Pedagogické minimum - sociální pedagogika a andragogika?

3
10.3.21 08:19

Pedagogické minimum - sociální pedagogika a andragogika?

Dobrý den,

uvažuji o pedagogickém minimu. Mám vystudovaného Bc. sociální pedagogiky a poradenství a Mgr. andragogiky. Pracuji několik let jako personalistka, ale uvažuji o změně.
Nemáte někdo zkušenost s tím, co se může potom učit na SŠ? Popř. dá se učit i na VOŠ?

Děkuji moc. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
163
10.3.21 09:43

Tak záleží na jaké SŠ a VOŠ.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.3.21 09:50

@Letynka16 Děkuji za reakci, spíše mě zajímá, zda vůbec s těmito obory učit lze. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53047
10.3.21 10:01

Najdi si e-mail na MSMT a napis dotaz jim.
Oni odpovi na otazky, ktere mas.
Taky jsem se informovala, kdyz bylo treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.3.21 10:15

@Kelsey Děkuji, napsala jsem, tak uvidíme. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
10.3.21 11:09

Tak já mám Bc. ze sociální práce a Mgr. ze sociální pedagogiky + pedagogické minimum (učitel všeobecně vzdělávacích předmětů pro ZŠ a SŠ). Učím aktuálně na 2. stupni ZŠ Dějepis, Občanku, ICT a Pracovní činnosti. Prostě můžu učit vše co je všeobecné, takže třeba i vaření, výtvarná výchova. Víc ne, na ostatní předměty potřebuješ aprobaci.
Co se týká SŠ, ram je to vlastně stejný s výjimkou pedagogické SŠ, kde k tomu můžeš učit všechny odborné předměty, které jsou součástí státnic z obou titulů. Takže pro příklad bys na pajdě mohla učit pedagogiku, základy psychologie, andragogiku, všechny sociální předměty a tak.
Co se týče VOŠ, tam si nejsem jistá, ale myslím si, že to bude fungovat na podobném principu.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat