Pediatr Ostrava-nekoukající na tabulky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 07:37
Pediatr Ostrava-nekoukající na tabulky

Hezký den všem :mavam:
Mám dotaz na rodiče z Ostravy, má někdo z Vás pediatra, který se neřídí jen tabulkama, ale i svým rozumem?
Dcera rozhodně není tabulková o jednu lajnu je pod 3tím percentilem, ale roste, přibývá na váze, je drobnější, ale to já i její tatínek taky :nevim: Endokrinologie, genetika vše ok, a i přesto nás pediatr nutí do růsťáků, protože není dcera tabulková… Našla jsem maminky, které mají ještě víc netabulkové děti, ale dokud dítě přibývá na váze a výšce jejich pediatr na to kouká svým rozumem a ne tím, co mu hlásí tabulka.
Bohužel se jedná o pediatry na druhé straně republiky :zed:
Děkuji za případné tipy :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
7.straka
Kecalka 451 příspěvků 23.01.19 08:17

Tak si normálně trvej na svém, že s navrhovanou léčbou nesouhlasíš, ať ti klidně dá podepsat papír. U naší doktorky se normálně dohodneme, moje děti, moje zodpovědnost, pokud to nezasahuje do zákona (očkování atp.)

Anitramm
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 23.01.19 08:24

Bohužel jsem též z druhé strany republiky, jen vám chci říct, že držím palce, ať takového pediatra najdete a určitě se nenechte do ničeho tlačit!! :kytka: Chtít cpát do dítěte růstový hormony jen proto, že není tabulkový, je teda vrchol. :zed:

Nikolahn
Povídálka 22 příspěvků 23.01.19 08:28
@7.straka píše:
Tak si normálně trvej na svém, že s navrhovanou léčbou nesouhlasíš, ať ti klidně dá podepsat papír. U naší doktorky se normálně dohodneme, moje děti, moje zodpovědnost, pokud to nezasahuje do zákona (očkování atp.)

Očkování neodsouvám ani nic podobného, vždy jsem doktorce vyšla vstříc, lítala po specialistech, stejně nic nenašli, jen prostě není tabulková :nevim:
Až tam půjdem na kontrolu tak jí to teda řeknu tak jak jsi mi psala- vůbec jsem nevěděla, zda se to může. Děkuji

Nikolahn
Povídálka 22 příspěvků 23.01.19 08:30

@Anitramm
Bývala pediatrička taková byla, měla i mě od mimina, ale z důvodu dlouhodobé nemoci ukončila praxi. Já bych mlčela a s růsťákem souhasila, kdyby neprospívala,neměla váhové/výškové přírustky, ale roste.

Nikolahn
Povídálka 22 příspěvků 23.01.19 08:30

Omylem jsem to vložila anonymně a všimla si až teď tak se omlouvám. :)

Fifi2
Kecalka 228 příspěvků 2 inzeráty 23.01.19 08:32

Taky jsem nespokojená s doktorkou :roll: ale jak jsem hledala novou podle recenzí, tak všechny dobré v Ostravě mají plno :( dívám se vždy na znamylekar.cz zkus se podívat, třeba jsem někoho přehlédla, dívala jsem se prevazne na Jih. :kytka:

sofie1974
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 23.01.19 08:32

@Nikolahn
Můj syn rozhodně nebyl tabulkový, do tří let mírně pod 3%, ale on byl drobný od narození, přibýval a rostl, ale pomalu. Te´d, skoro ve 4. letech, je skoro ukázkový průměr:) Náš pediatr nás do ničeho nenutil, ani nenabízel růsťák, taky proč? Jen byl více sledovaný. Jak je dcera stará?

Avy
Povídálka 41 příspěvků 7 inzerátů 23.01.19 08:58

Ahoj, mám děti pod třetím percentilem hned dvě a přesně toho pediatra, kterého sháníte, ovšem na druhé straně republiky.
Ten náš podprůměrný růst mých dětí řeší bohužel podle mě až moc vlastním rozumem. Starší byl maličký od narození, ale jeho bráška měl pri narození míry na padesátém percentilu, ovšem teď, ve dvou letech, je s výškou taky pod třetím. Pediatr mě vždycky v ordinaci ukolébá, že vyrostou…

Nikolahn
Povídálka 22 příspěvků 23.01.19 09:18

@sofie1974 dceři bude v březnu 5, je narozená předčasně a vždy byla drobná. Od 2,5 let má Fortini a tam jsou velké změny, přibývá, roste, v grafech jde pomalu na 3 percentil. Teď za 3 měsíce přibrala 1kilo a vyrostla o 3 cm. Má teď 11kg a 95cm. Já mám 159 a 43kg a partner 182 cm a 64kg. Moje strana rodiny je taková menší a suchá :nevim:

Nikolahn
Povídálka 22 příspěvků 23.01.19 09:22

@Avy
Ahoj, naprosto Tě chápu, ono se buď něco řeší moc nebo vůbec :nevim: a zlatá střední cesta je snad vzácná. Tomu, že vyrostou docela věřím, dcera nabírala po kouskách 300-500g/3 měsíce a najednou udělala skok a přibrala kilo. Výšku si drží stejně 1-3cm/3 měsíce, jste aspoň více hlídání? Častější vážení a měření jako máme my?

sofie1974
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 23.01.19 09:33

@Nikolahn
mmm-myslím, že to váš pediatr asi taky řeší kvůli škole, 11 kg je fakt málo. Co mi říkala známá, tak by při vstupu do školy prý měli kluci vážit aspoň 17 kg a holky 19 kg. S pediatrem bohužel neporadím, jsem z Prahy, ale do ničeho Tě nutit nemůže. Max. bych si vyžádala ještě názor nějakého odborníka z nějaké klinika…Ale pokud máš ty 43 kg, co doktor čeká :jazyk:

Nikolahn
Povídálka 22 příspěvků 23.01.19 09:46

@sofie1974
Právě, že to neřeší kvůli ničemu, jen že je drobná teď, do školy půjde s odkladem v 7,5 letech, to už jsme domluvené dlouho s doktorkou, aby to vše dohnala.
Já jsem ve skupině co se nedonošeňátkama zabývá a jedna mamča tam psala, že její dcera má 6 let a váhu 13,5kg a 97 cm a endokrinologie to odložila, že růstový hormon není potřeba. A myslím, že my na tom budem v 6 ti letech určitě lépe :potlesk:

Avy
Povídálka 41 příspěvků 7 inzerátů 23.01.19 09:55

@Nikolahn Aspoň jsi mě potěšila, že má někdo ještě drobnější dítě, než já a všechno je podle vyšetření v pořádku. Staršímu byly 4 a má 94 a něco přes 11 kilo. Na váhu si u něj stěžovat už vůbec nemůžu. Pediatr se jen podívá na mě a nechápe, co bych si představovala :).
Taky doufám, že ti moji kluci vyrostou trochu později a nevyžaduji žádné velkolepé kroky, jako je podávání růstového hormonu. Jen bych ráda věděla, že jsme nic nezanedbali a v dál klidu čekala, až vyrostou. Já i můj muž jsme vzrůstem lehce nad průměrem, tak jsem se těšila na ty urostlé syny :D.
Mimochodem, váhový limit pro vstup do školy už je dávno zrušený. Neplatil už za mých školních let. Neměla bych šanci ho jako prvňák splnit.

Petkaelik
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 23.01.19 10:06

Doporučuji naši pediatru. Nevím sice jak se staví k tabulkám, ale já i po přestěhovaní k ní dojíždím , protože jsem maximálně spokojena. Vím teda, že neočkující matky nepříjmá, ale například proti cestování a létaní s kojenci po Evropě nic nemá. Mám s ní jen ty nejlepší zkušenosti, důveřuji jí a i sestřička je moc milá a krásně to s dětmi umí obě. Daniela Pniaková

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >