Peněžitá podpora obětem tr. činů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 11:15
Peněžitá podpora obětem tr. činů

Ahoj, prosím o radu.
Odešel ode mne manžel, zatím nebyla podána žádost o rozvod. Čili vše spadá pod SJM. Ozvali se mi z ministerstva spravedlnosti, že mi přiznali PP obětem trestných činů (byla jsem znásilněna). Jedná se o 50.000. Peníze by nyní sakra bodly, ale nevím, jak je to v tomto případě, jestli mám půlku poslat jemu. Nevíte jak to je? On o tom neví, ale nechci být za mrchu, která zatajuje mimořádný „příjem“. Děkuji Eva.
PS: jedná se o peněžitou pomoc obětem tr. činů, ale přes slovo pomoc mne to nepustilo.

Reakce:

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 21.01.17 11:29

On od tebe odešel? Vzala bych si je a nepřiznala mu je. Bude se ti hodit každá koruna. A kdyby se to náhodou dozvěděl, řekla bych mu, že jsem je utratila - za cokoliv - oblečení, právní pomoc, psychologa, prostě cokoliv.

Tinuvien
Generální žvanilka 23046 příspěvků 21.01.17 11:31

Ty jsi oběť, Tvoje peníze. Navíc, pokud odešel, tak nevím, proč bys mu měla posílat polovinu. Uložila bych si je na nový začátek. :hug:

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 21.01.17 11:35

Výslovně se potvrzuje to, co dovodila již judikatura, tedy že do SJM nepatří to, co nabyl jeden z manželů jako náhradu nemajetkové újmy na svých přirozených právech. V terminologii OZ šlo o náhradu nemajetkové újmy v penězích, nicméně princip zůstává stejný.

http://www.epravo.cz/…i-95890.html

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 21.01.17 11:37

Nejsem pravnik je to jen z Googlu, tak jestli chces mit 100% jistotu, muzes si to overit i nekoho kompetentniho, ale ja bych rekla, ze jsou to vylucne tvoje penize

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 11:48

Děkuji Berusko, ano podle toho to vypadá, že to není SJM. Jde o to, že dokud nejsme rozvedeni, on mi posílá peníze, abychom měli stejné finanční podmínky. Bude prodávat auto, z toho mi půlku pošle (jde o felicii, tak to bude pár korun), ale nevím, jak je to s tím odškodněním. Odešel kvůli tomu, že jsem po tom činu nebyla moc schopná sexuálního života, tak si našel schopnější…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 11:50

Ahoj, nedávno jsem toto zjišťovala ke studiu..nebudu Tě zatěžovat podrobnostmi a rovnou napíši, že peníze nespadají do SJM.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 11:52

Anonymní, děkuji moc, ty peníze opravdu potřebujeme a to moc, ale nechtěla jsem být za potvoru a něco mu tajit.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 21.01.17 12:21

Nejsi potvora! Co je to za manžela, který není schopný a ochotný podržet ženu v takové hrozné situaci a místo toho si najde jinou kvůli sexu? Vůbec to neřeš a kašli na něj. A klidně začni za tu mrchu být. On si žádné ohledy nezasluží

Milka111
Kecalka 487 příspěvků 21.01.17 12:46

Ty jsi byla bohužel obět tak jsou to tvoje peníze ne jeho.Jsou tvoje ty si je zasloužíš!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >