Pedagogicko psychologická poradna a speciálně ped. centrum Brno

Anonymní
23.11.20 00:19

Pedagogicko psychologická poradna a speciálně ped. centrum Brno

Dobrý den, milé maminky,
přicházím si k Vám pro radu (hlavně tedy k těm z Vás, které jste z Brna).
Náš syn je narozený v červnu (bude mu tedy v červnu 6 let), ale nejspíše bude mít odklad povinné školní docházky. Již asi od tří let docházíme na logopedii, byla mu diagnostikována vývojová dysfázie (což jsem se ale dozvěděla teprve nedávno, jak píšu níže). Bohužel v poslední době se přidala i koktavost, je to prý zároveň projevem oné vývojové dysfázie. Musím však podotknout, že syn má projevy vývojové dysfázie pouze v oblasti řeči, pokud jde o ostatní projevy této diagnózy, je v normě či téměř v normě. V oblasti řeči ale výrazně zaostává.
Nyní ale k mému dotazu. Klinickou logopedkou nám byla doporučena návštěva PPP, popřípadě i SPC, ale nevím, na jakou PPP či SPC v Brně (či konkrétně na koho) se obrátit. Zkoušela jsem si najít nějaké recenze, ale nic podstatného či aktuálního jsem nenašla.
Můžete mi, prosím, poradit, kam se obrátit, kde jsou dobří a syna dobře posoudí?
Dále mě ještě napadá - musíme popřípadě do spádové PPP či SPC (jsme z Bystrce) či se můžeme objednat kamkoliv v Brně?
Potom bude určitě užitečné si promluvit o synovi i s jeho vyučujícími z MŠ, mám to v plánu.
Prosím, poraďte mi, na koho se obrátit a jak postupovat. Navíc je teď situace ještě zkomplikovaná covidem. Doufám tedy, že jsem zatím nic nepropásla, že je ještě čas to do zápisu stihnout pořešit.
Ještě se přiznám, že jsem ze situace nešťastná a zoufalá, diagnózu vývojové dysfázie jsem se dozvěděla od logopedky ani ne před týdnem, kdy jsem si vyžádala individuální pohovor bez syna. Netušila jsem, že je to tak závažný problém (ač plně souhlasím s tím, že syn vývojovou dysfázii má), navíc je tu ještě ta koktavost, která se stále zhoršuje.
Před synem jsem silná a vyrovnaná, ale uvnitř se tím hluboce trápím, a pořád se z toho obviňuji.
Předem tedy děkuji za veškeré rady a recenze. A buďte na mě, prosím, hodné:-).
Anonym - dost citlivé informace

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
623
23.11.20 02:57

Najděte si SPC na Veslařské. Je tam jak logopedická, tak psychologická speciální poradna a moc milé paní. My tam vyřešili vše. Jak asistenta tak odklad školní docházky.
https://zslogo.cz/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
23.11.20 05:31

Rozhodně Veslařská. Tam jsou na tyto diagnózy asi největší odborníci v Brně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 09:58

Tady zakladatelka
Moc děkuji za doporučení, určitě do SPC na Veslařskou zavolám a objednám nás tam. Jen bych ještě poprosila o nějaké doporučení na pedagogicko-psychologickou poradnu, přece jen bych chtěla zkusit obojí. Budu tedy moc vděčná za Vaše tipy.

• Citovat
  • Nahlásit
263
23.11.20 11:27

My jsme byli na jaře v ped. psych. poradně z důvodu odkladu a byli jsme poslaní podle spádové školy… Každá škola má svoji spádovou poradnu… Zkus si najít stránky ped. psych. poraden a tam někde bylo, jaká je spádová pro kterou školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16081
23.11.20 11:32

Řešila jsem to pár let zpět. Syn VD expresivní. PPP nám řeklo že s VD spadáme pod SPC a k nim ať vůbec nechodíme. Byli jsem v SPC na Veslařské. Odklad a doporučení do PT.
Jakmile v PPP zmíníte VD dají od Vás ruce pryč :mrgreen: :mrgreen: Moje zkušenost.

edit: taky jsme z Bystrce. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 08:29

Ahojky, tady opět zakladatelka.
Tak tedy půjdeme určitě na tu Veslařskou. Chci se ještě zeptat, zda můžeme jít zároveň do SPC i do PPP, předpokládám tedy, že ano. A pokud tedy při objednání do PPP nezmíním VD, tak nás tam objednají - je tomu tak? A můžeme popřípadě zkusit i dvě PPP, nebo jen tu naši spádovou?
Snad to píšu aspoň trochu srozumitelně. Ráda bych měla více posudků, přece jen je otázka, zda syn tu VD má, krom řeči se opravdu u něj nic jiného neprojevuje, a i ta řeč se teď v posledních dnech hodně zlepšuje.

• Citovat
  • Nahlásit
16081
25.11.20 09:03
@Anonymní píše:
Ahojky, tady opět zakladatelka.
Tak tedy půjdeme určitě na tu Veslařskou. Chci se ještě zeptat, zda můžeme jít zároveň do SPC i do PPP, předpokládám tedy, že ano. A pokud tedy při objednání do PPP nezmíním VD, tak nás tam objednají - je tomu tak? A můžeme popřípadě zkusit i dvě PPP, nebo jen tu naši spádovou?
Snad to píšu aspoň trochu srozumitelně. Ráda bych měla více posudků, přece jen je otázka, zda syn tu VD má, krom řeči se opravdu u něj nic jiného neprojevuje, a i ta řeč se teď v posledních dnech hodně zlepšuje.

problém je v tom že PPP ani SPC nemají kompetence ke stanovování diagnózy. To děla psycholog ve spoupráci s logopedem a neurologem popřípadě ještě foniatrem.

PPP vás vezme vyšetří a odkáže na SPC pro vady řeči. Laicky řešeno SPC jsou pro dětí, které mají specilání potřeby a každé má své SPC (sluchové vady, autismus, vady řeči atd) PPP je pro děti s ADHD, ADD a dys poruchy a poruchy učení atd..
Ale zkusit to můžeš, když nezmíníš VD, udělají vám vyšetření jako každému jinému dítěti :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat