Pedagogicko-psychologická poradna - nástup do školy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
906
21.12.19 08:54
@Aspera píše:
@zuza92 zápis je povinný pro rodiče. Musí donést všechny papíry, aby se o dítěti vědělo.To je ono. Aby to měli rodiče lehčí, tak jim dáme odklad a já jsem byla za exota, když jsem řekla, že mu bude čtení kvůli řeči dělat trošku problémy a aspoň se naučí makat a nebude brát školu jako super pohodu a pak najednou v 5-6 třídě šok, že musí něco dělat.

V paté v šesté třídě přijít šok může, ale dítěti je 12, nebo 13. V tomto věku jsou psychické, fyzické a sociální dovednosti úplně jinde, než u nevyzráleho šestileťáka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29828
21.12.19 09:09
@zuza92 píše:
@Hankkaa nejhorší je, že přítelkyně mýho táty dělá ve školství a říkala mi, že dnes se dává spousta odkladů a zbytečných a pak jdou děti do první třídy skoro v 8 letech. A to je pak sakra rozdíl mezi čerstvým 6 leťákem a skoro 8 letým. Moje neteř měla odklad taky „jen tak“ aby si odložila povinnosti. PPP bez řečí dala posudek.

A pak je strasne prima, kdyz je diteti ve tretaku na SS osmnact a rozhodne se, ze skola je na prd a tak ji ukonci. Zrovna to potkalo zname. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14430
21.12.19 09:20
@Svistice píše:
A pak je strasne prima, kdyz je diteti ve tretaku na SS osmnact a rozhodne se, ze skola je na prd a tak ji ukonci. Zrovna to potkalo zname. :zed:

mojí holce taky bylo ve třeťáku na SŠ osmnáct a odklad neměla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10899
21.12.19 09:23

Poradny jsou přecpané i dětmi, co tam nemají co dělat a přesto jim ten odklad někdo napíše.
Na druhou stranu je pravda, že je víc dětí, které odklad potřebují.
Zda to souvisí s tím, že rodí v průměru starší rodiče nebo spíš s nevhodnou výchovou, toť otázka.
Já bych řekla, že obojí dohromady.
Pokud je dcera v pohodě, tak bych tam nechodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8809
21.12.19 09:31
@Hankkaa píše:
Děkuji za odpověď. Ve školce ji moc chválí, je samostatná, šikovná, spolupracuje. Sami mi řekli, že tam nevidí důvod pro odklad. Jediné snad, že ona sama se do školy netěší. Ale říká hlavně, že nechce přijít o kamarádky atd. Ale to jsem ji vysvětlila, většina dětí mají spadovou školu stejnou. Ještě i chodíme i na kroužek předškoláku, tam take vše bez problémů.

Tak v tamhle případě bych neřešila ani odklad ani zralost.
Učitelky mají zkušenost a jsou s ní denně a ví.
Já plánuju s dubnovou dcerou zajít. Je podle mě na hraně, ale je před námi ještě 9 měsíců. Snad „dožene“ co potřebuje. Dcera se těší, v tom mám výhodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
13702
21.12.19 09:37
@Svistice píše:
A pak je strasne prima, kdyz je diteti ve tretaku na SS osmnact a rozhodne se, ze skola je na prd a tak ji ukonci. Zrovna to potkalo zname. :zed:

Osmnáct je ve třeťáku všem. Masakr je, když jim je osmnáct ve druháku nebo nedejbože v prváku. :nevim: A s tím ukončením studia máš pravdu, motivace se ztrácí a hlavně kluci už chtějí žít jinak, než ve dvaceti sedět v lavici na SŠ. :nevim:

A taky je úplně normální studovat na etapy, takže šestadvacet a teprve bakalář…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 09:40

@bublinek někdy učitelky ve školce mají jiná měřítka.
Synovi odklad nedoporučují, že je šikovný - drží špatně tužku (ale jako úplně divně a naopak), neumí 12 hlásek, plete si barvy, umí jen jednu básničku, nevydrží u ničeho, vzteká se (i ve školce), nezvládá fungování v kolektivu… Ale podle učitelek může jít :roll:
Kdyby mi dáreček, jako je syn, přišel do třídy, tak bych nebyla nadšená. Ale jak jsem že školství, tak ho beru do poradny pro odklad a s ničím jiným nepočítám.

• Citovat
  • Nahlásit
8809
21.12.19 09:50
@Anonymní píše:
@bublinek někdy učitelky ve školce mají jiná měřítka.
Synovi odklad nedoporučují, že je šikovný - drží špatně tužku (ale jako úplně divně a naopak), neumí 12 hlásek, plete si barvy, umí jen jednu básničku, nevydrží u ničeho, vzteká se (i ve školce), nezvládá fungování v kolektivu… Ale podle učitelek může jít :roll:
Kdyby mi dáreček, jako je syn, přišel do třídy, tak bych nebyla nadšená. Ale jak jsem že školství, tak ho beru do poradny pro odklad a s ničím jiným nepočítám.

jak 12 hlásek? Docházíte na logopedii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15895
21.12.19 09:51

U staršího syna mi ve školce odklad nedoporučili, přestože v době objednání do PPP neuměl Č, Š, Ž, R a Ř. V PPP mi paní řekla, že kvůli tomu mluvení by mohl mít problém se sluchovým vnímáním, že mi odklad doporučí, ale ať se sama rozmyslím. Do zápisu zvládl Č, Š a Ž, takže jsem ho do školy dala. R a Ř mu naskočilo samo přes prázdniny. V první třídě přišly problémy s chováním a v PPP jsem ještě dostala vynadáno, že mi přece doporučili odklad, že je to moje chyba, když jsem ho dala do školy. :lol:
Mladší je červencový, je mu 5 a odklad mít bude, ač je jinak na školu připravený. Mluví fakt hrozně, rychle, nepohybuje správně rty a jazykem. To už do září nedoženeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 10:01

@bublinek jsem učitelka, tak to řeším už 4 roky. Prostě neumí vyslovit 12 hlásek, má špatnou gramatiku a nevysloví shluk souhlásek. Ale učitelka se divila, že budu dávat odklad, pry mám deformaci, že jsem učitelka :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
29828
21.12.19 10:07
@SAJ píše:
Osmnáct je ve třeťáku všem. Masakr je, když jim je osmnáct ve druháku nebo nedejbože v prváku. :nevim: A s tím ukončením studia máš pravdu, motivace se ztrácí a hlavně kluci už chtějí žít jinak, než ve dvaceti sedět v lavici na SŠ. :nevim:A taky je úplně normální studovat na etapy, takže šestadvacet a teprve bakalář…

Tak tady ten je asi v druhaku (no teda byl), protoze odklad mel.
A ano, proc dal sedet ve skole, kdyz si muze vydelat 20 cisteho nekvalifikovanou praci (kterou by mezi nami mohl delat o vikendech a prazdninach jako brigadu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14430
21.12.19 10:36
@Svistice píše:
A ano, proc dal sedet ve skole, kdyz si muze vydelat 20 cisteho nekvalifikovanou praci (kterou by mezi nami mohl delat o vikendech a prazdninach jako brigadu).

no, pak je ale jedno, jestli je studentovi osmnáct ve druháku, ve třeťáku nebo ve čtvrťáku - pokud nechce školu dokončit, protože má lukrativnější vyhlídky, tak ji prostě ukončí a nazdar, odklad na základce v tom nehraje žádnou roli :nevim: mmch ještě když základka končila osmičkou, jsem na střední měla v prváku tři spolužačky, které na škole byly jenom kvůli rodičům - ani jedna z nich s námi nešla do druháku a to patřily mezi dobré studentky. jedna odešla kamsi za svým chlapcem a živila se manuální prací, další dvě nevím. plnoleté nebyly a stejně s tím rodiče nic nezmohli, když se chtěli na školu vykašlat, tak se prostě vykašlali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
21.12.19 11:37

Pokud se ti dítě jeví jako bystré a učitelkám ve školce též, nešla bych. Syn je v srpnu, také jsem měla obavy plynoucí v podstatě jen z data narození. Dala jsem na rady učitelek. Měly pravdu, školu zvládl s přehledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
21.12.19 13:11

Mám stejně staré dítě a o odkladu a ppp jsem ani neuvažovala. Na pětileté prohlídce u lékařky všechno ok, dítě schválila, ve školce taktéž. Mluví krásně, počítá, zájem o písmenka, sociálně zdatné. A i starší dítě bylo bez odkladu i když drobné nedostatky byly. Umělo ř ale ne r. Sociálně zdrženlivější. Zvažovala jsem právě PPP. Ale kamarádka učitelka mě přesvědčila, že je jinak naprosto ok, rok školky navíc by mu nic nedalo. A měla pravdu, mluvu dopilovalo hned na podzim a co se týká kontaktnosti, tak tam byla změna ohromná, měli výbornou učitelku, která věděla jak dítě podpořit, ve druhé třídě už bylo dítě suverén.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
13702
21.12.19 14:45
@Svistice píše:

Jo, je to velký problém. U mnoha odpadlíků cítím, že jim přijde rok a půl nebo ještě víc jako nekonečno, marnost a peklo. Prostě nevidí světlo na konci tunelu a nedokážou pokračovat. Kdyby maturovali v osmnácti jako my, vydrželi by to.
Litují toho - ale až o deset, patnáct let později - a to si už maturitu dodělat nedokážou.

Myslím si, ze kombinace odkladu jen pro jistotu a deváté třídy k tomu je sakra špatně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat