Pěkná knížka o Vánocích

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cairo
Povídálka 24 příspěvků 22.10.10 16:35
Pěkná knížka o Vánocích

Ahoj potřebuji poradit nějakou pěknou knížku o Vánocích pro pětileťáka kde by bylo nějakou zábavnou formou popsáno co jsou Vánoce, jak vznikly, tradice atd. Moc děkuji :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 23.10.10 20:31

Máme České Vánoce Josefa Lady, jsou tam klasické vánoční obrázky, popsané tradice, proč Mikuláš atd., básničky i povídání. Něco je ještě těžké, ale můžeš se od toho odpíchnout a vykládat svými slovy. Náš 4 a půl synek to má rád, i když jsou to složitější věci.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 23.10.10 20:34

Nebo mi ještě napadá, hezké je to vybrat tyto pasáže třeba v Dětech z Bullerbynu, tam mají hezky popsané, ale jsou tam ty švédské tradice, které my nemáme (dárky nosí vánoční skřítek apod.). Vyšla i knížka Vánoční příběhy od Astrid Lindgrenové, což je takový výbor z jejích knížek vánočních epizod, s ilustracemi Zmatlíkové samozřejmě, moc hezké.
A moje oblíbená vánoční knížka je Poklady pod sněhem, ale to je pro starší děti či dospělé. :palec:

cairo
Povídálka 24 příspěvků 01.11.10 09:22

Betty děkuju už je objednaná :-), ještě uvažuju nad touhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?… neznáte někdo?

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 01.11.10 12:48

Hezké, akorát nevím, kterou myslíš, žes objednala. Toho Ladu? :-D
Už se to blíží, tak se taky začínáme těšit. S dětmi čteme Krtek a Vánoce.

Martinap1
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 07.11.10 20:52

Ahoj Objednala jsem obě :-) a krtečka a Vánoce taky čteme a už se moc těšíme :-). Už máme naplánovaný na každý víkend nějakou činnost ( ozdobení oken, dělání věnců, pečení perníčku atd. :-):mavam:

oblacek
Echt Kelišová 8087 příspěvků 26.10.12 14:46

Ahoj doporučil by mi někdo hezkou knížku o vánocích o ježíškovi pro dvouleté děti?

MartinaVALL
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 26.10.12 14:56

Tak nevím, jestli pro dvoletého, ale já si jako malá holka pamatuji Radujme se, veselme se-je to i s nápady jak vyrábět, básničky, příběhy a říkadla. Moc hezká

zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 14:58

Mě dvouletá zvládne tak leporelo Krtek a vánoce :think:

Nikkysek
Povídálka 15 příspěvků 31.10.12 13:50

Já jsem kupovala pro 2,5 a 5ti letého dohromady tu klasickou knížku krtek a Vánoce a líbila se jim, ale to leporelo je možná lepší, že si v něm může dvouleťák listovat sám, tak nevím. Já bych potřebovala poradit s knížkou pro 5ti letého s dinosaurama, nevíte o nějaké?

Salorka
Závislačka 4269 příspěvků 3 inzeráty 11.10.18 10:08

Holky poraďtě nějakou pěknou vánoční knížku, nemyslím tradice, tvoření, ale nějaké vánoční pohádky a hezké ilustrace.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 11.10.18 10:34
@Salorka píše:
Holky poraďtě nějakou pěknou vánoční knížku, nemyslím tradice, tvoření, ale nějaké vánoční pohádky a hezké ilustrace.
Vánoce pro kočku půvabná knížka milá a chytrá o kočce co dětem před usnutím vypráví příběhy z Betléma …je tam 24 příběhů čte se to od 1/12 do 24/12 jsou tam příběhy vyloženě vánoční …př jak se dostal volek k jesličkám, jak to bylo s vánoční kometou jak andílci pekli cukroví, jak to bylo s koledami …čteme tu knížku před Vánocemi každý rok letos už po čtvrté. Doporučuji moc.
Salorka
Závislačka 4269 příspěvků 3 inzeráty 11.10.18 10:51

@jdukolem :-) Díky moc, zrovna na ni koukám!

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 11.10.18 11:35

https://www.databazeknih.cz/…ziska-352971

krtek93
Neúnavná pisatelka 17786 příspěvků 11.10.18 11:56

My máme Pohádky vánočního zvonku, Kouzelné vánoční sny a Vánoce za dveřmi. Všechny takový milý, pohodový. Tu první teda ještě nemáme dočtenou a líbí se asi víc mně než dceři. Protože Kožíka mám ráda a úplně nejradši od něj Svátky krásné hvezdy - to už je takový moje tradiční předvánoční čtení (trošku naivní idylka, ale udělá to krásnou náladu).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoce jsou tady. 10 důvodů, proč budou následující dva týdny totální peklo

To to uteklo. Včera jako by bylo léto a dnes už zbývají necelé dva týdny do... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >