Pediatr podporující dlouhodobé kojení Brno

45
23.12.20 16:17

Pediatr podporující dlouhodobé kojení Brno

Prosím, sháním pediatra v Brně co mi neřekne že kojení po roce již malé nic nedává. Malá je nejedlik a i když stále přibírá, za posledních 5 m přes kilo (17m), tak mi dok po otázce o kojení spustila že je podvyživená a kdesi cosi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1586
23.12.20 16:30

A kvůli tomu chceš měnit pediatra 8o Pokyvej hlavou, že rozumíš, a koj dál, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
23.12.20 16:32

No malá je drobná, pod třetím percentilem a mám obavy že to budu mít na talíři pořád a budu to poslouchat do její dospělosti. Pozvala nás na převážení v únoru 😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
23.12.20 16:38

@Sim000nka kolik váží a měří? A jaké byly míry při porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
23.12.20 16:39

Tak neříkej, že ještě kojíš. Já tohle s pediatrem neřeším. Ve 20m má 10kg a jediný co se kolem půl roku ptal, jestli dávám příkrmy. Pak říkal něco o pevné obuvi, to jsem taky odkývala, v duchu si řekla, že tenhle názor nesdílím a bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6483
23.12.20 16:41

A co chce doktorka dělat, rvát ji jídlo do krku jak huse? Taky jsem měla dceru úplně na spodní hranici vahy a rozjedla se až kolem 3 roku. Doktorka mě řekla ať ji dávám do jídla máslo, kokosovy tuk atd, tak jsem to odkyvala a jela si dal svou. Kojila jsem do roku a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
23.12.20 16:47

Chce abych nekojila a vlastně ji nechala vyhladovět že „si zvykne že má jíst“. Porodní míry 2760 g a 48 cm, v roce 7485/69, včera v 17m 8580/73,5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
23.12.20 16:53
@Sim000nka píše:
Chce abych nekojila a vlastně ji nechala vyhladovět že „si zvykne že má jíst“. Porodní míry 2760 g a 48 cm, v roce 7485/69, včera v 17m 8580/73,5.

Tak to není žádná hrůza. Je drobnější, ale přibírá, moje děti také byly. Doktorku bych kvůli tomu neměnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3875
23.12.20 16:53

Dcera tez nepribirala a zhorsilo se to jeste po tom, co jsem kojit prestala. Takze dulezite, jak to citite vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
23.12.20 17:13

No jenže ona má doktorka pravdu. Pokud víc kojis, než ona jí, tak klidně může nelribirat z toho. Vliv tomto věku už kojení opravdu nestačí, je potřeba normální pestrá strava. Kojení klidně ano, to určitě neprestavej, pokud nechceš, ale ne jako hlavní jídlo. Je potřeba dítě naučit, že má jíst normální jídlo. Kojení nechat třeba na ráno a večer na uspání, nebo po probuzení…Prostě už jen jako rituál, ne jako jídlo. Mám velmi drobného syna, motá se kolem 3. percentilu, kojen byl do neceleho roka, ma navic ABKM a doktorka mi říkala, že kojení je tak nějak jedno, pokud dítě normálně jí, tak ať se k tomu klidně 5× denně koji. Pokud ale neji, musí se to kojení prostě na čas omezit, aby dítě jíst zacalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10054
23.12.20 17:24

Je dost dětí, které po ukončení kojení začnou jíst pořádně, a taky ale dost dětí, které nezačnou a ty to kojení dost zachraňuje.

Já mám pediatra hlavně na to, aby co nejlépe rozeznal nemoc či jiný zdravotní problém a dokázal to dobře řešit/léčit.
Ostatní s ním neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
23.12.20 17:29

No nikdo mi nezaručí že bez kojení bude jíst víc jaksi… Jinak se mě výslovně ptala kolikrát za den kojim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
23.12.20 17:50

Tak jasně, že se ptá. Potřebuje zjistit, co a v jakém množství to dítě ji. Evidentně naznala, že ji málo, tak doporučila změnu jídelníčku. Pokud by naznala, že ji dost, doporučila by jiný postup. Třeba odběry krve. Taky záleží, jak velcí jste vy rodiče. A v neposlední řadě jde i o tom jestli roste rovnoměrně, nebo se v růstu opozduje. Pokud je od narození na 3. percentilu a pořád s jeho drží, kopíruje tu křivku, tak je prostě drobná a můžeš max zkusit tu změnu jídelníčku. Pokud se ale v grafu propadá do nižších pasem, je na místě raznejsi řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
23.12.20 18:08

No já vidím problém v tom, že v roce jsem se jí výslovně ptala a ona že nevidí problém, že si jede svoji křivku a po té přibírá a že ji krmíme dobře, bez zmínky o kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19062
23.12.20 18:10

Jenže ona má lékařka vcelku pravdu. Pro dítě je kojení pohodlnější, tak ho preferuje před jídlem. Jenže tvoje mléko jí evidentně nestačí a potřebuje, aby dostávala i jinou potravu. Nevadí ti, že může trpět vývoj? Kojení není vždycky to nejlepší a v tuhle chvíli má už být jen doplnk stravy, ne její základ. Předpokládám, že lékařka chce, aby jsi kojení omezila a dítě mělo hlad i na normální stravu. Lékařka viděla tisíce dětí, studovala a je to odborník, tak asi ví, co dělá. Není dobrý se utěšovat, že je dítě jen drobný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat