Pedagogicko-psychologická poradna - nástup do školy

135
21.12.19 07:39

Pedagogicko psychologická poradna - nástup do skoly

Dobrý den, ráda bych se prosím zeptala. Mám 5letou dcerku narozenou červenec, či-li předškolák. S tím že v příštím roce by měla jít na zápis do školy…Je moc šikovná, snaziva atd. Takže mě nikdy nenapadla myšlenka, radit se s odborníkem, zda je '' pripravena '' jit do školy. Ale poslední dobou slyším od jiných rodičů, že skoro všichni jsou do poradny objednání. Je to opravdu tak nutné? A další dotaz, pokud by na zápis šla bez toho to posudku, a při zapise by třeba úplně vyhořela, škola ji pak nepřijme? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28024
21.12.19 07:59

Rozhodne neni nutne tam chodit. Dite k zapisu ani nemusi jit, takze na zaklade zapisu ji odmitnout nemuzou, pokud to neni vyberova skola, ktera je plna a bude mit plnou kapacitu. A i tak si nejsem jista, jestli se nemusi losovat (pokud je to teda nespadove dite).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 08:01

@Hankkaa není to nutné. Jestli jsi nejista, zeptej se ve školce a podívej se, co má umět předškolák. Pokud školka na ní nic neshledává, tak to neřeš. Nenech se nahlodat tím, že letní děti musí do PPP a podobnými nesmysly. Znám dost letních dětí, co šly do školy bez odkladu a bylo to v pohodě. Na druhou stranu znám i nestoudné rodiče, kteří dali do školy nezralé děti a přineslo to jen problémy, proto je fajn se zeptat aspoň ve školce.
Zápis je jen formalita. Teoreticky ani dítě nemusí k zápisu. Ale to nedoporučuji, ono je fajn, že si to dítě zkusí. A i kdyby tam dítě neudělalo nic, tak s tím škola nic nenadělá. Hlavně to není často směrodatné.
Jsem učitelka a jednou jsem zapisovala dítě, co u zápisu nepromluvilo a ve škole pak třídní hvězda. A měla jsem i opačné případy.
Sama mám letního syna a toho do PPP beru a budu chtít odklad. Ale ten je nezralý a podle psycholožky 1-2 roky opožděný proti ostatním dětem.

• Citovat
  • Nahlásit
1820
21.12.19 08:13

Já mám taky 5 letou červencovou holčičku. Zatim si myslim, že by měla jít do školy. Ale teď ze zdravotních důvodů byla 2,5 měsíce doma. Tak se asi prvně pozeptám ve školce jak to vidí z učitelského hlediska a PPP se nebránim tak tam možná zajdeme. I když jsem slyšela, že ti tam doporučí jen to co chceš slyšet. U nás ve škole nabízí klub s předškoláky. Jsou to 2 odpoledne někdy v lednu, kde si děti zkouknou školu a plní různé úkoly. Je tam i nějaký poradce, který se taky vyjádří jak se mu dítě jeví. Nemáte u vás něco takového? Ale pokud máte v MŠ dobré učitelky tak bych se poptala hlavně jich oni jsou s dítětem asi nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
21.12.19 08:14

Děkuji za odpověď. Ve školce ji moc chválí, je samostatná, šikovná, spolupracuje. Sami mi řekli, že tam nevidí důvod pro odklad. Jediné snad, že ona sama se do školy netěší. Ale říká hlavně, že nechce přijít o kamarádky atd. Ale to jsem ji vysvětlila, většina dětí mají spadovou školu stejnou. Ještě i chodíme i na kroužek předškoláku, tam take vše bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1820
21.12.19 08:16

Teď to čtu znovu a asi jsem odpověděla špatně. Myslela jsem, že se rozhoduješ o odkladu. Pokud jsi si jistá, že do školy půjde tak samozřejmě nikam nemusíš jen k zápisu :). U nás tedy píší, že zápis je povinný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
21.12.19 08:18

@zuza92 děkuji. Podobne kurzy pořádá i naše město, a už od září chodíme. Ale určitě pravda, učitelky ze skolky by měly poradit nejvic. Já bych jí i do PPP třeba objednala, ale čekaci doby jsou dlouhé, a ani nevím, zda by se to do zápisu stihlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 08:19

@zuza92 Zápis je povinný, ale jen tím, že tam musí jít rodič vyplnit papíry. Dítě s sebou brát nemusí. Já to za sebe nedoporučuji, ale takových rodičů přibývá. U nás už nechodí k zápisu žádné děti, které mají odklad.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 08:22

@Hankkaa u nás v PPP mají stanovené, že dokladové děti máme objednávat v lednu a přednostně je berou do zápisu. To neberou školní děti. Teď jsem to řešila, protože potřebuji svoje dítě a svého žáka dostat do PPP. Takže žáka budeme objednávat v únoru s tím, že počítáme s květnem a syna budu objednávat v lednu a počítám s březnem až dubnem.

• Citovat
  • Nahlásit
1820
21.12.19 08:23

@Hankkaa nejhorší je, že přítelkyně mýho táty dělá ve školství a říkala mi, že dnes se dává spousta odkladů a zbytečných a pak jdou děti do první třídy skoro v 8 letech. A to je pak sakra rozdíl mezi čerstvým 6 leťákem a skoro 8 letým. Moje neteř měla odklad taky „jen tak“ aby si odložila povinnosti. PPP bez řečí dala posudek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 08:31

@zuza92 mně přijde, že se to přehání. Odklady jsou, ale aspoň u nás to je tak 4-5 dětí na třídu (cca 25 dětí) a v 90% jsou to letní děti, když jde někdo skoro v osmi (což jsou pro mě podzimní děti), tak mají sakra velký problém a dřív by do běžné školy ani takové děti nešly. Takže i v těch skoro osmi se školou zápasí a jsou nezralí…

• Citovat
  • Nahlásit
666
21.12.19 08:38

Za mě doporučuji návštěvu PPP a důkladné zvážení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25038
21.12.19 08:40

@Hankkaa na toto by tě měli upozornit ve školce, zda je poradna nutná nebo ne. Ber to tak, že v dnešní době ještě spousta dětí neumí v 5 - 6 letech všechny hlásky a tam by nástup do školy měla posoudit PPP. Pak často neklid, neschopnost plnit zadané úkoly atd. Pokud nevidíš žádný problém, šla bych normálně k zápisu a uvidíš, oni v případě problému doporučí PPP, aby navrhla odklad. Já jsem v PPP byla se synem kvůli řeči. V té době neuměl ani sykavky natož R a Ř. Brala jsem to ta, že s tímto hendikepem ho do školy dám, kdyby se našlo něco dalšího dáme odklad. Do školy šel i před doporučení dát odklad. S dcerou se nikam nechystám, ta dle mě je odpovídající věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25038
21.12.19 08:46
@zuza92 zápis je povinný pro rodiče. Musí donést všechny papíry, aby se o dítěti vědělo.
@zuza92 píše:
@Hankkaa nejhorší je, že přítelkyně mýho táty dělá ve školství a říkala mi, že dnes se dává spousta odkladů a zbytečných a pak jdou děti do první třídy skoro v 8 letech. A to je pak sakra rozdíl mezi čerstvým 6 leťákem a skoro 8 letým. Moje neteř měla odklad taky „jen tak“ aby si odložila povinnosti. PPP bez řečí dala posudek.

To je ono. Aby to měli rodiče lehčí, tak jim dáme odklad a já jsem byla za exota, když jsem řekla, že mu bude čtení kvůli řeči dělat trošku problémy a aspoň se naučí makat a nebude brát školu jako super pohodu a pak najednou v 5-6 třídě šok, že musí něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
21.12.19 08:52

Logo navstevujeme jen kvůli písmenku Ř. Děkuji, o tom, že předškolní děti mají v PPP přednost jsem nevedela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat