Pedagogická fakulta MU čeština-dějepis

Anonymní
2.1.19 10:42

Pedagogická fakulta MU čeština-dějepis

Ahoj, chtěla bych začít studovat Pedagogickou fakultu na brněnské univerzitě obor ČJ a D. Chtěla bych se zeptat - má někdo z vás zkušenosti? Jak moc je ta škola náročná? Jak moc jsou náročné zkoušky? Mám totiž hrozný strach, abych to zvládala a nakonec mě nevyhodili. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
2.1.19 10:49

Čeština a dějepis je náročná. Sama mám němčinu a dějepis. Studium jsem úspěšně dokončila ve stanovené době - tedy čtyři roky ( čtyřleté studium), ale makala jsem jako blázen, abych to stihla. Hodně zkoušek, hodně čtení, pořád knihovny, archívy atd. Když bys měla strach ,že to nezvládneš, stačí rozvolnit studium, ať toho nemáš v jeden rok tolik.
Uplatnění ve školství.....bohužel, inkluze nám hází klacky pod nohy, takže jen zlomeček vystudovaného použiješ v praxi, pokud zrovna neučíš na gymplu, jinak to jsou pouhopouhé základy.
Držím palce u přijímaček. kolegyně učitelka.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.1.19 10:52

Studovala jsem dvě VŠ - filozofická fakulta (čj + nj) a AJ. Češtinu již nikdy nechci vidět, byl to očistec..... Neustále po knihovnách, stovky knih, co jsem přečetla a analyzovala. Historický vývoj jazyka. Spousta věcí nazpaměť…
A praktické využití???? Kdybych šla ČJ učit, musím si vše připravit a dostudovat sama a modlit se, aby u mluvnice byl klíč v učitelské příručce :)
Mluvnici jsem totiž viděla naposledy na ZŚ. Na gymplu literatura, na VŠ literatura, historický vývoj, literární kritika apod.

• Nahlásit
  • Citovat
858
2.1.19 11:07

Ja mam cestinu-dejepis, ale na Karlovce v Praze. Obor je to velmi narocny, zvlast cestina. Oba dva predmety ucim na stredni skole a i po tech letech me to porad bavi, ale nemit muj muz dobry plat, tak se z toho meho neuzivime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama