Pejsek nám začal kňučet v bytě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janina B1
Kecalka 462 příspěvků 13.08.19 19:00
Pejsek nam zacal knučet v bytě

Ahoj všem, trochu netradiční dotaz. Vzali jsme si s přítelem pejska z útulku s úžasnou povahou - mazlivý, nekonfliktní, neštěknul za celý týden, pejsky i kočičky má rád. V práci jsme tak, že pejsek je doma sám ca 5, max 6 hodin. Dnes jsem nebyla doma a přítel šel před barák montovat u mého auta žárovku. Okno bylo otevřené a on byl téměř hned pod oknem. Po chvilce prý slyšel kňourání a občasné štěknutí našeho psíka. Prý neštěkal v kuse, spíše si zanaříkal. V našem bytovém domě má psa snsd 80% domácností, se sousedy, co mají dvě teriérky máme príma vztah, jsou fajn, důchodci. Chceme za nimi zajítvse zeptat, zda náš hafan takhle nenaříká celou dobu, abychom neotáleli s odnaučením. Máte někdo nějaké tipy, jak to pejska odnaučit?
Normálně když odcházíme čeká a sedí u svého pelíšku a nic nedělá. Já jsem včera odjela na služební cestu a on byl pak prý celkem smutný, tak jestli to není třeba i tím, že jsem se nevrátila domů… Díky za názory a hezký večer!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 9303 příspěvků 13.08.19 19:06

Tak může to být tím, že pes věděl, že je pod oknem, cítil ho a proto se ozýval…Ten náš hlásí už když manžel parkuje a štěká, dokud neodemkne dveře, jinak když je doma sám ani nemukne.

Janina B1
Kecalka 462 příspěvků 13.08.19 19:20
@Monchichik píše:
Tak může to být tím, že pes věděl, že je pod oknem, cítil ho a proto se ozýval…Ten náš hlásí už když manžel parkuje a štěká, dokud neodemkne dveře, jinak když je doma sám ani nemukne.

Teď šel přítel vynést plasty do cca 500m vzdálené popelnice a nechal kameru zapnutou - odešel a pes obešel byt a co 10 vteřin štěknul a zavyl… achjo:(

Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 9303 příspěvků 13.08.19 19:24

@Janina B1 No tak se asi bojí, že jste ho opustili, jestli je z útulku, tak si bude muset asi zvyknout na nové prostředí a sám se zatím cítí nejistý…

Uživatel je onlineČičorečka
Závislačka 2605 příspěvků 13.08.19 19:38

Náš pes by se podělal, kdyby šel páníček s odpadky bez něj. Nebo opravovat auto. Oni moc dobře vědí, kam a proč jdete. Proč je pes zavřený, když jste na zahradě? Já se nedivím, že naříká.

NinaU.
Kecalka 377 příspěvků 13.08.19 19:45

U velkého netuším. Náš když začal jako štěně štěkat v bytě, krikla jsem „Ticho“ a rychle pochopil že doma prostě ne. Od té doby to pak zkusil párkrát těsně po odchodu, takže jsem se vrátila, opět povel „Ticho“… A od té doby doma v bytě nikdy nesteka. Ale zase je to plemeno přirozeně nestekave, takže to může být náhoda.

Epp.dron
Povídálka 17 příspěvků 13.08.19 19:46

Zkuste na to jít jako na klasický výcvik psa a naučte ho si zvykat na samotu postupně. Takže, nejprve jděte před barák, hned se vraťte pochvalte a odměňte ho za to, že byl šikovný, že byl sám doma. Postupně navyšujte dobu, kdy budete pryč.

Janina B1
Kecalka 462 příspěvků 13.08.19 19:46
@Čičorečka píše:
Náš pes by se podělal, kdyby šel páníček s odpadky bez něj. Nebo opravovat auto. Oni moc dobře vědí, kam a proč jdete. Proč je pes zavřený, když jste na zahradě? Já se nedivím, že naříká.

Nejsme na zahradě. Bydlíme v bytě, v malém bytovém domě o 10ti bytech a po 10ti dnech nemůžeme pejska nechat běhat bez vodítka. Opravovat auto šel proto přítel před dům sám - není to zahrada, mohl by ho kdokoliv srazit… a to s těmi odpadky bylo na zkoušku, abychom natočili, co v bytě dělá… jinak ho bereme s sebou všude, je úžasný, ke všem lidem se mazlí a na nikoho neštěká…

Příspěvek upraven 13.08.19 v 19:49

Janina B1
Kecalka 462 příspěvků 13.08.19 19:48
@Epp.dron píše:
Zkuste na to jít jako na klasický výcvik psa a naučte ho si zvykat na samotu postupně. Takže, nejprve jděte před barák, hned se vraťte pochvalte a odměňte ho za to, že byl šikovný, že byl sám doma. Postupně navyšujte dobu, kdy budete pryč.

To budeme zkoušet. Přítel půjde za sousedy, jsou v důchodu, snad zjistí, jestli naříká celý den…
Díky za radu:)

Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1826 příspěvků 13.08.19 19:53

Já mám tedy 2 fenky. A vždycky musí být zvlášť, protože knuci, ale musí se navzájem cítit (vím, je to zvláštní) jednu mám zavrebou v ložnici když jdeme pryč. Zavirali jsme tam i druhou fenku s ní, ale ta druhá pořád knucela. Když jsme ji dali jinam tak pořád knucela. Jediné místo, kde se asi cítí v bezpečí je v koupelně. Dáváme ji tam pelíšek, vodu a granulky. Zhasneme a je klid. Neknuci a ani nedělá protestní louzicky. Asi je to divný ale vyhovuje ji prostě tma a klid. :nevim: každej hafan to má jinak

Janina B1
Kecalka 462 příspěvků 13.08.19 19:58
@Niki Ku píše:
Já mám tedy 2 fenky. A vždycky musí být zvlášť, protože knuci, ale musí se navzájem cítit (vím, je to zvláštní) jednu mám zavrebou v ložnici když jdeme pryč. Zavirali jsme tam i druhou fenku s ní, ale ta druhá pořád knucela. Když jsme ji dali jinam tak pořád knucela. Jediné místo, kde se asi cítí v bezpečí je v koupelně. Dáváme ji tam pelíšek, vodu a granulky. Zhasneme a je klid. Neknuci a ani nedělá protestní louzicky. Asi je to divný ale vyhovuje ji prostě tma a klid. :nevim: každej hafan to má jinak

Ten náš furt leží u dveří… vrátíme se z dlouhé prochajdy vyběhané a když není u gauče u nás, tak jde ke dveřím. Včera po mém odkezdu ležel a čučel hlavičkou na dveře… jinak doma žádná loužička, nic nezničil… jen teď to štěkání-vytí

Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1826 příspěvků 13.08.19 20:04

@Janina B1 ono potrvá než si brouček zvykne. My ji dáváme do koupelny a ticho. Ale jak ji dáme jinam, tak řve na celý panelák. :nevim: myslím si, že si za chvíli zvykne. Asi se bojí drobek, že ho opustíte. Bůh ví, jak se měl v útulku, nebo jak se tam dostal. Držím palce :oops:

Janina B1
Kecalka 462 příspěvků 13.08.19 20:11
@Niki Ku píše:
@Janina B1 ono potrvá než si brouček zvykne. My ji dáváme do koupelny a ticho. Ale jak ji dáme jinam, tak řve na celý panelák. :nevim: myslím si, že si za chvíli zvykne. Asi se bojí drobek, že ho opustíte. Bůh ví, jak se měl v útulku, nebo jak se tam dostal. Držím palce :oops:

Jeden azyl ho zachránil ze slovenského útulku, kde prý po 2 až 3 měsících pejsky utratí… nechtěli tam k němu pustit živou duši, že prý je agresivní a nebezpečný - je to kříženec jezevčíka a australského ovčáka nejspíš… a je to nejzlatější pes. Hrozně vnímavý a zlatý, fakt..já jsem teď na 10 dní pryč pracovně, pak jim na to prdím, nikam nepojedu už. Snad si opravdu jen zvyká… uvidíme. Chodíme večer stejně venčit jako náš pan soused a ještě si nestěžoval..Tak se ho na to dnes přítel zeptá. Chceme to řešit hned, hrozně se mi příčí a mám husí kůži z toho el obojku. To je hrůza, to nemůže pomoci. Pes musí dostat pocit, že se není čeho bát, že nemusí mít úzkosti…

Janina B1
Kecalka 462 příspěvků 13.08.19 20:12

Tady je šampion. :)

Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1826 příspěvků 13.08.19 20:48

@Janina B1 já bych elektrický obojek nikdy psovi nedala. Jde hlavně o výchovu a přístup ke psovi. :) když jsme si donesli druhou fenku z útulku, tak byla na tu naši agresivní. Tak jsme ji učili základním povelum, sedni, zůstaň, místo, nesmíš a je teď zlatá. Ta první fenka byla hodnoucka už od začátku co jí máme. No zkusit třeba začít cvičit, ať se zabaví a vybudovat si vztah a důvěru. Pejsek z útulku to má opravdu těžké a chvilku to potrvá. Ale věřím, že za chvíli bude hodný. Když bude vědět, že se vždycky vrátíte a nemusí mít strach, že zůstane sám. Prožil si toho hodně :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama