Penále u VZP a jejich odpuštění

Anonymní
17.4.21 19:29

Penále u VZP a jejich odpuštění

Ahoj. Chtěl bych se zeptat na zkušenosti ohledně odpouštění penále u VZP. Jsou tady sice témata o tom, ale staršího data. Tak jestli se něco změnilo od té doby nebo ne. Dluh mi naskákal za několik let neplacení, ale dluh na pojístném mám už dorovnaný a budu si podávat žádost o prominutí penále. Dělá to 67 tisíc, tak já jenom jestli mám nějakou šanci snížit ty penále.

Máte nějaké rady jak by se dala sepsat žádost? Jaké máte zkušenosti s odpuštěním penále vy? Díky moc za rady a vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
170
17.4.21 19:35

Proboha jak dlouho sis neplatil pojisteni, ze mas takovy dluh??? 8o jako nechapu, proc by ti mela pojistovna prominout penale, zodpovednosti kazdeho cloveka je platit si zdravotni pojisteni.. to snad vi kazdy, kdo ma volebni pravo… :roll: to, ze ses na to vykaslal je ciste tvoje vec.. nehlede na to, ze dle vyse penale si na to zvysoka kaslal nekolik let, takze tim tuplem te pojistovna posle do patricnych mist :pocitac: pokutu zaplat a doufej, ze ses aspon pro priste ponaucil (snad) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 19:39

@Kacenka.k8

Ano, neplatil jsem to dlouho. Jsem si vědom toho, že je to zbytečně velká částka a nemuselo k ní dojít, ale rozebírat důvody proč jsem se do takového dluhu dostal, nechci. Nejsem nezodpovědný, jen hrálo dohromady několik věcí do kterých jsem se zamotal a teď se z toho chci dostat. Proto se právě ptám na zkušenosti a jestli by se dalo povést snížit ty penále přes žádost o prominutí penále. Vím, že asi s celou částkou nemůžu počítat, ale půlka alespoň by byla fajn.

• Citovat
  • Nahlásit
21949
17.4.21 19:42

Nevím, jestli na pobočku můžeš teď osobně, pokud ano, zkus to, některé pracovnice jsou nakloněny k tomu, pokud v pohodě splácíš, nebo už jsi splatil, tak ti penále odpustí - samozřejmostí je přijít slušně a s pokorou, nic neztratíš, buď ti paní pomůže nebo prostě budeš muset doplatit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
17.4.21 19:45

A máš aspoň nějaký rozumný důvod proč by to měli prominout? Pokud jsi neplatil jen z vlastní blbosti či frajeřiny, tak nevidím důvod proč by to měli odpouštět.

Co jsem se setkala s lidmi, kteří si nějakou dobu neplatili ani minimální, tak dluh i penále museli zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@stinga Jojo, jde to osobně. V pondělí chci zajít na pojišťovnu a sepsat tu žádost tam. Já měl původně dluh na splátkový kalendář rozdělený na 18 měsíců, ale místo 18 měsíců, jsem dluh dokázal zaplatit za pouhý rok, který dělal 44 tisíc. Je samozřejmostí tam přijít slušně, vklidu a jednat s pokorou. Nejsem typ, co by se chtěl hádat a ani bych s tím nepochodil. Doufám, že se to povede, bylo by to moc fajn, protože 67 tisíc je celkem dost velká částka na to to splatit. Neříkám, že se to nedá a kdybych musel tak to zaplatím časem, ale určitě bych to nedokázal zaplatit během pár měsíců takovou částku.

• Citovat
  • Nahlásit
18408

@stinga Mám za to, že se o to musí požádat písemně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 19:48

@Ardilera Je to na delší povídání, ale důvod mám, který samozřejmě uvedu, ale to nechci rozebírat do detailu. Určitě to, ale nebylo naschvál nebo něco podobnýho z frajeřiny atd. To, že to dosáhlo takové výše, mě trápí samozřejmě…

• Citovat
  • Nahlásit
18408
17.4.21 19:52
@Anonymní píše:
@Ardilera Je to na delší povídání, ale důvod mám, který samozřejmě uvedu, ale to nechci rozebírat do detailu. Určitě to, ale nebylo naschvál nebo něco podobnýho z frajeřiny atd. To, že to dosáhlo takové výše, mě trápí samozřejmě…

Tak hlavně, že si to zaplatil a řešíš to dál…pošli si písemnou žádost se zdůvodněním…třeba to vyjde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7984
17.4.21 19:54

Jasný. Dluh máš uhrazeny. I kdyby prominuli jen nějakou část toho penále, tak to stojí za to zkusit. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
17.4.21 19:54
@Anonymní píše:

Tak za písemnou žádost a zeptání na pobočce to samozřejmě stojí pokud to vyjde. Já jen že znám takové co neplatí z vlastního přesvědčení, ale pokud máš důvod tak to určitě zkus… na webu tu žádost nemají? Teď jde spoustu věcí vyřizovat online přes mojeVZP, ale pojišťovny by měli mít pro veřejnost otevřený minimálně jako úřady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 19:58

@Ardilera Na webu sice žádost mají a dá se stáhnout, ale nemám kde bych si to vytiskl… Na druhou stranu lepší bude, když to vše vyřídím osobně a rovnou sepíšu na pobočce. Hned v pondělí tam jdu. Tady mají naštěstí otevřeno celý týden, ale stejně tam jdu hned v pondělí. Pojístné jsem doplatil tento měsíc a mám tam 0,–, takže to chci zkusit. Právě mě zajímají zkušenosti ostatních lidí. Co můžu nastínit je to, že za tím byly dlouhodobě psychické problémy…

• Citovat
  • Nahlásit
22053
17.4.21 20:07
@Anonymní píše:
Ahoj. Chtěl bych se zeptat na zkušenosti ohledně odpouštění penále u VZP. Jsou tady sice témata o tom, ale staršího data. Tak jestli se něco změnilo od té doby nebo ne. Dluh mi naskákal za několik let neplacení, ale dluh na pojístném mám už dorovnaný a budu si podávat žádost o prominutí penále. Dělá to 67 tisíc, tak já jenom jestli mám nějakou šanci snížit ty penále.Máte nějaké rady jak by se dala sepsat žádost? Jaké máte zkušenosti s odpuštěním penále vy? Díky moc za rady a vaše zkušenosti.

Rozhodně to zkus, jako důvod neplacení uveď pravdu. Věřím, že Ti minimálně 50% penále odpustí. Znám ženu, které penále prominuli, ale ne celé a bylo to tedy u jiné pojišťovny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 20:09

Me z castky 8600kc prominuli 3600kc, znytek jsem zaplatila. Je to 3 roky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 20:10
@Klopotkova píše:
Rozhodně to zkus, jako důvod neplacení uveď pravdu. Věřím, že Ti minimálně 50% penále odpustí. Znám ženu, které penále prominuli, ale ne celé a bylo to tedy u jiné pojišťovny.

Díky za podporu. Budu doufat právě v to, aby alespoň odpustili těch 50% i když samozřejmě taky nemusí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat