Peníze a rostoucí kvalita života

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 09:19
Peníze a rostoucí kvalita života

Přeji Vám pěkný den,

všude čtu články o tom, jak nám krásně roste průměrná mzda a jak si skvěle žijeme. Mé rodiny se však tento zvýšený ekonomický blahobyt zrovna moc netýká. Můj čistý měsíční příjem činí 20 tisíc Kč na pozici trenéra a manželka bere zhruba 18 tisíc čistého měsíčně (servírka). Na těchto číslech se pohybujeme již prakticky 3 roky. S financemi vystačíme tak tak…

Chtěl bych se proto zeptat, jak to mají ostatní. Zda si v poslední době skutečně polepšili, a nebo ty krásná čísla, jenž nám prezentují média se týkají jen vyšší společnosti…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 27.08.18 09:24
@Anonymní píše:
Přeji Vám pěkný den,

všude čtu články o tom, jak nám krásně roste průměrná mzda a jak si skvěle žijeme. Mé rodiny se však tento zvýšený ekonomický blahobyt zrovna moc netýká. Můj čistý měsíční příjem činí 20 tisíc Kč na pozici trenéra a manželka bere zhruba 18 tisíc čistého měsíčně (servírka). Na těchto číslech se pohybujeme již prakticky 3 roky. S financemi vystačíme tak tak…

Chtěl bych se proto zeptat, jak to mají ostatní. Zda si v poslední době skutečně polepšili, a nebo ty krásná čísla, jenž nám prezentují média se týkají jen vyšší společnosti…

Záleží kde bydlíte, kolik lidí z toho živíte a jaké máte reálné náklady. Někde je takový plat hezký, někde byste měli docela problém to utáhnout. To se takhle nedá přeci posoudit :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 09:24

S mužem máme čisté měsíční příjmy v podobné výši jako vy a žije se nám velmi dobře, pokud nemáme větší výdaje, např. nákup pračky, oprava auta apod., tak obvykle jeden plat ušetříme.

romankolar
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 27.08.18 09:25

Bude to individuální. Netýká se to jen "vyšší společnosti, protože současně s tím roste i mzdový median.

Heinich
Závislačka 3175 příspěvků 27.08.18 09:27
bydlení

Pokud byste bydleli ve „svém“, není to tak nejhorší.

Emimin7
Echt Kelišová 9213 příspěvků 27.08.18 09:31

No, já jsem Lidlový a Kauflandový shopaholik a všímám si vzrůstajících cen procentuálně neadekvátních k růstu platů. Takže se pro mě situace spíše mírně zhoršila.
Bojím se, abych jednou místo do Kauflandu nechodil mezi znalce krabicových vín postávající před Kauflandem.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 27.08.18 09:38

Tak pokud clovek pracuje ve statnim, ma zarucen financni posun tabulkami. U me ten posun znamenal za poslední asi 3 roky +5000 kc, takze si nestezuju. Jsem uz lehce starsi rocnik, takze kdybych to mela vzit za poslednich treba 20 let, tak se jedna o zhruba +15000 kc.

Ijen
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 27.08.18 09:39

V mem oboru se penize uz roky nenavysuji, mne se vyplata za 15 let temer nezmenila a manzel mel posledni navyseni pred deseti lety. V souctu mame dost, ale vzhledem k zvysovani cen nam prijmy realne klesaj.

Emimin7
Echt Kelišová 9213 příspěvků 27.08.18 09:43
@Ijen píše:
V mem oboru se penize uz roky nenavysuji, mne se vyplata za 15 let temer nezmenila a manzel mel posledni navyseni pred deseti lety. V souctu mame dost, ale vzhledem k zvysovani cen nam prijmy realne klesaj.

Přesně o tom píšu. Potkáme se před Kauflandem.

Ijen
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 27.08.18 09:50

@Emimin7 jen jestli je blizko horkovodni potrubi 8)

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 27.08.18 09:55
@Ijen píše:

Ono bohužel to reálně funguje tak, že na podobnou pozici by nový zaměstnanec dostal víc než kolik by dostal přidáno ten stávající. Takže pokud se platy nezvedají, je ideální doba na to se zkusit poohlédnout jinde :)

eumedon
Extra třída :D 13612 příspěvků 27.08.18 09:57
@Anonymní píše:
Přeji Vám pěkný den,všude čtu články o tom, jak nám krásně roste průměrná mzda a jak si skvěle žijeme.

Průměrná mzda nemá valnou vypovídací hodnotu. Je to celkový objem mezd lomeno počet zaměstnanců, kterým je vyplácena.

Vyšší vypovídací hodnotu má medián mezd. To je taková hodnota, že polovina příjemců mezd má vyšší mzdu a polovina menší nebo rovnu. (Kde se dá to rovnítko, není ze statistického hlediska příliš důležité).

elinka90
Závislačka 2508 příspěvků 27.08.18 09:59

za posledních 5 let jsem si polepšila o 6000kč čistého a manžel možná i o víc.

alifie
Extra třída :D 12654 příspěvků 27.08.18 09:59

V 1. čtvrtletí 2018 byl medián mezd 25 675 Kč / a za to dnes koupím 523 čtvrtek másla.

V 1. čtvrtletí 2014 byl medián mezd 20 764 Kč - za to jsem mohla koupit 494 čtvrtek másla.

Takže asi většině lidí opravdu mzdy stoupají. Asi budu muset začít něco dělat, aby konečně příjmy stouply i mně. :think:

Heinich
Závislačka 3175 příspěvků 27.08.18 10:18
reálné příjmy

Je fakt, že postupným zdražováním všeho reálné příjmy neustále klesají..

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >