Pěna ve stolici u čtyřletého

180
8.2.20 14:55

Pěna ve stolici u čtyřletého

Ahoj,

cca půl roku/rok velmi zřídka u syna pozoruji buď hlen ve stolici nebo pěnu. Je to tak třeba 1-2× do měsíce, bříško ho u toho nebolí, žádné jiné potíže nemá… Četla jsem zkusit vysadit mléčné výrobky, ale čím je mám nahradit? Ráno, večer pije mlíko, bez toho se neobejde a k snídani jedině jogurt… Nevím, zda to může souviset, ale přes zimu mívá atopický ekzém, na konci jara, přes léto až do podzimu ho už netrápí.

Budu moc ráda za každou zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

968
8.2.20 14:58

@kaja555 možná by stálo za to udělat nějaké testy na alergie :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11929
8.2.20 15:31

Víš kdo má nejvíc zkušeností s dětma? Pediatr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 16:11

Vyzkoušejte pro syna bezlaktózové mléko a mléčné výrobky :)

Po více než půl roce jsem zjistila, že při histaminové intoleranci (souvisí s ní atopický ekzém) mohu jíst bezlaktózové výrobky, což je super (mléčné výrobky jsem mívala opravdu ráda).

P. S.: Výskyt atopického ekzému má mj. souvislost s nedostatkem vitamínu D, který se nám běžně tvoří v pokožce při opalování… A v zimě je pak toho sluníčka citelně málo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
8.2.20 21:43

Mohla by to byt ABKM, syn to mel taky tak ve 4 letech. Do 6ti se mu to zhorsilo a prujem, pena i bolesti bricha byly temer denne. Pak se mi povedlo vydupat testy a uz rok drzi bezmlecnou dietu. Ma alergii na kravskou bilkovinu a syrovatka. Laktoza a kasein 0. Museli jsme vyradit i hovezi maso. Co se tyce nahrady mlecnych vyrobku, je hodne druhu rostlinnych mlek - mandlove, kokosove, sojove, oriskove, ryzove, obilne,.. Dezerty vetsinou sojove, je to jak pudink. Tvrde vegan syry mu nejedou. U vseho to chce cist slozeni, mleko je i tam, kde bys ho necekala. Jinak mu teda musim doplnovat vapnik a Dcko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama