Peněžitá pomoc v mateřství při dřívějším porodu

288
14.6.13 13:31

peněžitá

Maminky mám dotaz..Vím, že se peněžitá pomoc v mateřství se bere 8-6 týdnů před datumem porodu, které máte už od začátku napsané v těhotenské průkazce a pak se po porodu nastupuje na rodičovský příspěvek..Ale jak to je, když vím, že budu rodit dřív než mám napsaný termín porodu??(Musím rodit už v 36tt, kvůli jistým zdravotním problémům.)Budu brát tu penižitou pomoc dál až do toho datumu co mám napsaný v těh. průkazce? Nebo musím nahlásit, že jsem porodila dřív a přejdu rovnou na ten rodičovský přípěvek??Doufám, že jsem to napsala nějak pochopytelně.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14.6.13 13:34

PPM je na 28týdnů, potom teprve zažádáš o rodičák, takže je vlastně jedno, jestli rodíš dřív nebo ne…já taky věděla, že budu rodit dřív (plánovaný císař-dvojčata) a na PPM sem nastoupila normálně 6 týdnů, před vypočítaným termínem… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4856
14.6.13 13:38

To si myslíš špatně. PPM (pokud na ni máš nárok) se bere celkem 28 týdnů a poté se přechází na RP, kde si určíš 220 000 : počtem měsíců kdy chceš být doma. TJ např. máš TP 28.9., ale víš že budeš rodit 1.9., to nemění nic na tom že nastoupíš 15.8. a budeš pokračovat 28 týdnů v PPM a pak RP:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
14.6.13 13:40

Aháá..Takže si o rodičovský příspěvek zajdu zažádat až chvíly před vypršením těch 28 týdnů??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4856
14.6.13 13:43

Mám pocit že asi měsíc před tím, ale už si to přesně nepamatuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
14.6.13 13:53

Děkuji.. :) Myslela jsem, že se po porodu nastupuje hned na RP..Mě bylo divný, že mi při počítání vycházela nějaká moc nízká mateřská.. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
14.6.13 14:08

A co meni na vysi mesicni materske jestli je na mesic nebo na sedm?

@mikkeilla píše:
Děkuji.. :) Myslela jsem, že se po porodu nastupuje hned na RP..Mě bylo divný, že mi při počítání vycházela nějaká moc nízká mateřská.. :oops:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
14.6.13 14:20

Teď si matka určí počet měsíců na kterých chce být na mateřské dovolené. (Omlouvám se, možná vás zmátlo to, že jsem napsala, že mi nevycházela mateřská, ale myslela jsem rodičovský příspěvěk.)Každá matka má teď nárok na 220000 a to se rozpočítává do těch měsíců které si sama určí..A já jsem předtím zadávala plných 36 měsíců (3 roky) a to mi vycházel měsíční RP na 6100Kč..Nepočítala jsem s tím, že budu ještě nějkých 5 měsíců na té peněžité pomoci v mateřství.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
14.6.13 14:23

Jo rodicak, tak to je jina :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77382
14.6.13 17:38
@mikkeilla píše:
Teď si matka určí počet měsíců na kterých chce být na mateřské dovolené.

Až na to, že si neurčuje délku mateřské dovolené, ta je jasně daná zákoníkem práce, ale určuje si jak dlouho chce pobírat rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat