Pedagogická škola - jaké piano?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1922
20.6.22 21:18

Pedagogická škola- jaké piano?

Dcera v září nastupuje na střední pedagogickou školu. Mají mít piano s odporem (elektrický klavír). Nic víc nám nebylo řečeno a já se v hudebních nástrojích nevyznám. A dcera ještě nikdy na žádné nehrála.
Dokážete někdo poradit, na co se při výběru zaměřit? Nebo rovnou značky a konkrétní typy pián?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59968
20.6.22 21:25

Učitelka klavíru našich dětí chtěla, ať jim pořídíme domů klávesy, které mají kompletní klaviaturu. Protože u ní se budou učit na kompletní. Kdybych pořídila menší. Tak by tomu musela přizpůsobit výuku. Což jsme odmítli.
Něco takového mají na doma
https://www.electronic-star.cz/…le-Bila.html?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5651
20.6.22 21:28

Doporučuji nějaký model od značky Kurzweil v ceně kolem 20000 nebo lehce nad. Ty mají opravdu pěkný věrný zvuk, jedno takové doma mám. Levnější značky jako Casio apod. jsou naprd, zvuk mají takovy nehezký umělý, to je za trest na to hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
20.6.22 21:36

Také mám doma Kurzweil a je super :palec: a stál myslím cca 18 000Kč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
20.6.22 21:52
@janet9 píše:
Dcera v září nastupuje na střední pedagogickou školu. Mají mít piano s odporem (elektrický klavír). Nic víc nám nebylo řečeno a já se v hudebních nástrojích nevyznám. A dcera ještě nikdy na žádné nehrála.
Dokážete někdo poradit, na co se při výběru zaměřit? Nebo rovnou značky a konkrétní typy pián?

Dceru za rok čeká ZUŠ a už po nich taky koukám, chce hrát na klavír. Dvě děti už do ZUŠ chodí, ale housle a kytara jsou oproti klavíru levná záležitost. Mám vyhlédnuté toto https://www.mall.cz/…100052652307 jen bych jí k tomu musela dokoupit stoličku, tak snad za rok nebude s takovou částkou problém. Uvažuji, že ho koupím i dřív v době, kdy na to jistě mít budu. Nic horšího, než že bude stát a pár měsíců se na něj nebude hrat(na piano toho já moc neumím, jen pár etud a dětské písničky, možná kdybych jela podle not a ne podle sluchu, zahrála bych toho víc).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
20.6.22 22:02

@Fiveone To ale asi nebude mít dynamické klávesy, tedy nejspíš to co zakladatelka chce. Řešila bych to s vyučujícím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
20.6.22 22:04

Dynamické klávesy má třeba Yamaha Arius YDP 164.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
20.6.22 22:09
@Finkaa píše:
@Fiveone To ale asi nebude mít dynamické klávesy, tedy nejspíš to co zakladatelka chce. Řešila bych to s vyučujícím.

No pod 88 standardních klavírních kláves si představím, že to má normální úhoz, ale času je ještě dost a určitě to budu řešit pak i v ZUŠ. Řešila jsem housle a v září budu řešit i kytaru, dle mě bude potřeba 1/2, ale raději jí koupím až na začátku září, než ji kupovat teď a v září další, to se stalo s houslemi. Měli jsme doma 1/4,ale syn je prostě skřítek, takže v září jsem sháněla ještě 1/8 a 1/4 jsem schovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5651
20.6.22 22:12

@Pimperelle Yamahy mají osklivej zvuk taky, to jsem si jednou blbec koupila a jak jsem byla rada, ze jsem to prodala a zbavila se toho.

Fakt, není nad toho Kurzweila. Já mám model m210 už skoro 10 let a nemenila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21444
20.6.22 22:14

@Fiveone a vaše ZUŠ nástroje nepůjčuje? Naše housle i kytary půjčuje za pár set na rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5651
20.6.22 22:15

@Fiveone normální úhoz ma normální piano, digipiana se snaží jen navodit ten pocit :mrgreen: napadlo mě k čemu bych prirovnala, ale tak nechci zase tady bejt za prasaka :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
20.6.22 22:16
@Semtex píše:
@Pimperelle Yamahy mají osklivej zvuk taky, to jsem si jednou blbec koupila a jak jsem byla rada, ze jsem to prodala a zbavila se toho.Fakt, není nad toho Kurzweila. Já mám model m210 už skoro 10 let a nemenila bych.

To je věc názoru. U nás naprostá spokojenost😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
20.6.22 22:19
@Cuddy píše:
@Fiveone a vaše ZUŠ nástroje nepůjčuje? Naše housle i kytary půjčuje za pár set na rok.

Nemají všechny velikosti. Třeba syn má teď housle 1/8 a ty tam nemají, a kytary bych taky řekla, že budou mít větší, ale uvidím co zjistím přímo od vedoucího kytarového oddělení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
20.6.22 22:20
@Semtex píše:
@Fiveone normální úhoz ma normální piano, digipiana se snaží jen navodit ten pocit :mrgreen: napadlo mě k čemu bych prirovnala, ale tak nechci zase tady bejt za prasaka :P

Došlo mi to. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat