Pejsek hodně tahá na vodítku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  27.03.18 09:47
Pejsek hodně tahá na vodítku

Ahoj, chci se zeptat jak řešíte tahání pejska na vodítku. Máme 25 kilového oříška. Je to 11 měsíční janek :) hodně ho pouštím bez vodítka, ale ne vždy to jde. Jak ho to odnaučit? První psík také tahal ale ten má 12kilo tak mě to tak nevadilo a v roce a půl ho to přešlo. Na cvičáku používáme stahovací obojek. Venku ne (nechci aby se na něm uškrtil janek). A ani se to nedoporučuje na procházce používat stahovák. Zkoušel jste někdo třeba kšíry? Pejsek je poslušný, ale když vidí jiného pejska nevidí ani neslyší :) a to jsou kluci dva. Druhý to nedělá.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Klaris23
Kecalka 122 příspěvků 27.03.18 09:50

Ahoj mam 15kg stěně taha jako blazen ksiry trosku pomohli ze si ho lip přitáhnes. Jinak za me stahovak zachvili bych mela vytahane ruce.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2077 příspěvků 27.03.18 09:53

Urcite pouzivej ksiry, pokud taha a ma obojek, je to dost velkej zaprah na psi pater.

Anonymní  27.03.18 09:56

@Klaris23 on jak vidí podobného psa jako on tak mi může ruce urvat :). Mě bylo řečeno že stahovák brát na procházku nemám, kort když jdu s oběma psy. No aby mi nezlomil obě ruce než se ten náš janek sklidní. :) je z útulku ale bylo mu asi 4 měsíce když jsme si ho brali. :srdce:

Anonymní  27.03.18 10:01
@Azeretereza píše:
Urcite pouzivej ksiry, pokud taha a ma obojek, je to dost velkej zaprah na psi pater.

Asi je zkusim koupit peškovi jednomu. Vždy když takle táhne uděláme otočku a jdem jiným směrem (tak mě to učí na cvičáku kamarád chovatel) je s ním práce ale je hodně poslušný na to že je z útulku, jen nesmí vidět velkého pejska to mě fakt nebere ta jeho reakce :D

Ivul87
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 27.03.18 10:02

Tlustý obojek a když zatáhne tak s ním škubni nebo ho zatahej za ocas. Jak povolí vodítko, povol taky. Kšíry jsou blbost, pes tak jen má větší oporu a lépe se mu s tebou manipuluje.

Amys
Generální žvanilka 20620 příspěvků 27.03.18 10:06

Rudolf Desenský doporučuje při tahání za vodítko začít couvat a nebo zastavit. Pes časem pochopí, že pokud chce jít dopředu, tak holt musí jít vedle nohy. A na tom bych trvala. Vymezte si na to čas a i kdybyste měli jít jen sto metrů od baráku a hned zpátky ( protože to půjdete s tím couváním a stáním asi hodně dlouho :lol: ), tak to do budoucnosti stojí za to.

Mgree
Kecalka 427 příspěvků 27.03.18 10:06

Mám to samé doma. Mám maliňačku a taky tahne, ona je hodně temperamentní. Dávám jí ohlávku a je díky tomu lehce ovladatelná, ale tahání to myslím neodnaučí.

Mgree
Kecalka 427 příspěvků 27.03.18 10:07

Kšíry bych nedávala, když je bude mít, bude tím více táhnout.

Boeing737
Stálice 51 příspěvků 27.03.18 10:09

Na kšírech bude tahat ještě víc. A není třeba škrtit psa na stahováku, je třeba mu to vysvětlit. Mně když pes tahá, zastavuju a dokud vodítko nepovolí, nejde se dál. Někdo se úplně otáčí a změní směr, někdo využívá halti ohlávku, kterou otočí psovi hlavu, když zatáhne. Všichni psi chtějí jít dopředu za zajímavýma věcma. Když zjistí, že se nikam nedostanou, když budou tahat, spojí si to dohromady. Taky se to dá řešit naučením chůze u nohy. Pokud se jde na vodítku, tak jenom na prověšenym a u nohy. Já využívám „start stop systém“.

Anonymní  27.03.18 10:13
@Ivul87 píše:
Tlustý obojek a když zatáhne tak s ním škubni nebo ho zatahej za ocas. Jak povolí vodítko, povol taky. Kšíry jsou blbost, pes tak jen má větší oporu a lépe se mu s tebou manipuluje.
@Amys píše:
Rudolf Desenský doporučuje při tahání za vodítko začít couvat a nebo zastavit. Pes časem pochopí, že pokud chce jít dopředu, tak holt musí jít vedle nohy. A na tom bych trvala. Vymezte si na to čas a i kdybyste měli jít jen sto metrů od baráku a hned zpátky ( protože to půjdete s tím couváním a stáním asi hodně dlouho :lol: ), tak to do budoucnosti stojí za to.

Přesně to mi vysvětloval ten můj kamarád, tak to prakticky praktikujem. Taky hodně měnit trasy. Ten můj pešek je také temperamentní chodím s ním hodně ven a má fakt sílu jak bejk :) sem říkala že zapřáhnu kluky jak koníky XD no tak ještě vydržet, sousedka má fenku a tý už je 12let a janek je pořád jen doufám že ho to přejde.

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.03.18 10:13

Pokud jste psa nechala tahat na začátku, tak to jej budete těžko odnaučovat. Od štěněte dovolte pouze to, co chcete, aby si dovolil jako dospělý. Stahovací obojky jsou k ničemu a kšíry už vůbec ne. Když se můj dnes 70 ti kilový mazel učil chodit na vodítku ( al. malamut - tažné zvíře), tak ve chvíli, kdy zatáhnul za vodítko, tak jsme zastavili a psa jsem nudila slovní přednáškou, že nemá tahat. Vždy jsem ho stáhla k sobě, posadila a byla přednáška. Pokud jsme šli v kritických místech - psi za plotem, tak pes šel na podvlíkačku. Tj. že psovi podvléknete vodítko od krku pod přední packou. Ve chvíli, kdy pes zabere, tak mu vodítko pod packou stáhne hlavu k zemi. To psa zastaví spíše, než stahovací vodítko, které psa přiškrtí. Během několika týdnů jsem s pubertálem chodila s vodítkem navlečeným na jednom prstu a při mírném zatažení na vodítko pes okamžitě reaguje. Pes je nyní jemný na vodítku, není problém jej kočírovat. V pohodě se naučil pravá levá, což se teď náramně hodí, protože pes kvůli nemoci přišel o obě oči.
Psa nebijte, pouze DŮSLEDNĚ vždy zastavte a slvně bez křiku pokárejte. Pokud budete zvyšovat hlas, pes bude rozrušený a nebude se soustředit. Pes během chvíle pochopí, že pokud bude vodítko natažené, tak se nikam nejde. Hodně úspěchů a nezapomeňte chválit.

Anonymní  27.03.18 10:23
@Veronika.Berta píše:
Pokud jste psa nechala tahat na začátku, tak to jej budete těžko odnaučovat. Od štěněte dovolte pouze to, co chcete, aby si dovolil jako dospělý. Stahovací obojky jsou k ničemu a kšíry už vůbec ne. Když se můj dnes 70 ti kilový mazel učil chodit na vodítku ( al. malamut - tažné zvíře), tak ve chvíli, kdy zatáhnul za vodítko, tak jsme zastavili a psa jsem nudila slovní přednáškou, že nemá tahat. Vždy jsem ho stáhla k sobě, posadila a byla přednáška. Pokud jsme šli v kritických místech - psi za plotem, tak pes šel na podvlíkačku. Tj. že psovi podvléknete vodítko od krku pod přední packou. Ve chvíli, kdy pes zabere, tak mu vodítko pod packou stáhne hlavu k zemi. To psa zastaví spíše, než stahovací vodítko, které psa přiškrtí. Během několika týdnů jsem s pubertálem chodila s vodítkem navlečeným na jednom prstu a při mírném zatažení na vodítko pes okamžitě reaguje. Pes je nyní jemný na vodítku, není problém jej kočírovat. V pohodě se naučil pravá levá, což se teď náramně hodí, protože pes kvůli nemoci přišel o obě oči.
Psa nebijte, pouze DŮSLEDNĚ vždy zastavte a slvně bez křiku pokárejte. Pokud budete zvyšovat hlas, pes bude rozrušený a nebude se soustředit. Pes během chvíle pochopí, že pokud bude vodítko natažené, tak se nikam nejde. Hodně úspěchů a nezapomeňte chválit.

Děkuji ne psa opravdu nebiju ba naopak zastavím řeknu k noze on pochopí přiběhne k noze a za to ho odměním. Zapomíná se hlavně když vidí podobného psa jako je on sám… Vím že to chce hodně trpělivosti jen jsem zvědavá na jiné názory. :)

Markéta80
Hvězda diskuse 37283 příspěvků 27.03.18 10:30

Kšíry ne, o to víc bude tahat :jazyk:

Anonymní  27.03.18 10:35
Kdy začít s adult krmením

Ještě se zeptám na krmení, bylo mi řečeno že mám juniorem krmit až do roka a půl, kubujeme bosch bez lepku (lamb rice). Kdy tedy začít s adultkou opravdu až v roce a půl?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pošťák Ondra se změnil k lepšímu, nechal si narůst vousy a zmužněl

S krátkou pauzou již třináct let pomáhá Ester Janečková prostřednictvím svého... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama