Reklama

Peníze a rostoucí kvalita života

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 09:19
Peníze a rostoucí kvalita života

Přeji Vám pěkný den,

všude čtu články o tom, jak nám krásně roste průměrná mzda a jak si skvěle žijeme. Mé rodiny se však tento zvýšený ekonomický blahobyt zrovna moc netýká. Můj čistý měsíční příjem činí 20 tisíc Kč na pozici trenéra a manželka bere zhruba 18 tisíc čistého měsíčně (servírka). Na těchto číslech se pohybujeme již prakticky 3 roky. S financemi vystačíme tak tak…

Chtěl bych se proto zeptat, jak to mají ostatní. Zda si v poslední době skutečně polepšili, a nebo ty krásná čísla, jenž nám prezentují média se týkají jen vyšší společnosti…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Nimie
Nadpozemská drbna 25141 příspěvků 27.08.18 09:24
@Anonymní píše:
Přeji Vám pěkný den,

všude čtu články o tom, jak nám krásně roste průměrná mzda a jak si skvěle žijeme. Mé rodiny se však tento zvýšený ekonomický blahobyt zrovna moc netýká. Můj čistý měsíční příjem činí 20 tisíc Kč na pozici trenéra a manželka bere zhruba 18 tisíc čistého měsíčně (servírka). Na těchto číslech se pohybujeme již prakticky 3 roky. S financemi vystačíme tak tak…

Chtěl bych se proto zeptat, jak to mají ostatní. Zda si v poslední době skutečně polepšili, a nebo ty krásná čísla, jenž nám prezentují média se týkají jen vyšší společnosti…

Záleží kde bydlíte, kolik lidí z toho živíte a jaké máte reálné náklady. Někde je takový plat hezký, někde byste měli docela problém to utáhnout. To se takhle nedá přeci posoudit :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 09:24

S mužem máme čisté měsíční příjmy v podobné výši jako vy a žije se nám velmi dobře, pokud nemáme větší výdaje, např. nákup pračky, oprava auta apod., tak obvykle jeden plat ušetříme.

romankolar
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 27.08.18 09:25

Bude to individuální. Netýká se to jen "vyšší společnosti, protože současně s tím roste i mzdový median.

Heinich
Závislačka 3163 příspěvků 27.08.18 09:27
bydlení

Pokud byste bydleli ve „svém“, není to tak nejhorší.

Emimin7
Echt Kelišová 8068 příspěvků 27.08.18 09:31

No, já jsem Lidlový a Kauflandový shopaholik a všímám si vzrůstajících cen procentuálně neadekvátních k růstu platů. Takže se pro mě situace spíše mírně zhoršila.
Bojím se, abych jednou místo do Kauflandu nechodil mezi znalce krabicových vín postávající před Kauflandem.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 27.08.18 09:38

Tak pokud clovek pracuje ve statnim, ma zarucen financni posun tabulkami. U me ten posun znamenal za poslední asi 3 roky +5000 kc, takze si nestezuju. Jsem uz lehce starsi rocnik, takze kdybych to mela vzit za poslednich treba 20 let, tak se jedna o zhruba +15000 kc.

Ijen
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 27.08.18 09:39

V mem oboru se penize uz roky nenavysuji, mne se vyplata za 15 let temer nezmenila a manzel mel posledni navyseni pred deseti lety. V souctu mame dost, ale vzhledem k zvysovani cen nam prijmy realne klesaj.

Emimin7
Echt Kelišová 8068 příspěvků 27.08.18 09:43
@Ijen píše:
V mem oboru se penize uz roky nenavysuji, mne se vyplata za 15 let temer nezmenila a manzel mel posledni navyseni pred deseti lety. V souctu mame dost, ale vzhledem k zvysovani cen nam prijmy realne klesaj.

Přesně o tom píšu. Potkáme se před Kauflandem.

Ijen
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 27.08.18 09:50

@Emimin7 jen jestli je blizko horkovodni potrubi 8)

Nimie
Nadpozemská drbna 25141 příspěvků 27.08.18 09:55
@Ijen píše:

Ono bohužel to reálně funguje tak, že na podobnou pozici by nový zaměstnanec dostal víc než kolik by dostal přidáno ten stávající. Takže pokud se platy nezvedají, je ideální doba na to se zkusit poohlédnout jinde :)

eumedon
Extra třída :D 13238 příspěvků 27.08.18 09:57
@Anonymní píše:
Přeji Vám pěkný den,všude čtu články o tom, jak nám krásně roste průměrná mzda a jak si skvěle žijeme.

Průměrná mzda nemá valnou vypovídací hodnotu. Je to celkový objem mezd lomeno počet zaměstnanců, kterým je vyplácena.

Vyšší vypovídací hodnotu má medián mezd. To je taková hodnota, že polovina příjemců mezd má vyšší mzdu a polovina menší nebo rovnu. (Kde se dá to rovnítko, není ze statistického hlediska příliš důležité).

elinka90
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 27.08.18 09:59

za posledních 5 let jsem si polepšila o 6000kč čistého a manžel možná i o víc.

alifie
Extra třída :D 12500 příspěvků 27.08.18 09:59

V 1. čtvrtletí 2018 byl medián mezd 25 675 Kč / a za to dnes koupím 523 čtvrtek másla.

V 1. čtvrtletí 2014 byl medián mezd 20 764 Kč - za to jsem mohla koupit 494 čtvrtek másla.

Takže asi většině lidí opravdu mzdy stoupají. Asi budu muset začít něco dělat, aby konečně příjmy stouply i mně. :think:

Heinich
Závislačka 3163 příspěvků 27.08.18 10:18
reálné příjmy

Je fakt, že postupným zdražováním všeho reálné příjmy neustále klesají..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama