Pejsek čůrá a značkuje doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lemonnka
Stálice 83 příspěvků 01.10.14 16:13
Pejsek čůrá a značkuje doma

Ahoj, prosím o radu nebo názory. Mám biewwer yorka a čůrá mi po bytě, respektive na jedno místo a to v kuchyni, vždy jen v noci. Není to každý den, ale dost často a občas vidím trošku označkovaný nábytek třeba roh skříně. Byli jsme na veterině, ledviny prý fungují normálně, měl jen zvýšený jaterní testy. Jsem rozvedená, přestěhovaná, ale „doma“ to dělal také a teď v pronajatém bytě též. Je poslušný, ale tohle nevím jak odnaučit, už jsem zkoušela snad vše. Je mu přes dva roky. Přes den nikdy nic neudělá, na procházky chodíme třeba v 10 večer a ráno v 5. Taky se občas stane, když přijde přítel a vítají se, že si učůrne trochu. :nevim:

Reakce:
klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 01.10.14 20:36

@Lemonnka Dělá ti to na truc. :mrgreen: Co jsi zatím zkoušela? To učurknutí při vítání je ok, s tím nic nenaděláte, to je z radosti.

Lemonnka
Stálice 83 příspěvků 02.10.14 06:46

@klenice Takže takovej dvou a půl roční truc? :D Taky mě to napadlo. Odebrání vody v určitou hodinu, když to je mi líto, kdyby měl v noci žízeň, samozřejmě ráno vynadání u loužičky, klasika, pak jsem vše vytřela savem, octovou vodou aby to nebylo cítit - nic. Pak už jsem zkusela fázi nevšímání, pak jsem hodila starou deku na to místo kde čůrá, tak se vyčůral za ní. Ale jakmile jdu ráno do postele, tak se hned schovává ví, co udělal, nikdy jsem ho za to nemlátila, max. malinko plácla přes zadek, což mělo ještě horší výsledek, protože se bál pak jít ven. Ach jo :zed:

Lemonnka
Stálice 83 příspěvků 02.10.14 06:48

Ó pardon ráno do kuchyně…překlep

Attila8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 06:56

Brácha si koupil jorka taky a kdybych mohla nakopnu ho tak že mi podělá botu, je úplně to samé, akorát s tím rozdílem že ochcává nám barák uvnitř když jsou s ním na návštěvě… taky nevím co s tím, už mají zákaz ho k nám brát. já mám ráda psy, máme doma tři a jsou s námi uvnitř doma… ale zkrátka toto je pes kterého ani zmlátit nemůžete protože by jste ho zabila… je to malá mrcha rozmazlená co může vše a zlobte se jak chcete ale takový jsou ti smetáci všichni… buď to řve jak pominutý a útočí, nebo se to třepe

Lemonnka
Stálice 83 příspěvků 02.10.14 07:08

@Attila8 Myslím, že náš pes není rozmazlený a všechno nemůže. No toho našeho bych asi nezabila má skoro 5 kilo, netřepe se, neútočí ani neštěká. Samozřejmě občas jo jako ostatní psi. Když jsme byli na dovolené, byl na hlídání u přítelovo rodičů a tam ani ťuk…

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 02.10.14 09:55

@Lemonnka Klidně i mnoho roční truc, kamoščin york to dělal 3,5 roku. Je naštavaný, něco mu v noci vadí a „tímto tě trestá“. Bývá přes den doma sám třeba 6 hodin? Co se stane, když je sám, je načůráno? Popiš mi vaše rituály než jdete spát. (předpokládám, že s vámi není v ložnici). Kde spal u rodičů, nenechávali náhodou otevřené dveře do ložnice, aby ho slyšeli?

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 02.10.14 10:00

@Attila8 .. buď to řve jak pominutý a útočí, nebo se to třepe :mrgreen: Sousedi mají čivavu a naprosto jsi to vystihla. :lol: Můj 40kg pes ji záměrně ignoruje a ona kolem něj líta jako splašená, huláká, klepe se a ten můj si odfrkne a jde pryč.

Lemonnka
Stálice 83 příspěvků 02.10.14 10:04

@klenice Ano přes den je doma sám, jsme v práci, ale to nikdy nic neudělá, opravdu se jedná jen o tu noc. Ano je s námi v ložnici, respektive mam 1+1 takže obývák i ložnice v jednom. Někoho možná znechutim, ale spí s náma v posteli. Spal vždycky. No rituál koukáme se večer většinou na TV a pak jde přítel okolo 10 s ním ven, buď jdeme spát, on jde rovnou s námi nebo ještě pak koukáme dál třeba, to je s námi na gauči nebo spí pod…JInak se ho snažíme brát co nejvíc ven, kam může bereme ho sebou. U rodičů spal též v posteli :nevim:

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 02.10.14 10:22

@Lemonnka Nesoudím, každý ať to má doma, jak mu to vyhovuje. ;) A když tu spoušť uklízíš, je u toho? Já bych za prvé dělala jednu věc. Ráno, když se probudí a bude „mokro“, nekárej ho, dělej, jako že nic, a zavři ho třeba do koupelny, aby neviděl, že to uklízíš. Podle mě se v noci nudí a vymýšlí kraviny. Má někde svůj vlastní pelíšek? Máte možnost psa zavřít třeba na chodbu?

Lemonnka
Stálice 83 příspěvků 02.10.14 10:59

Ano pelíšek má, ale upřímně v něm nebyl ani jednou, je to spíš taková ta boudička, možná bych mohla koupit klasický pelíšek. No většinou to nevidí je s přítelem venku, ale někdy je u toho, ale spíš si někam zaleze. Zavřít máme možnost do chodby. Je pravda, že v noci mě třeba vzbudí, že si hraje, nebo kouše takový ty bůvolí kosti a nebo třeba kouká z okna. A to si nemyslím, že by neměl vyžití, je venku, hraju si s nim pořád. O víkendu může běhat celej den venku, pak nachvíli vytuhne a zase.

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 02.10.14 11:11

@Lemonnka Neměj výčitky, není to o nedostatku pohybu nebo vyžití. On to dělá NASCHVÁL! Pořídila bych pejskovi rozhodně vlastní pelíšek a dala mu jej na chodbu, stejně tak, jako misky s jídlem a vodičkou (máte-li na to prostor). Našteluj mu to tam třeba v sobotu ráno, aby měl celý den si na to zvyknout a tys měla čas se mu věnovat. Dej mu tam hračky a pamlsky JEN když je na místě, tj. v pělíšku - buď důsledná! Nejsem zastánce toho, aby pes měl celodenní přísun pamlsků (bůvolí kosti atd.). Když pominu to, že se tím může udusit, když nejsi doma, tak to má být za odměnu. Dej mu k tomu pelíško nějaké svoje tričko po cvičení, aby tě cítil. Zkuste si během dne hrát u pělíšku, dávej mu nějaké pamlsky - v pelíšku, hrajte si na chodbě a udělej mu z ní „jeho místnost“. Večer, jak se díváte na telku, tak těsně než půjdete spát a byt utichne, chvíli se mu věnuj, ale už na té chodbě. Mazlete se, hlaď ho a naposledy mu dej v pelíšku pamlsek. Pusu, dobrou a zavřít dveře. Co myslíš, že se staně, začne kravál?

Doplněno: A tu boudičku, ve které nikdy nebyl dej pryč.

Lemonnka
Stálice 83 příspěvků 02.10.14 11:24

Zkusím to, s tou chodbou to bude horší, prostoru tam moc není. Co bude dělat až zavřu nevim, ale v klídku to asi nebude…Tak se vydáme pro pelíšek. On ty kosti kouše jen když jsme doma, má je za odměnu. Přes den je nekouše, ráno hračky uklidim většinou do jeho košíku a když přijdu jsou všechny hračky na svym místě. Není to první york, s minulým jsem chodila i na cvičák a nikdy tohle nedělal, pominu to, že až když byl starý a nemocný, ale to se nedalo nic dělat. Tohle je exot, no asi kus od kusu.

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 03.10.14 09:23

Vyzkoušej to, i v malém prostoru se dá čarovat. ;)

Ladybird146
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 03.10.14 09:29

@Lemonnka Nečetla jsem kromě tvého příspěvku nic dále, takže nevím, jestli už ti někdo toto neporadil - my jsme každého pejska, kterého jsme měli odnaučili pouze jediným způsobem -chyť ho za krkem a vymáchej mu v tom čumák se slovy např. fuj to se dělá, to nesmíš atd…pak ho pošli na místo - důrazně!.to ti řeknou i kynologové :palec: samozřejmě to musíš udělat co nejdříve po vykonání potřeby aby věděl, za co to je! do měsíce máš pokoj :pankac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >