Penicilin a angína u 6 měsíční holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miška8439
Povídálka 19 příspěvků 23.10.14 16:48
Penicilin a angína u 6 měsíční holčičky

Maminky, malá 6 měsíců včera dostala od doktora na počínající angínu Peňák, včera měla vysoké horečky, téměř 40 stupňů, večer usnula, o půlnoci se probudila, hltla trochu čaje, mléko odmítla, poté usnula, teď v půl 6 se opět vzbudila ale s pláčem, jako by stále spala, zase hltla trochu čaje a teď už zase spí… Je to normální po těch teplotách… Teď horečku nemá… ale mám podávat peňák a když jí vzbudím tak pláče a nechce vůbec polykat… Díky za názory…
Taky se mi v noci prohýbala jakoby do luku, nikdy předtím to neděla, může to být tím? Za jak dlouho ji může peňák zabrat aby mohla zase normálně jíst a pít teď jí to moc nejde jak má bolavý krček :(..
Děkuji, hezký den Míša

Reakce:
Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 16:50

@Miška8439 Nemuze na nej byt alergicka?
Jinak u atb nasleduje vetsinou druhy den zhorseni stavu, takze toho bych se az tak nebala.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 23.10.14 16:59

@Miška8439 Atb zabiraji treti den…

Merunka02
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.10.14 17:02
@Chocoloco píše:
@Miška8439 Nemuze na nej byt alergicka?
Jinak u atb nasleduje vetsinou druhy den zhorseni stavu, takze toho bych se az tak nebala.

Jaké myslíš zhoršení? Měla jsem za to (a i to u nás tak fungovalo), že když dobře zaberou, je brzy znatelné zlepšení včetně poklesu teploty (toto zlepšení bylo pomalé, když synovi antibiotika špatně zabraly a onemocnění při jejich dobírání opět vzplanulo. Když pak dostal jiná, zlepšoval se mnohem rychleji).

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 17:05

@Merunka02 PNC by mel zabrat do 48 hodin, sirokospektralni do 72 hodin.Ale mne vzdy upozornovali, ze po 24 hod muze nastat mirne zhorseni priznaku onemocneni a vetsinou to tak i probihalo.

Miška8439
Povídálka 19 příspěvků 23.10.14 17:12

No nám teploty zmizeli hned druhý den, ale ten krk mě trápí, nemůže kvůli tomu ani pořádně pít… něco na zmírnění bolesti vás nenapadá?

Hadumi
Extra třída :D 13724 příspěvků 23.10.14 17:13

Dceři zabral 3. den, než zabral, tak jsem taky měla pocit, že se to zhoršilo, horečky byly ještě vyšší.

Merunka02
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.10.14 17:25

@Chocoloco @Hadumi Tak to jsem neslyšela. U nás, když antibiotika zabrala, tak asi do druhého dne znatelné zlepšení příznaků a třeba jak jsem psala o synovi, jak mu nezabraly, tak u těch druhých bylo i třeba okamžité (po pár hodinách) výrazné zlepšení chuti k jídlu - před tím nejedl skoro nic.
Ale třeba u anginy ten krk asi nějakou dobu ještě bolí, musí se zahojit. @Miška8439 dáváte Priesnitzův obklad na krk? To jsme mívaly vždycky se ségrou, když nás v krku bolelo.

Miška8439
Povídálka 19 příspěvků 23.10.14 17:45

@Merunka02 ano ten obklad dávám… No snad nám to zabere, sem z toho zoufalá… :nevim:

kjhui
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 23.10.14 17:56

@Miška8439
prohýbání do luku nám dělalo mrně při bolení bříška.. nemá srajdu nebo zácpu? atb vymlátí střevní mikroflóru tak jí může být zle od žaludku.. a jestli má bebí v krku tak nemusí chtít polykat, než atb zaberou, a tak se ten žaludek nelepší.. asi by to chtělo aby alespoň pila aby neměla překyselený žaludek (atb + vymlácená mikroflóra + prázdný žaludek + překyselení = může bolet bříško jako blázen).. u dospěláků na překyselení pomáhá obyč. mléko.. kus rohlíku.. podle toho jestli ti něco spolkne..

lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 23.10.14 18:15

@Miška8439 Zkus jí podat mléko nebo čaj nebo jinou tekutinu injekční stříkačkou - jemně vstříkávát do pusinky. Jinak kdybych to vzala dle sebe, atb mi na teploty zabraly při poslední angíně tak do 2 dnů, ale v krku mě bolelo ještě tak 4 dny poté…

Miška8439
Povídálka 19 příspěvků 23.10.14 18:40

Dneska mi snědla alespoň přesnídávku a trochu mrkvičky k obědu… jo a strašně jí chutnají kukuřičný křupky, ty jí nevadí… jinak když nechce sama sát, tak používám sříkačku na podání čaje… dneska vypila 110 ml čaje, já vím že to moc není, ale alespoň něco, včera nechtěla ani to…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >