající nápis nad odkládacím okénkem „Kdo vrací jídlo, neváží si práce druhých!“ a v tomto duchu nás od tohoto okénka vraceli, dokud jsme vše nesnědli. Takto jsem v první třídě vyzvracela šunkofleky…

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 22.10.14 00:01

Mám nesmazatelné vzpomínky na jednu učitelku z druhého stupně základky, psychopat nebyla, jen strašně zapšklá, kožená ženská. Nejdřív nesnášela mého o tři roky staršího bratra, každou chvíli mu do žákovské psala poznámky na dvě stránky, že je nezvladatelný a neuznává autoritu, ale jaksi byla jediná ze sboru, kdo o něm něco takového tvrdil, takže ho to nijak nepoznamenalo. Pak šel brácha na střední, já do páté třídy a tuhle babu jsem dostala na češtinu a občanku. A od toho roku nejen že jsem nosila poznámky já, ale milá souška mi při každé příležitosti neopomněla vysvětlit, že jsem k ničemu a toho rozumu jsem taky moc nepobrala - na rozdíl od mého bratra, toho bystrého milého hocha, kterému já nesahám ani po kotníky. :mrgreen:
Dneska se tomu směju, ale je fakt, že se mi tahle megera postarala o pár opravdu nepříjemných okamžiků.

Příspěvek upraven 22.10.14 v 00:02

asha
Nadpozemská drbna 29599 příspěvků 1 inzerát 22.10.14 00:02

Ve skolce. Reditelka nas nutila spat na jednom boku, abychom si nedychali do obliceje. Neslo to vydrzet, otacela jsem se pod perinou, kdyz se nahodou nedivala, ale jeste ted mne boli bok, jak si na to vzpomenu :roll: O nuceni do jidla, specialne mlikovy polivky, ani nemluvim, to bylo bezny asi vsude. Zadny trauma z toho nemam, tehdy decka neco vydrzely :mrgreen:

Příspěvek upraven 22.10.14 v 00:28

LadyLada
Závislačka 4541 příspěvků 22.10.14 00:05

@Bersaba :mrgreen: Také se musím smát…

LadyLada
Závislačka 4541 příspěvků 22.10.14 00:06
@LadyLada píše:
@Bersaba :mrgreen: Také se musím smát…

Teda ne tobě, ale té posloupnosti

LadyLada
Závislačka 4541 příspěvků 22.10.14 00:09

@asha Tak to je také dobrý. Dnes se tomu člověk zasměje, ale tenkrát to bylo asi jinak.

zulitvi
Závislačka 3696 příspěvků 22.10.14 00:10
@asha píše:
Ve skolce. Reditelka nas nutila spat na jednom boku, abychom si nedychali do obliceje. Neslo to vydrzet, otacela jsem se pod perinou, kdyz se nahodou nedivala, ale jeste ted mne boli ok, jak si na to vzpomenu :roll: O nuceni do jidla, specialne mlikovy polivky, ani nemluvim, to bylo bezny asi vsude. Zadny trauma z toho nemam, tehdy decka neco vydrzely :mrgreen:

No já nebyla zvyklá po o spát, ale naši byli v práci a nemohli mě vyzvednout dřív. A ucitelka me nutila lezet na zadech.. Do teď nesnasim v posteli lezeni na zadech

asha
Nadpozemská drbna 29599 příspěvků 1 inzerát 22.10.14 00:27
@LadyLada píše:
@asha Tak to je také dobrý. Dnes se tomu člověk zasměje, ale tenkrát to bylo asi jinak.

Tenkrat se to proste bralo, jak to bylo, 4lety decka zas tak moc nepremysleji o tom, ze je reditelka psychopat. Ty chytrejsi si poradily :mrgreen: Dneska uz by se to bralo jinak, pochybuju, ze tohle by nekomu proslo, dotycna by spis skoncila na psychiatrii nez ve skolce. 70 leta, no :nevim:

čurynka101
Kecalka 419 příspěvků 22.10.14 00:29

Jé, teď jsem si taky vzpomněla na našeho pana učitele. Nervák, v hodině musel být naprostý klid, když nebyl, tak nám začal nadávat, že jsme ohavný hmyz a potřebovali bychom vystříkat :D Ale byl to fešák, takže holky silnější povahy to přecházely, kluci to nějak vstřebali a zbytek se klepal v lavicích… Teď se tomu smějeme a vzpomínáme na něj v dobrém, ale když nám bylo 13 let, tak jsme to nesli těžce…

LadyLada
Závislačka 4541 příspěvků 22.10.14 00:31

Šoupnu další, tentokrát decentní vzpomínku…pokud jsme před zvoněním na hodinu tělesné výchovy nestáli všichni převlečení před tabulí, nešli jsme na tělocvik (což pro nás trest rozhodně byl), ale celou následující učební hodinu jsme se svlékali a oblékali a jak jinak než na čas. Takže nejdříve jsme se museli převléct z civilního do sportovního a kdo byl převlečen, šel se postavit k tabuli. Doba měření se zastavila až po příchodu posledního. A takto to probíhalo i opačně, tj. ze sportovního do civilního a opět na stopky.

Gorlami
Závislačka 3284 příspěvků 22.10.14 00:54

V prvni a druhe tride na zakladce jsme meli takovou starou megeru, ktera si par vytypovanych spoluzaku brala za dvere a tam je mlatila pestma do zad. Zasadne vyvolavala na zkouseni jen deti, co se tvarily, ze se boji, aby nebyly zkouseny, nikdy nevyvolala nikoho, kdo se hlasil; to jsem prohlidla, takze, kdyz jsem chtela k tabuli, tvarila jsem se ustarane a koukala po tride a sla jsem a vzdy za jedna :).
V pate tride jsme meli tridniho, ktery nam zasadne rikal „vy blbani“ a obcas po nekom hodil klice :). Pri behani v lese mi ukazoval, jak se smrka v prirode bez kapesniku a poucil me, ze se nerika „promin“, ale „sorry vole“ nebo „soráč“ :lol:. Meli jsme ho radi, bohuzel musel ze skoly pozdeji odejit, rikalo se, ze kvuli piti :).

ka2ka
Extra třída :D 14216 příspěvků 22.10.14 05:35

Tak ve školce nás nutili sníst všechno a kdo jídlo nesnědl tak ho do něj cpali jako do husy dokud se nepozvracel, a pak v klidu pokračovali dál, a po obědě jsme museli spát kdo nespal toho tahali za vlasy a nadávali mu. Dodneška jak slyším slovo školka je mi zle.
A na druhém stupni ZS jsme měli šílenou češtinářku, jen po nás řvala, jednou dostala jedna holčina 5 a ona jí napsala mě, když jsem se ozvala, tak prohlásila, že je přeci jedno komu jí napíše :think:

Liz
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 22.10.14 07:24

My měli na střední bláznivou třídní, která nám volala v osm večer domů, aby se zeptala kdo má službu na kytky :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >